יתרונות של צילום וידאו ב- DSLR

יתרונות של צילום וידאו ב- DSLR

כחלק מההתפתחות הטכנולוגיה הנמנעת מלעצור אפילו לרגע קט, בשנים האחרונות מצלמת הדיגיטל DSLR נכנסה הפכה ללהיט הבא כעזר צילום אירועים. מדובר בטכנולוגיה ייחודית וחדשנית במיוחד, המאפשר ליצור צילומי וידאו וסטילס ברזולוציה מתקדמת תוך יצירת אפקטים, שימוש בעומקים, חדויות, משחקים עם אור וצל ועוד. למעשה,המילה DSLR היא ראשי תיבות של המילים Digital, Single – Lens Reflex. מסתבר שסדרות טלוויזיה, פרסומות ואפילו קליפים מצולמים עם טכנולוגיית DSLR בשלמותם, זאת בעקבות תכונת הגמישות יוצאת הדופן של העדשה והמצלמה, עליה נדבר בהמשך. לשימוש ב- DSLR יש יתרונות רבים בהם נעסוק במאמר הבא.

  1. החיישן במצלמת DSLR- בשונה ממצלמות הוידאו הביתיות שכולנו מכירים, החיישן במצלמות DSLR, גדול בהרבה. למעשה ככל שהחיישן גדול יותר, יש יותר אור שנכנס לשטח הצילום, וכך ניתן לבצע משחקים עם עומקו של השדה. חיישן גדול נותן דיוק מקסימלי ומאפשר לצלם להיות דינמי בשילוב הצבעים בתמונה, בסרט או בקליפ שהוא יוצר. כמו כן, גודלו של החיישן במצלמה, מאפשר לצלם לשלוט בעומק השדה. השליטה בעומק השדה, מאפשרת לצלם לבצע מיקוד או לחלופין בידוד/ טשטוש של אובייקטים בצורה איכותית. כמו כן, השימוש במצלמת DSLR מאפשר ליצור אפקטים אומנותיים ולעבוד בטווח רגישות גבוה במיוחד. אם במצלמה ביתית או מצלמות קודמות בהן היו משתמשים, הייתה קיימת מוגבלות מבחינת החשיפה לתאורה, מצלמת DSLR מסוגלת לצלם בתנאי תאורה טבעיים גבוהים מבלי להיעזר בציוד תאורה, מה שמצמצם את עלויות הצילום באופן ניכר.
  2. איכות צילום ברזולוציה גבוהה- מלבד העובדה שניתן לשנות ולהחליף כמו גדולה של עדשות, במצלמת DSLR האיכות האופטית של עדשות אלו היא איכותית, הרבה יותר ממצלמות שקדמו לה. צילום DSLR הוא צילום ממוקד, חד המגיע לרמת צילום של סרט קולנוע. זו הסיבה שצלמי חתונות החלו להשתמש בה, כך הם יכולים ליצור קליפים מיוחדים בסגנונות שונים בהתאם למיקום הנבחר. בנוסף, מצלמת DSLR מאפשר לצלם להגיע לרמת דיוק מושלמת זאת משום שהיא מקבלת את הפוקוס שלה מהחיישן. אמנם הדבר עלול להאט במקצת את תהליך הצילום אך אם נשתמש בכיוון הידני של הפוקוס נוכל להגיע לדייק בתנועות ולהתגבר על מכשול זה.
  3. אביזרים נלווים מגוונים- כמובן שאין מדובר במשהו הכרחי, המצלמה כמו שהיא נחשבת להרפתקאה של צילום בפני עצמה, אך כדאי לדעת כי ניתן לשלב את מצלמת הרפלקס אביזרים רבים שמשדרגים בפועל את חוית הצילום. בין אם מדובר בצילום ביתי, צילומי חוץ או צילום מקצועי ניתן לשלב רצועות שיקלו עלינו את נשיאת המצלמה – קלה ככל שתהיה ואף חצובות שמותאמות באופן ספציפי לצילום עם DSLR. בנוסף, כשאנו עוסקים בצילום וידאו חיבור מיקרופון חיצוני מאפשר לנו לקבל את הסאונד באיכות גבוהה מהמיקרופון המובנה. כאמור, כמות העדשות שניתן להחליף ב- DSLR היא גדולה במיוחד. שימוש בעדשות שונות ומגוונות מאפשר לנו למקצע את הצילום, ליהנות מצילומי תקריב שונים ולשדרג את התוצאה הסופית. יחד עם זאת, החיסרון של ה- DSLR הוא בהיותן נטולות פילטר ND, אך קיימת האפשרות להתקין אחד כזה.
  4. חיסכון ניכר בעלויות הצילום – אם בעבר כל אפקט היה דורש אבזור מיוחד ורכישת ציוד יקר, היום ניתן באמצעות מצלמת DSLR ליהנות מכל האפקטים הנמכרים כחלק מהצלמה עצמה. ניתן להפיק קליפ ברמה גבוהה עם מצלמה אחת, יתרון אדיר לצלמים מקצועיים.
  5. כחלק מהשם שלה – גמישות- כאשר אנחנו מדברים על גמישות במצלמות, הכוונה היא לעד כמה הן יכולות להתמודד עם טווח רחב של מצבים. אין ספור של מצבי פלאש ומגוון רחב של עדשות הופכים את ה- DSLR למצלמה הגמישה ביותר. מלבד העובדה שהצמצם במצלמות DSLR יכול להיות מהיר יותר, מה שכאמור מכניס אור לצילומים, ומלבד העובדה שהפלאש במצלמה עוצמתי במיוחד, המצלמה מסוגלת ׳להקפיץ׳ את הפלאש מה שמונע מצבים של עיניים אדומות. גמישות היא לחלוטין התחום בו מצלמת DSLR בולטת ומשחקת תפקיד חשוב אצל צלמים מקצועיים וחובבנים גם יחד.

 

מצלמת DSLR מאפשרת לנו למקסם הן את צילום הסטילס והן את צילום הוידאו. ה- DSLR היא חלק בלתי נפרד מהשינוי שחל בעולם הצילום, ומשדרגת את החוויה בזכות יצירת אפקטים מיוחדים ומגוונים.