ליסינג – לא מילה גסה כמו שאתה חושב

ליסינג – לא מילה גסה כמו שאתה חושב

אחד המושגים שהיה בשנים האחרונות מזוהה אולי יותר מהכל עם עולם ההיי טק ועם חברות ענק עושה בשנה האחרונה מעבר גם לשוק הפרטי. זה הזמן להכיר את הליסינג הפרטי! אז אם בדיוק המשפחה התרחבה או שאתם סתם רוצים לפנק את עצמכם או את האישה ברכב חדש הכתבה הזאת היא במיוחד בשבילכם.

בכדי להסביר מה זה ליסינג פרטי ואיך הוא יכול לעזור לכם אין מנוס מלהבין קודם כל מה זה בכלל ליסינג. בעולם הרכב, ליסינג זה למעשה השכרה לטווח ארוך של המכונית, עבורה משלמת החברה מדי חודש, סכום כסף הנקבע מראש ומשתנה בהתאם לרמת הרכב, לסוג ולשירותים שהיא מקבלת בעבורו. בדרך כלל, מאוד מקובל שבעלות ההשכרה החודשית יהיו מגולמים גם עלות האחזקה השוטפת של הרכב (טיפולים במוסך, טסט, אגרות שונות הקשורות), ביטוח ולעיתים (וזה תלוי בעיקר בסכום אותו משלמת החברה) דלק, שירותי גרירה ורכב חלופי בעת הצורך.

סוג זה של חכירה נקרא ליסינג תפעולי – וזהו סוג הליסינג הנפוץ והמקובל ביותר בקרב החברות. מכיוון שחברות הליסינג הן אלו שנושאות בכל העלויות הקשורות לרכב בד"כ התשלומים החודשיים בעבורו גבוהים תקופת השכירות נעה בממוצע בין שנתיים לארבע שנים. השימוש בסוג ליסינג זה אומנם נפוץ מאוד בחברות אך גם אנשים פרטיים משתמשים בו, בעיקר בשל העובדה כי הוא מעניק להם שקט נפשי בכל הנוגע לטיפול בו. חשוב לציין שבכל תקופת החכירה הרכב רשום על שם חברת הליסינג ולא על שם הנהג/החברה.

ליסינג פרטי – כי גם לך מגיע רכב חדש

הכוכב העולה מבין קטגוריות הליסינג השונות הוא הליסינג הפרטי, שיותר ויותר אנשים שמעוניינים לקנות רכב חדש מגלים את נפלאותיו. הליסינג הפרטי הוא למעשה סוג של עסקת מימון המתבצעת במספר שלבים. בשלב הראשון משלם הלקוח במזומן סכום התחלתי אשר יכול לנוע בין חמשה עשר אחוז לארבעים אחוזים ממחיר המחירון של הרכב. יתרת הסכום נפרסת לתשלומים קבועים הנפרסים לאורך 3-4 שנים כאשר בדרך כלל מקובל שסך כל התשלומים יהיו נמוכים מעט ממחיר המחירון של הרכב. חשוב לציין שגם סוג השכרה של הרכב הוא עודנו יהיה רשום על שם חברת הליסינג ולא על שם הלקוח. בתום תקופת השכירות הקבועה בחוזה הלקוח יכול לפעול באחת משתי האפשרויות העומדות לפניו: א. לשלם את היתרה והעביר את הבעלות של הרכב על שמו (השלים את קניית הרכב ) ב. להעביר את יתרת התשלום לעסקה חדשה (הכוללת מן הסתם רכב חדש וחלוקת תשלומים שונה).

שיטת הליסינג הפרטי מאוד פופולארית בקרב אלו שרוצים לרכוש רכב חדש אולם אין ברשותם את מלוא הסכום. בשיטת ליסינג זו כל האגרות השונות, התשלומים עבור הטיפול והאחזקה הן על הלקוח – זה שנוהג ברכב ועל כן העלות החודשית של הליסינג הפרטי תהיה נמוכה משמעותית מהעלות החודשית של הליסינג הממוני.

תתחדשו וסעו בזהירות!