כיצד מעבירים קבצים גדולים במייל

כיצד מעבירים קבצים גדולים במייל

כמה פעמים קרה לכם, שרציתם להעביר קבצים גדולים במייל לחברים, בני משפחה, לקוח, מקום עבודה או כל מקום אחר, ולא היתה לכם אפשרות? כמה פעמים קרה שגיליתם שהמייל שלכם לא מסוגל להעביר קבצים בסדר גודל שאתם רוצים להעביר?

יש לכך סיבות שונות אך אל דאגה, יש גם מגוון פתרונות אפשריים בנושא. נתחיל בסיבות, מדוע אנחנו לא יכולים להעביר קבצים בכל סדר גודל. זה נורא פשוט, כל חברה מגדירה לעצמה את גודל הקבצים שניתן להעביר דרכה. מן הסתם, זה גדל עם השנים, ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כיום אפשר כבר להעביר עד 25 מגה בייט ולעיתים אף יותר, אך אם מישהו רוצה להעביר קבצים בגודל של 50 או 100 מגה בייט, הוא יתקשה לעשות זאת בבת אחת או ללא שינוי באופי הקובץ.

מה הפתרון למצב הזה?

אם אנחנו מעוניינים להעביר את הקבצים במייל ולא בדרך אחרת, אז אנחנו יכולים לנסות לכווץ את הקבצים, דרך תוכנות כיווץ שונות. חשוב להדגיש, זה יכול להצליח עד לרמה מסוימת, מן הסתם, לתוכנות יש מגבלות שונות ולכן הן לא יכולות לכווץ את הקובץ בלי הפסקה. לכן זה לא תמיד יצליח אם מדובר בקבצים של עשרות או אות מגה בייט.

אפשרות אחרת היא העברת קבצים גדולים באמייל דרך אתרים מיודים. ישנם אתרים שבנויים בצורה כזו, שאנחנו מעלים את הקובץ לאתר, מקבלים לינק ומעבירים אותו במייל. הנמען, פותח את המייל, מקבל את הלינק ומשם הוא יכול להוציא את כל הקבצים.

עוד אפשרות היא דרך תוכנות שיתוף. הרעיון הוא פשוט, יש תוכנות שיתוף בענן, אנחנו מעלים את הקבצים לתוכנה, מבקשים לשתף אנשים מסוימים, דרך המייל, הם מקבלים הזמנה, וכך הם יכולים להוציא את הקבצים מתוך הספרייה של התוכנה. אל דאגה, הם יכולים להיחשף אך ורק לקבצים בספרייה אותה אנחנו משתפים.

אפשרות אחרת, אם מדובר במגוון קבצים, אז אפשר לחלק במספר מיילים, גם אם מדובר באותה כתובת מייל ממנה אנחנו שולחים, אין מגבלה על הכמות, אז במקום לשלוח הכל במייל אחד, אנחנו שולחים מספר מיילים ובכל אחד מהם אנחנו מצרפים קובץ מסוים.

לסיום, העברת קבצים גדולים באמייל, היא לא דבר מורכב, פשוט צריך להבין כיצד אפשר לנתב את הקבצים כך שיהיה ניתן להעביר אותם במינימום זמן ויתרה מזו, במינימום התעסקות מסביב. כך גם הנמענים שלו יוכלו להשתמש בהם בהקדם.