טיול שורשים לרומניה

טיול שורשים לרומניה

מדינת ישראל הקטנה שלנו מורכבת מקהילות של יהודים אשר הגיעו לכאן מהתפוצות והשתתפו בבניין הארץ. לכל קהילה התפוצה שלה מהמדינה ממנה באה. לכל קהילה שפה משלה, תרבות ומנהגים שונים, אשר עצבו את מי שהם ואנחנו היום. בכל שנות ילדותינו גדלנו על הסיפורים של סבא וסבתא ולעיתים גם של ההורים שלנו שנולדו שם. סיפורים על בית הספר, המאכלים, בתי הכנסת, השכנים ובעיקר הנופים. הנופים הכול כך שונים מנופי ארצנו הקטנטונת. נסחפנו בסיפורי האהבה הגדולים שלהם למקום, לאקלים ששרר, לתרבות ולהרגלים כפי שחיו פעם בעבר. טיולי שורשים לרומניה הם טיולים שהפכו למעין מסורת משפחתית בקרב לא מעט משפחות בארץ, אשר כמהות לראות ולגלות פיסות היסטוריה מהחיים של הסבים ושל ההורים.

 

חוזרים לשורשים המשפחתיים

חלק מהמסורת המשפחתית הנהוגה אצל רבים מאתנו הוא חקירה אחר השורשים שלנו. מאיפה באנו, מה מאפיין ומייחד אותנו ומה היסוד של כל אלה. לרוב, התחקיר מתחיל בעבודות שורשים שהילדים מקבלים לבצע בשנת בני המצווה. הם נחשפים לפרטי פרטים להיסטוריה המשפחתית, המקצועות שהיו נהוגים בעבר ועוד. בין היתר הם מוציאים תמונות ישנות המספרות על  מקומות וחפצים מיוחדים. חלק מהרכוש אותו נאלצו להשאיר מאחור בכדי להציל את עצמם מפני משטרים ומלחמות ומקומות קדושים וחשובים עבורם אשר נטשו ולא שבו לראותם שוב. חברת ממליגה רומניה מבינה את כל זה ומציעה לכם חבילות של טיולי שורשים לרומניה למשפחות. היום יותר מתמיד, ניתן לחזור לשורשים המשפחתיים בליווי צמוד של מדריך טיולים, אשר יראה לך את התפר בין העבר וההווה, בין העתיק לעכשווי ובין האתמול והמחר. העולם כולו משתנה ואנחנו יחד אתו. טיולי שורשים לרומניה של חברת ממליגה מאפשרת לכם ללכת הכי קרוב בדרך של ההורים והסבים שלכם.

 

ביקורים במקומות בו פסעו הורינו

כאשר מתאגדת קבוצה או משפחה המעוניינת לקיים טיול שורשים ברומניה, כדאי ורצוי שיכירו את חברת ממליגה רומניה. רומניה ממליגה מתמחה בטיולי תיירים לרומניה בכל חבלי הארץ ולכל מטרה. טיולי שורשים לרומניה נהוגים מזה זמן מה ולנו יש ניסיון רב בתחום. כל טיול שורשים מוצלח מתחיל בתכנון מוקדם, לכן עם יצירת הקשר עמנו, חשוב לנו לדעת על המקומות בהם תרצו לבקר. הכינו לכם עד כמה שאפשר כתובות מדויקות של עיירות, בתים, בתי כנסת, בתי ספר, בתי עלמין וכדומה. שמות של מקומות בהם תרצו לבקר ו/או פגישות עם אנשים מיוחדים שידוע לכם שעדיין חיים בהם, יסייעו מאוד בתכנון הטיול. ביקור בבתי קברות יהודיים הוא חלק מטיול השורשים. משפחות רבות מבקשות לפקוד את קברי המשפחה, לקיים טקס זיכרון ובמקרים לא מעטים גם להחליף את המצבה. ניתן לשנות את המצבות הקיימות עם מצבות מיוחדות ובכך לבצע סגירת מעגל. לעתים, זה כל מה שאדם מבוגר מבקש לעצמו בשנות חייו האחרונות. לחזור לנופי ילדותו ולהניח זר על קברות אבותיו.