כמה עולה ביטוח מקיף?

כמה עולה ביטוח מקיף?

על פי נתוני סקר שערך מכון גיאוקרטוגרפיה עבור המגזין הכלכלי "גלובס" (נובמבר 2012), כ-50% מבעלי הרכבים בישראל אינם עורכים סקר שוק לפני שהם רוכשים ביטוח מקיף לרכב. למעשה, מרבית הנשאלים בתחקיר העידו כי הם מחדשים את הביטוח המקיף לרכב מדי שנה באופן אוטומטי. זאת למרות שנתוני התחקיר מצביעים על פערים משמעותיים מבחינת פוליסות הביטוח המקיף בין החברות השונות. במאמר ב"גלובס" נטען כי פוליסות הביטוח המקיף נעו בין 2,450 ₪ ל-4,400 ₪ בשנה (עבור רכב פולקסוואגן גולף משנת 2008 עם מנוע 1.6 ושני נהגים מעל גיל 40). ובכן, ניתן לראות פערים של כ-80% בין הפוליסות. אי לכך, כאשר אתם מתכננים לרכוש ביטוח מקיף לרכב, מומלץ לבדוק היטב את ההצעות השונות העומדות על הפרק.

בישראל, החוק מחייב את הנהגים לרכוש ביטוח חובה, אשר מענקי להם כיסוי במקרה של תאונת דרכים. ישנם נהגים רבים אשר אינם מתפשרים, ויחד עם ביטוח החובה, רוכשים ביטוח מקיף. הביטוח הנ"ל הוא למעשה ביטוח אשר מעניק למבוטח הגנה מקיפה מפני נזקים אשר נגרמים לרכבו בשל סיכונים כגון תאונת דרכים, שירפה, גניבה, התלקחות, נזקי מזג אוויר ועוד. פוליסות הביטוח המקיף כוללות בתוכן גם ביטוח צד ג'- כלומר, כיסוי ביטוחי כנגד נזקים אשר נגרמו לרכוש של צד ג' כתוצאה מתאונה אשר הייתה באחריותו ועקב רשלנותו של המבוטח.

כמה עולה ביטוח מקיף ומה משפיע על התעריפים השונים?

פוליסות ביטוח מקיף הן היקרות מבין פוליסות ביטוחי הרכב. תעריפי הביטוח המקיף נקבעים על ידי חברות הביטוח על בסיס מגוון פרמטרים משתנים. לדוגמא, נתוני הרכב, מספר הנהגים אשר מורשים לנהוג בו, נתוני הנהג- עבר תעבורתי, נהג צעיר/ותיק, וכו'. כמו כן, המבוטח יכול גם לשחק עם הפוליסה ולהוריד או להוסיף כיסויים ושירותים נלווים, למשל- רכישת ביטוח מקיף למקרה של גניבה בלבד, ללא כיסוי ביטוחי בעת תאונת דרכים.

סכום הפיצוי הביטוחי אשר משולם למבוטח בקרות אירוע משתנה אף הוא ויכול להשפיע גם על עלותו של הביטוח המקיף. בכל ביטוח מקיף, המבוטח צריך לשאת בהשתתפות עצמית בשיעור מסוים בעת הפעלת הביטוח. ככל שההשתתפות העצמית תהיה גבוהה יותר, כך העלות השוטפת של הביטוח תהיה נמוכה בהתאמה (ולהיפך). עלות הביטוח המקיף יכולה גם לעלות או לרדת בהתאם לשירותים נוספים הנרכשים ביחד עם הפוליסה. למשל, טיפול בתביעות צד ג', הגנה משפטית לאחר תאונה, רכב חלופי בעת טיפול במוסך, שירותי גרירה בעת תקלות ברכב וכדומה.

משא ומתן יכול להוזיל מחירים?

בפשטות, פוליסות הביטוח המקיף אינן זהות בין החברות השונות. למעשה, עלותו של הביטוח המקיף משתנה בהתאם לצרכי הלקוח, ולמטרות רכישת הביטוח. למשל, לקוח אשר מעוניין בביטוח מקיף בעלות נמוכה, רשאי לוותר על שירותים נלווים נוספים, ולהתחייב להשתתפות עצמית גבוהה יורת בעת מקרה ביטוחי. בנוסף, חברות הביטוח מציעות אף מסלולים ספציפיים עבור נהגים וותיקים, נהגים צעירים, נהגים אשר להם עבר תעבורתי נקי, ועוד. ניתן לעיתים אף להתמקח על המחיר עם נציגי השירות של חברות הביטוח.

Tagged with