טיפים חשובים להתקנת מצלמות אבטחה.

טיפים חשובים להתקנת מצלמות אבטחה.

הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון זה את האזור שאנו הולכים לצלם ורטצים עליו מעקב. לאחר מכן למדוד את המרחק כדי שנצליח לצלם תמונה ברורה, איכות התמונה תלויה במצלמה ובמרחק שלה, מומלץ להתקין ותה במקום עם גישה קשה, ככה שמי שירצה לגעת בזה לא יצליח.

תלוי ברצון שלכם המצלמה יכולה להיות נסתרת או גלויה, עם מצלמה גלויה נצליח לעשות אפקט של "עצור! מצלמים אותך", בפנים או בחוץ. אם היא תמוקם בחוץ אני ממליצים להגן על המצלמה ע"י כיסוי. יעזור מאוד נגד מכות, גשמים, חום וכו'.

מה לבחור?

היום אפשר למצוא בשוק מצלמות לכל הטעמים, מהכי פשוטות עד הכי משוכללות, כל אחת מעוצבת במיוחד כדי לרצות את הקונה שלה גם בתפעול וגם במחיר.
יש מיני מצלמות, מצלמות נסתרות, מצלמות יום ולילה, מצלמות במעגל סגור ומצלמות IP

בצבעים או שחור לבן?

לרבות מצלמות צבע יותר טובות משחור לבן, ניתן לראות יותר פרטים בתמונה אבל בהרבה מקרים המצלמה בשחור לבן הרבה יותר טובה כשמדובר בתאורה שלא מספקת.
המינוס היחיד שיש למצלמות בצבעים זה שהם עולות טיפה יותר אבל שוות את המחיר מכוון שאם יהיה מקרה, באמת נוכל לעשות שימוש בתמונה.

תאורה חלשה

כדי לראות תמונה ברורה יש צורך בתאורה טובה, ישנם מצלמות תרמיות שיכולות לצלם בלי בעיה גם בחוסר תאורה טובה, אבל זה מוצר מאוד יקר.
הם עובדות על פי קליטה של קרינה של הגוף שעובר לידם.
אז ההמלצה שלנו היא להתקין תאורה טובה ליד המצלמה אשר תאיר את האזור.

למדוד צרכים

ישנם מצלמות שהם רק למעקב, ולא שומרות את המצולם. זה טוב למשל לגני ילדים, או למערכת אינטרקום כדי לראות מי דופק בדלת.
ישנם סוגים אחרים עם שמע וצבע, כך שתוכל להקליט את התמונה ישר למחשב.
אפשר לתכנן את זמן ההקלטה ככה תחסוך זיכרון וזמן. ישנם מצלמות עם גלאי תנועה שמתחילה לצלם רק כאשר עצם זז מולה.

עם כבל או אלחוטי

ישנם מצלמות שעובדות עם חשמל ואחרות עם סוללות, היתרון ההלחוטיות היא ההתקנה הקלה והקלילות שאפשר להזיז ממקום למקום את המצלמה. מצלמות עם כבל יותר מסובכות אבל מציעות איכות תמונה יותר טובה מאשר אלה בלי כבל.

דגם

מצלמות IP מומלצות למקומות שלא ניתן להתקין כבלים, יש בתוכם שרת אינטרנט ויכולות להציג תמונה בשידור ישיר, שניתן לראות דרך כתובת IP. ישנם דגמים שמעפילים אזעקה ברגע שמגדירים להם.

אלה טיפים קטנים שאתם צריכים לקחת בחשבון בהחלטה של התקנת מצלמות.