טיפים להשכרת רכב בראש שקט

טיפים להשכרת רכב בראש שקט

בין אם אתם עומדים לשכור רכב בארץ ובין אם לשכור רכב בחו"ל ריכזנו עבורכם מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם לשכור רכב בראש שקט. כיום השכרת רכב הינה משימה פשוטה מתמיד, רוב חברות השכרת הרכב מאפשרות בחירת רכב והזמנה אונליין. חלק מהחברות, בעיקר הגדולות והמוכרות מציעות ממשק הזמנה נוח ולעתים מחירים בלעדיים באתר אשר בחלק מהמקרים זולים יותר מהמחיר בסניף עצמו.  כמו כן, במידה ואתם חוששים להכניס פרטי תשלום באתר האינטרנט אתם יכולים לשלם באמצעות המוקד הטלפוני או בעת ההגעה לסניף. חלק מהחברות מציעות אף אפשרות של תשלום מאובטח באמצעות פייפאל.

החלטתם לשכור רכב? שימו לב לדברים הבאים:

 1. תבררו מה המחיר כולל? האם הוא כולל מיסים, איזה תוספות יש ומה המחיר של כל תוספת, למשל תוספת מחיר לכיסא תינוק, GPS, מיסי נמל תעופה או הוספת נהגים נוספים.
 1. מה הגבלת הקילומטרים לעתים מחיר נמוך מידי יכול לנבוע מהגבלת ק"מ נמוכה וכל חריגה עשויה לגרור חיובים גבוהים.
 1. מה אמצעי התשלום הניתנים לביצוע? רוב החברות דורשות תשלום בכרטיס אשראי, אם ההשכרה היא לחו"ל הדרישה היא לכרטיס אשראי בינלאומי, ולעתים נדרש כרטיס נוסף גם כערבון למקרה של קנסות או תאונה המצריכים השתתפות עצמית.
 1. מה ותק הנהיגה הנדרש ואם יש הגבלת גיל . רוב החברות דורשות ותק נהיגה מינימלי לרוב של שנה לפחות. כמו כן, ברוב החברות יש מגבלת גיל מינימלי של הנהג – חשוב לוודא מה המגבלות החלות בעת בירור נתוני ההשכרה ולפני הסגירה.
 1. מה הכיסויים למקרה של תאונה או נזק? האם ביטוח כלול במחיר ההשכרה ומה כולל הביטוח? לעתים שווה לשלם מעט יותר ולרכוש כיסוי המכיל גם ביטול השתתפות עצמית. במקרה של תאונה או נזק לעתים התוספת הזאת תחסוך לכם תשלומים גבוהים הרבה יותר בהמשך.
 1. בררו את שעות הפתיחה של הסניף שאתם רוצים לקחת בו ולהחזיר את הרכב. תוודאו שהסניף אכן פתוח בשעות בהן אתם מתכננים לאסוף או להחזיר את הרכב.
 1. ודאו מה סוג הדלק אותו יש למלא במיכל הרכב, לא תרצו למצוא את עצמכם מחויבים בתשלום על נזק שנגרם עקב תדלוק סוג לא נכון של דלק.
 1. מזגן – כיום, ברוב הרכבים ישנו מזגן אבל עדיין חשוב לוודא מאחר ובמדינות מסוימות עדיין ניתן למצוא פה ושם רכבים המושכרים ללא מזגן, בעיקר בחברות קטנות ומקומיות.
 1. בקבלת הרכב בסניף חשוב מאוד לבדוק היטב את הרכב ולראות האם ישנן פגיעות, שריטות, דפיקות ולדאוג שיסומנו בטופס ההשכרה, על מנת שלא תידרשו לשלם עבור נזק שלא אתם גרמתם בעת החזרת הרכב.
 1. ודאו כי הרכב תקין והכל עובד. הרי לא תרצו לגלות תוך כדי נסיעה שהמזגן לא עובד או שהרדיו לא תקין.
 1. אם אתם לא מכירים את הדגם של הרכב אל תתביישו ובקשו הדרכה על הרכב ואופן תפעולו.
 1. תבררו מהו מספר הטלפון אליו ניתן להתקשר במקרי חרום כמו תאונה או תקלה כשנתקעים עם הרכב בדרך.
 1. אם אתם עומדים לנהוג במדינה זרה בררו מראש מה חוקי הנהיגה החלים במדינה, מה הגבלת המהירות, מה פירושם של תמרורים וכו'…. הרי לא תרצו לקלקל את חופשתכם בשל דוח"ות שתקבלו.

 

והכי חשוב סעו בזהירות ותיהנו מהדרך!