ימי גיבוש לעובדים- שווה להשקיע?

ימי גיבוש לעובדים- שווה להשקיע?

כבר מזמן ידוע לכל שעובדים מרוצים ורגועים, עובדים טוב יותר, וביתר מוטיבציה. אם רוצים לספק לעובדים חוויה ייחודית ובלתי נשכחת, הרי שהדרך האידאלית לעשות זאת היא להזמין אותם ליום גיבוש שהוכן במיוחד עבורם. ימי גיבוש לעובדים כוללים בד"כ ביקור במקום כיפי ומיוחד, עם פעילות אטרקטיבית כמו פיקניק בחיק הטבע, סנפלינג, טיולי ג'יפים ועוד. ימי הגיבוש לעובדים הם חלק אינטגרלי מהתנהלות ראויה של כל בית עסק או חברה: החוויה הכרוכה ביציאה מהשגרה, מרעננת את העובדים ותורמת ללכידות ולחיזוק הקשרים ביניהם.

חוויה מהנה ומגבשת

אילו פעילויות ניתן לערוך בימי כיף? להלן כמה רעיונות מקוריים ומעניינים:

פעילות ביער – סדנת הישרדות חווייתית, טיולי אופניים, ג'יפים, ירי בחץ וקשת, פיקניקים

פעילות על שפת הים – סדנאות בריאות (יוגה וטאי צ'י), התעמלות, משחקי כדור, פינג פונג

פעילות במדבר – אוהלים בדואים, רכיבה על גמלים או חמורים, ביקור בים המלח

הופעות – טלפתיה, מחול, סיפורים מרתקים, סטנד אפ והומור

סקרנו כאן מספר דוגמאות נבחרות, אך עם זאת יש לקחת בחשבון שלא כל הפעילויות מתאימות לכל עובדי החברה, ולכן יש להודיע עליהן מראש. כמו כן, יש לתת את הדעת על עובדים במצבים מיוחדים (עובדות בהריון למשל), ולבוא לקראתם עם פעילות מתאימה.

תכנון וייעוץ מקצועיים

ימי גיבוש לעובדים הם ללא ספק חוויה בלתי נשכחת עבור המעסיקים ועובדים כאחד, אך כדי שהתכנונים יצאו לפועל יש צורך בשיתוף פעולה בין כמה וכמה אנשי צוות.

נדרש לקבוע מועד מתאים לכל העובדים, לתכנן את אופן הבאת הציוד למתחם הפתוח (ימי כיף לעובדים נערכים בד"כ בחיק הטבע, ויש לדאוג לגישה נוחה לספקים ולמשאיות המביאים את הציוד) , יש לארגן פעילות גיבוש או הרצאה במתחם, הסעה מסודרת לכלל העובדים, מזכרות מהאירוע ועוד. מנהלי החברה המכירים בחשיבותם של ימי הגיבוש, מקדישים עבורם זמן ומשאבים רבים כדי להפיק מהם את התועלת המבוקשת.

בשורה התחתונה- כולם מרוויחים!

הזכרנו כאן רק חלק מההכנות שיש לקחת בחשבון , אך אין ספק שיחד עם ההכנות הרבות, כל אחד מהעובדים יודה לכם בפה מלא על היוזמה הברוכה. ימי כיף וגיבוש לעובדים הם מסוג הפעילויות שמותירים את חותמם שבועות רבים לאחר החזרה לשגרת העבודה, מעצימים את העובדים ומלכדים אותם, כך שניתן לומר שבהחלט שווה להשקיע.