טיפים לתכנון טיול מושלם

טיפים לתכנון טיול מושלם

זה אמנם עשוי להישמע לנו כמו קלישאה שחוזרת על עצמה, אך ישראל קטנה ככל שתהיה היא פשוט חבל ארץ קטנטן שטומן בחובו אינספור נוספים שונים ומרתקים.

מספיק שנעשה נסיעה קצרה מאזור המרכז דרומה כדי שנצא מן האורבניות של גוש דן ונמצא את עצמנו מוקפים במדבר עם מרחבים ומישורים. מספיק שנעשה נסיעה מזרחה ונמצא עצמנו מוקפים בהרי ירושלים הקרירים ובנוף מוריק ומרהיב שלא נס ליחו גם בימי הקיץ החמים. צפון הארץ מספק לנו שינוי מרענן כשאט אט המישור של אזור המרכז הופך להררי ומוריק ואף לפראי בימי החורף הגשומים הבאים עלינו לטובה. אז עם כל כך הרבה אפשרויות, כאן מרוכזים עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לתכנן טיולים בארץ באופן מקורי, מהנה ומגוון.

  1. אל תהססו לחשוב בקטן

טיפ משונה נכון? ובכן, לא עד כדי כך. לפעמים כדי לצאת לטיול אנחנו רותמים את עצמנו לרכב וגומעים מרחקים ארוכים בעוד שלא פעם מסתררות פניני חמד ממש מעבר לפינה. להבא, נסו להסתכל על המפה ולאתר מקומות שנמצאים ממש לידכם וטרם זכו לביקור. מרבית הסיכויים שתמצאו חורשה שפורחת בעונת האביב ומספקת מפלט ושקט, מוזיאונים, פארקים יפהפיים ועוד.

  1. נוף לא חייב להיות טבע

לעתים קרובות אפשר למצוא את היפה לא רק בטבע מוריק כי אם באורבניות שמשלבת בין חדש לישן. מדינתנו אמנם קיימת תקופת זמן קצרה ביחס לארצות אחרות, אך גם בתקופות אלו הספיקו המתיישבים הראשונים לבנות ולהקים מבנים היסטוריים יפהפיים אותם ניתן למצוא בשפע באזור תל אביב, חיפה וראשון לציון. בנייה היסטורית שהולכת אף רחוק מזה ניתן למצוא כמובן בירושלים, באר שבע, יפו, עכו וסובב הכנרת. בנוסף לכך, תל אביב וחיפה מציעות תרבות גראפיטי מרהיבה. בקיצור, אל תמהרו לראות בנוף כמקשה אחת.

  1. בעצם מי אמר שצריך להיות מתכוננים?

לפעמים הדרך הטובה ביותר לטייל היא פשוט לצאת ולחקור. לא תמיד יש לנו את האפשרות, הזמן או הסבלנות לקרוא ולתכנן יעדים שונים וניתן גם פשוט לקחת את הרגליים או את הרכב ולתור את הארץ. שימו לעצמכם יעד שאליו אתם רוצים להגיע, והפכו את הדרך ולא את היעד לטיול האמיתי שלכם. מרבית הסיכויים שתיהנו יותר מהדרך ותמצאו בה מגוון רחב של נופים ואטרקציות אליהם תרצו לחזור. לפעמים פינה קטנה ויפה שאיננה זוכה לחשיפה או הכרה מצד רבים, היא דווקא המקום שבו תרצו לטייל שוב ושוב והוא יהיה רק שלכם.

  1. פשוט תהנו מהרגע

לא משנה היכן תהיו, מה שחשוב הוא שפשוט תניחו לעצמכם להירגע וליהנות מהרגע שאותו אתם חווים. הביטו סביבכם, העריכו את המקום שבו אתם נמצאים, התרשמו מהיופי הייחודי לו ואך ורק לו ופשוט תנצרו בלבכם עוד חוויה נהדרת ובלתי נשכחת.