חינוך מיוחד – מעניקים לתלמיד הרבה יותר

חינוך מיוחד – מעניקים לתלמיד הרבה יותר

החינוך המיוחד זכה היום לפנים חדשות ולאפשרויות רבות הרבה יותר מכל מה שהיה בעבר. אם האוכלוסייה המיוחדת לא קבלה בעבר יחס מכבד הרי שכיום אנחנו מוצאים אותם בקדמת הבמה כאשר משאבים רבים ומאמץ רב למען שיפור איכות החיים שלהם מושקעים בהם. כך אנחנו מוצאים היום את הבריכה הטיפולית התורמת להם רבות, את חדרי הסנוזלן, את הרכיבה הטיפולית ועוד שלל טיפולים בנוסף לכל הטיפולים הפרא רפואיים הסטנדרטיים שגם הם מיוחדים ומושקעים באופן מיוחד.

תלמידי החינוך המיוחד לומדים הרבה יותר

הורים רבים אשר להם ילדים המתחנכים במסגרות החינוך המיוחד טוענים כי אילו נתנו לתלמידי החינוך הרגיל אפילו רבע ממה שמקבלים כיום תלמידי החינוך המיוחד – הם היו גדלים למחוננים ממש. הם היו מסוגלים להגיע לרמות גבוהות הרבה יותר בלמידה ובביצועים בנושאים רבים ושונים כאשר האינטליגנציה הכללית שלהם במגוון תחומים היו מתפתחים הרבה יותר. האמת היא שחבל שאין לנו את כל אותם המשאבים גם עבור הילדים הרגילים. כולנו מפסידים מהדבר.

שחייה טיפולית – השחייה הטיפולית – ההידרותרפיה – מסייעת מאוד לילדים הפגועים בחיזוק כל השרירים שלהם כאשר השחייה ובכלל כל הטיפול במים ממוקד במיוחד עבור האזורים בגוף הדורשים את החיזוק. כך גם ילדים הסובלים מהפטוניה נהנים מחיזוק משמעותי בעקבות הטיפול במים כאשר ההשפעה ניכרת מאוד.

תרפיה בבעלי חיים – אחד מהטיפולים הנפוצים ביותר המקובלים היום בתחום החינוך המיוחד זוהי התרפיה בבעלי חיים. הילדים הנכים והפגועים שמחים מאוד לטפל ולהתעסק עם בעלי החיים שאינם דורשים מהם למעשה דבר. כך הם נמצאים במקום חדש שאינו מוכר להם מחיי היום יום, שם יש מהם כל הזמן דרישות אשר הם מתקשים לספק בשל הנכות והקשיים שלהם.

רכיבה טיפולית – הרכיבה הטיפולית תורמת גם כן רבות לאוכלוסייה המיוחדת כאשר הם מתחברים לסוס ולומדים כיצד להפעיל אותו ולשלוט עליו באופן הנכון. למעשה כל אחד נהנה מרכיבה על סוס ובמיוחד תורם הדבר לאוכלוסייה המיוחדת והמוגבלת.

לוקחים את המושכות לידיים…

כדי להדריך תלמידים ברכיבה על סוס באופן בטוח ואפקטיבי חשוב ללמוד היטב את המקצוע. קורס מדריכי רכיבה טיפולית כולל את כל מה שחשוב לדעת החל מההיכרות עם הסוס ושימוש נכון בכל הציוד הנלווה וכלה ברכיבה נכונה ומיטיבה במיוחד עבור הקהילה המוגבלת הזקוקה לרכיבה הטיפולית.

רק מי שהוסמך לשמש כמדריך לרכיבה טיפולית יוכל לקחת את המושכות לידיים – תרתי משמע ולשמש כמדריך לרכיבה טיפולית.