כך תבחרו ביטוח חובה לרכב

כך תבחרו ביטוח חובה לרכב

ביטוח חובה לרכב, אי אפשר בלעדיו אבל גם תמיד מרגיש כמו סוג של מס שהמדינה מטילה. בנסיבות האלה אין פלא שרוב האנשים מתייחסים אל ביטוח החובה כאל מוצר גנרי ולרוב לא יטרחו לערוך השוואות בין מחירי ביטוח חובה ואספקטים אחרים של השירות, כמו שהיו עושים במקרה של כל ביטוח אחר וחבל. כי מסתבר שלמרות הדימוי השגור יש הבדלים משמעותיים בין סוגי הצעות 'ביטוח החובה' שמשווקים גורמים שונים. הנה כמה נקודות להשוואה ששווה שתתנו עליהן את הדעת.

השוואת מחירים

כן, גם אם נדמה לכם שפוליסת ביטוח חובה היא מוצר גנרי. עיון מהיר במחירוני הביטוח של החברות השונות מגלה שוני גדול מאוד במחירי ביטוח חובה מאותו מקרה ביטוח (סוג האוטו, גיל הנהג וכו'). לכן הדבר המתבקש הוא לבדוק, לבקש הצעות מחיר שונות מלפחות שלוש חברות ביטוח ולא להתבייש להתמקח. הרבה  פעמים לנציגי המכירות של חברות הביטוח יש מרווח פעולה מסוים וגם לכם מותר ומומלץ לשחק ב"שיטת מצליח". השוואת מחירי ביטוח ולא רק לרכב הינה אחת הדרכים הטובות ביותר כיום על מנת לחסוך בהוצאות משמעותיות עבור משק הבית.

 

שירות לקוחות

הנה לכם אספקט קריטי שאינו תלוי בכלל בפוליסה עצמה, אלא בהתנהלות של מספק הפוליסה. אל תתבלבלו, העובדה שהמדינה מחייבת אתכם לרכוש ביטוח "חובה" לרכב, אין פירושה שהיא גם זו שעומדת מאחורי ההתחייבויות שהביטוח מקנה. בסופו של יום כאשר, חלילה, תצטרכו לממש את הביטוח אתם רוצים להתנהל מול גוף הוגן שמעניק יחס אדיב וחוסך מכם טרטורים מיותרים. המסקנה ברורה: בדקו כיצד מדורגת חברת הביטוח שמציעה לכם את הפוליסה במדדי השירות השונים.

אישור תביעות

כמו בכל מקרה ביטוח אחר, גם כאשר מדובר בביטוח חובה יש סיטואציות שמאפשרות לחברת הביטוח להתנער מהתשלום או לפסוק לכם פיצויים מופחתים. יש חברות שמודוס הפעולה שלהם הוא לדחות את התשלום ולחפש עילות להתנער מתביעת הביטוח ויש חברות שפועלות באופן יותר ידידותי ולא יחפשו סיבות "מתחת לאדמה" להתנער מהמחויבות הזו כלפיכם. הטיפ שלנו: אפשר למצוא ברשת סטטיסטיקות ונתונים אמינים המדרגים את חברות הביטוח באספקט הזה. אז אל תתעצלו, כנסו לרשת ותשתדלו לבחור חברת ביטוח שמדורגת גבוה בהחזרת כספי תביעות.

השוואת תנאים

לא בכל ביטוח חובה התנאים זהים. תקראו את האותיות הקטנות ותבדקו. בנוסף, בדרך כלל ביטוח חובה יירכש כחלק מחבילה הכוללת גם ביטוח צד גימל ולעיתים גם ביטוח מקיף. זכרו שכל מרכיב בחבילה הוא בעל עלות משלו ואתם לא חייבים לרכוש את כל המרכיבים מאותו גורם. נכון שזה טרטור, אבל הטרטור הזה עשוי להיות מאוד משתלם.

סוכן ביטוח

ההיגיון הפשוט קובע שרכישה ישירה של פוליסת ביטוח מחברת הביטוח ללא שירותי סוכן חוסכת את עמלת הסוכן ומוזילה את מחיר הביטוח. מסתבר שזה לא בהכרח פועל כך. ראשית, הסוכן מראש מקבל מחברת הביטוח 'מחיר סיטונאי' שבגילום לצרכן הסופי לא יעלה על המחיר "הישיר" שחברת הביטוח מעניקה לצרכן הקצה. שנית, הסוכן 'שוחה' בתחום ולרוב עובד מול כמה חברות ביטוח, ככה שהוא בדרך כלל גם יעשה עבורכם סינון ראשוני ויגיש בפניכם רק הצעות אטרקטיביות.