מה הם היתרונות של קורסים מקצועיים?

מה הם היתרונות של קורסים מקצועיים?

כולנו מחפשים אחר מקצוע שיספק לנו קריירה, ביטחון כלכלי, דרישה יציבה בשוק העבודה ואפיקי קידום אפשריים עם צבירת המוניטין והוותק. לאורך השנים השתרשה התפיסה כי את הדרך לכך יש לסלול קודם כל בעזרת לימודים אקדמיים, אך מה יעשו אלו המקיימים חיי משפחה או עבודה בנסיבות שאינן מאפשרות להקצות זמן למספר בלתי מבוטל של שנות לימוד?

את התשובה לכך תוכלו למצוא דרך מגוון מוסדות להכשרה מקצועית ויחידות ללימודי חוץ של גופים אקדמיים המציעים לימודי תעודה מקיפים ובמשך הכשרה קצר באופן יחסי. אז למה אפשר לבחור דווקא בקורס מקצועי מבלי להתלבט? אנו מזמינים אתכם לגלות את היתרונות של קורסים מקצועיים במאמר הבא.

פרטיקה היא שם המשחק

אחד מן היתרונות המובהקים של קורסים מקצועיים הוא הדגש הניתן על ניסיון מעשי. מטרתם העיקרית של קורסים היא לספק הכשרה מהירה בהתאם לצורכי שוק העבודה. בתכניות הלימוד השונות אכן תלמדו רקע תיאורטי, אך בו בזמן גם תרכשו ניסיון חשוב כשלצורך הדוגמה בקורס חשבי שכר תתנסו בתוכנות מחשב חשבונאיות ייעודיות ובקורס טכנאי סלולר תלמדו את יסודות החשמל אך גם תעבירו שעות רבות במעבדות לימוד מתקדמות.

פיקוח מטעם גופים רשמיים

כמענה ישיר לצורכי שוק העבודה, ישנם קורסים הכפופים להנחיות ודרישות משרדים ממשלתיים וציבוריים שונים. כך לדוגמה, קורס מטפלות לגיל הרך מפוקח על-ידי משרד התמ"ת ומקנה תעודת גמר מקצועית מטעמו. קורס הנהלת חשבונות מקנה לבוגריו תעודת גמר מקצועית לאחר מעבר בחינות מטעם מועצת רואי החשבון בישראל. מעסיקים רבים רואים בתעודה שכזו כאסמכתא לרצינותו ואיכותו של המועמד ותכניות לימוד אלו פותחות בפני בוגריהן מגוון אפשרויות תעסוקה.

סביבת לימודים מותאמת

מוסדות לימוד שונים המציעים לימודי תעודה מקצועיים, דואגים להתאים את סביבת הלימודים לצורכי הקורס ועושים זאת עם אבזור כיתות הלימוד בציוד המעשי הנדרש ובבניית צוות מרצים המגיע מתוך התחום. כך למשל, קורסים בתחום הנדל"ן מלווים על-ידי מרצים העוסקים בתיווך נדל"ן, עורכי דין המתמחים בנושא, יועצי מס ועוד.

תנאי קבלה נוחים

לא מעט קורסים המעניקים הכשרה מקיפה, יסודית ומעמיקה, מציעים תנאי קבלה נוחים למדי המצריכים מעבר ראיון אישי והצגת תעודת בגרות או תעודה גמר תיכונית. מדובר ביתרון עצום המאפשר לכל המעוניין או המעוניינת לרכוש מקצוע, לעשות זאת מבלי להידרש לתנאים מגבילים נוקשים המצריכים לשפר ציוני בגרות או לעבור וועדות חריגים, מכינות קדם-אקדמיות וכיוצא בזה.

נט-וורקינג

תכניות לימוד ייעודיות להכשרה מעשית נקודתית מספקות לא רק סגל מרצים מובחר, אלא גם חברים לכיתה המבקשים להשתלב באותו התחום בדיוק. סביבה לימודית שכזו תסייע לכם ליצור קשרי עבודה שעשויים לעזור לכם בהמשך הדרך. ייתכן מאוד שהחבר או החברה לכיתה הם אלו שימליצו עליכם בעוד כמה שנים לתפקיד מסוים בארגון בו הם עובדים.