חמישה מתקנים מומלצים לחצר הגן והצהרון

חמישה מתקנים מומלצים לחצר הגן והצהרון

כשאנחנו מתכננים מבנה של גן או צהרון, אז עלינו לקחת בחשבון נקודות שונות ומשמעותיות, כאלה שישפיעו על האופן בו נוכל להשתמש במקום וכן ישפיעו על האופן בו הילדים אשר אמורים לבלות במקום, יוכלו גם ליהנות ממנו וגם להפיק ממנו תועלת מרבית.

מן הסתם, הורים אשר מבקשים לרשום את ילדיהם לגן מסוים, לא ירצו שהוא יהיה ריק ממתקנים וריק מאלמנטים אשר מיועדים לגן ילדים. המשמעות היא שלילדים לא יהיה במה לשחק, לא יהיה להם מה לעשות, והם לא יוכלו להפיק את התועלת המקובלת ממקום שכזה.

אותם מתקנים משמשים לא רק לצורכי משחקים אלא גם לצורכי חיברות בין הילדים, כלומר, באמצעות אותם מתקנים, הילדים לומדים להתחבר אחד עם השני, הם לומדים לשחק אחד עם השני, לשתף פעולה, לשתף אחד את השני בדברים ועוד שורה ארוכה של התנהגויות שתעזור להם גם מחוץ לגן וגם בהמשך כשיגדלו ויעברו לבית הספר.

לשם כך, אנחנו בוחרים להציג לכם חמישה מתקני חצר לילדים אשר כל גן, צהרון ובמקרים רבים, גם חצר פרטית בבית, יכולים וצריכים להכיל. חשוב לומר, המתקנים הנ"ל הם לא היחידים שהמקום צריך להכיל. הרי מלבד החצר, יש את השטח הפנימי של הגן או הצהרון, אשר אמור להכיל משחקים ומתקנים שונים. כמו כן, החצר עצמה אמורה להכיל מתקנים ואלמנטים נוספים, כאלה שמשמשים את הילדים או כאלה שאמורים להיות בשימוש של מפעילי המקום, בזמן שהילדים נמצאים בו.

חמישה מתקני חצר לילדים

שולחנות פעילות – על פניו, היינו מצפים למצוא מתקן כזה רק בשטח הפנימי של בית הספר. ובכן, לא בהכרח. אנחנו בהחלט יכולים למצוא שולחנות פעילויות שמותאמים גם לחצר. מדובר על שולחנות גדולים שיכולים לשמש את הילדים לצורכי יצירה. אנחנו יכולים גם למצוא שולחנות אשר משורטטים בצורות שונות, כך שהם מכילים אמצעים מסוימים לצורכי יצירה.

נדנדות – מדובר במתקן קלאסי לגן ילדים, בין אם זה נדנדה לשניים או לאחד, מדובר על אחד ממתקני החצר הפופולאריים ביותר מאז ומעולם. עם השנים הן השתכללו והפכו להיות הרבה יותר בטוחות וחזקות.

מגלשות – עוד מתקן חצר מאוד פופולארי, רק שהיום אנחנו יכולים למצוא, הן מגלשות גבוהות והן נמוכות, הן מגלשות שמתאימות לילדים גדולים והן כאלה שמתאימות לילדים קטנים.

מתקני טיפוס – לא מדובר על מתקן גבוה מדי, אלא מתקן שמאפשר לילדים לטפס, בין אם זה על קוביות או על אמצעים אחרים. הכל כמובן ייעשה בהשגחת המפעילים והעובדים במקום.

מתקני משחק משולבים – הכוונה למתקנים שמשלבים מגלשות יחד עם אמצעי טיפוס, וכן אפשר למצוא מתקנים שכוללים כמין מעברים מיוחדים עם אמצעי טיפוס שונים. מדובר במתקן מפלסטיק בדרך כלל, שמשלב אתגר ועניין, ויכול בהחלט למצוא חן בעיני הילדים שישחקו בו בהפסקות.