ללמוד אנגלית – האם אפשר בלי במאה ה-21?

ללמוד אנגלית – האם אפשר בלי במאה ה-21?

בימינו, העולם מלא באינפורמציה שניתן לקבל במהירות הבזק. מצב זה יוצר תחושה שאין באמת צורך לאגור ידע, משום שהוא נגיש וזמין לנו בכל עת. אך האם תחושה זו נכונה גם לגבי ידיעת שפות? היום אפשר להתכתב בשפה זרה פשוטה באמצעות אלגוריתמים של תרגום אוטומטי – אך האם אפשרות זו מבטלת את הצורך לדעת את השפה ברמה גבוהה, או שדווקא ההיפך הוא הנכון, והדבר מעלה את החשיבות של ידע זה פי כמה?

מדוע כדאי לדעת אנגלית במאה ה-21?

כאשר אנו נחשפים כיום לתכנים שונים באינטרנט, אנחנו קודם כל מקבלים אותם בשפת המקור, מהסיבה הפשוטה שתרגום ועיבוד לשפה אחרת דורש זמן. הבנה עמוקה של השפה האנגלית מאפשרת לכם להגיע למידע רב יותר, שנמצא בכל מקום ומרביתו אינו מתורגם לעברית. במאמר שלפניכם נמפה מספר יתרונות של ידיעת השפה האנגלית במבחר היבטים בחיינו.

בתחום התרבותי

ידיעת השפה האנגלית מאפשרת לכם לצפות בסרטים חדשים או בסדרות שזה עתה יצאו בארה"ב או במדינות אחרות דוברות אנגלית, מבלי להיות תלויים ברשתות השידור הישראליות ובשירותי התרגום שלהן. בנוסף, תוכלו להבין את משמעויות השירים שאתם שומעים ברדיו ולא לעוות את המילים בשירה. גם בקריוקי תוכלו לשיר בהנאה ולקרוא בקלות את המילים המוקרנות על גבי המסך. כמובן, תוכלו גם לקרוא את הספרים שנמצאים כעת ברשימת רבי המכר בארה"ב, בקנדה, בבריטניה וכיוצא באלה – מבלי לחכות שיתורגמו לעברית (מה גם, שלא כולם אכן מתורגמים, כי לא לכל נושא, סופר או תחום יש ביקוש שמצדיק את ההוצאה).

בתחום החברתי

ידיעת האנגלית תאפשר לכם לדבר עם תיירים באנגלית בצורה שוטפת, ולארח אנשים מחו"ל במסגרת החיים הפרטיים וגם בעבודה. בהמשך לכך, עולם ההיכרויות הרומנטיות ייפתח בפניכם גם עם אנשים מחו"ל, אותם תוכלו להקסים עם האישיות הישראלית הכובשת שלכם, ובאנגלית רהוטה. בל נשכח גם כי כמעט לכולנו יש כיום קרובי משפחה בחו"ל, ותמיד עדיף להראות להם שהאנגלית שלכם אינה פחות טובה מהעברית שלהם.

להתפתחות האישית

כאשר אדם מצליח ללמוד שפה זרה אחת, קיים סיכוי גדול מאוד שאם יתמיד, הוא יוכל לעשות זאת גם בשפה נוספת. לא רק לימוד השפה עצמו ישכלל את כישורי החיים שלכם: תוכלו לצפות בהרצאות של TED ללא הכתוביות, למשל, או להאזין לפודקאסטים מדעיים או היסטוריים – תחום מפותח משמעותית באנגלית מבכל שפה אחרת, ולהכיר את המוחות המובילים בכל התחומים.

ללימודים

לא בכדי מוסדות ללימודים גבוהים דורשים רמת בקיאות מסוימת באנגלית. האפשרות לקרוא את המאמרים האקדמיים ואת ספרי הלימוד בתחומים השונים באנגלית חשובה מאין כמוה, כיוון שהתרגומים לעברית אינם תמיד קריאים במיוחד, ולעתים אינם קיימים כלל. וסוד קטן: קיים סיכוי הרבה יותר גדול למצוא ברשת סיכומים מוצלחים של כמעט כל מאמר, כך שההכנה למבחנים יכולה להיות הרבה יותר קלה. בנוסף, בעת הרצאות בשפה האנגלית תוכלו להיות חלק מהפעילות ואף להשתתף, ולא להיאבק בחוסר הבנת הנשמע. לא סתם ישנם בתי ספר מקצועיים רבים המציעים שירותי לימוד אנגלית כהכנה ללימודים אקדמאיים בארץ או כתנאי קבלה למוסדות לימודים גבוהים בחו"ל.

לעבודה

סעיף השפות בקורות החיים תמיד נראה טוב יותר כאשר הוא מכיל את הסעיפים "אנגלית – רמה גבוהה" וכן "אנגלית עסקית – שוטפת". ידיעת השפה האנגלית עשויה להגדיל בצורה משמעותית את הסיכויים שלכם להתקבל לעבודת החלומות שלכם, בארץ או מעבר לים. ואם באנגלית עסקית עסקינן, ראוי לציין שהיכרות עם משלב שפה זה תאפשר לכם להגיע להישגים מרשימים ביותר בתחומי תעסוקה רבים, כך שכדאי לכם להשקיע את הזמן ואת המאמצים בהעלאת כישורי האנגלית שלכם.