לשכנע משקיעים להשקיע בסטארט אפ שלך 

לשכנע משקיעים להשקיע בסטארט אפ שלך 

אחת הנקודות הקריטיות להצלחת חברות סטארט אפ, להפוך רעיון למציאות, קשורה בגיוס הון ומשאבים הדרושים לפיתוח והפיכת הרעיון לעסק או מוצר ממותג ומצליח בשוק בו הוא יפעל. כדי להשיג את ההשקעה חייבים לפנות למשקיעים פוטנציאלים במטרה לשכנע אותם להצטרף למיזם ולהובילו להצלחה. כדי לשכנע ולגייס משקיעים להשקיע בסטארט אפ, ישנה חשיבות בהכנת תכנית עסקית מפורטת אשר ממנה תיגזר מצגת עסקית בה ירוכזו מירב הפריטים החשובים למשקיע על מנת שיקבל החלטה חיובית.

 

בפנייה למשקיעים על היזמים לעשות עבודת הכנה הקשורה באיתור משקיעים פוטנציאליים. כיום ישנם מאגרי מידע ברשת בהם ניתן לעניין משקיעים כאלו. ויש כמובן משקיעים שהיזמים מכירים או שהופנו על ידי חברים.

לאחר בחירת המשקיעים הפוטנציאליים חשוב להכין תכנית גיוס קדימה למספר שנים ולהבין מה הפוטנציאל לגייס, מה פוטנציאל ההכנסות ולפי זה לעשות חישוב מה יהיה המצב בעתיד. בהתחלה חברות אינן שוות הרבה וזהו השלב שבו יזמים תמיד מאוד רגישים לשווי. על היזם להראות למשקיע עתידי את חלוקת האחוזים בחברה, במידה ולא יינתן מידע כזה, הוא עשוי לא להשקיע שכן ליזם לא תהיה מספיק מוטיבציה להילחם על הצלחתה.

 

הצגת התוכנית בפני המשקיעים  

עיקר העבודה בשכנוע משקיעים בסטארט אפים הוא הצגת תכנית עסקית מפורטת, מחקר שוק, תכנית חדירה, תחזיות פיננסיות, תקציב וגם סיפור מאחורי הסטארט-אפ שלך. אך אותו משקיע פוטנציאלי, ירצה לראות בצורה מתומצתת על ידי מצגת את הדברים העיקריים בתכנית העסקית.

משקיע פוטנציאלי מקדיש זמן חשיבה למספר נושאים לפי סדר חשיבות הכולל מצב פיננסים כיום, מיהו הצוות הפועל, מיהם המתחרים בשוק, איזו הזדמנות עסקית קיימת, מה מטרות החברה, מהו המודל העסקי, מהו המוצר או השירות, מה גודל השוק כיום, אילו קשיים ובעיות קיימים ומהו הפתרון.

 

הכנת מצגת עסקית למשקיעים

לאור הנושאים וסדר חשיבותם על המצגת העסקית לנגוע בכל הנקודות הלוו בצורה מדויקת וברורה. כך יוכל המשקיע להשתכנע להשקיע בסטארט אפ או לאו. משקיעים רוצים לראות שהיזם כבר הצליח לעשות משהו, הם רוצים לראות בסיס להערכת העבודה שנעשתה ולאן היזם רוצה להתקדם. כדי לשכנע את המשקיעים, ניתן ליצור גרסה ראשונית של המוצר, או להכין סרטון הדמיה בנוסף למצגת העסקית. אלה יביאו את המשקיע למודעות גבוהה ולהזדהות עם הרעיון ועם המטרות של היזמים וכך יוכל לקבל החלטה חיובית שתקפיץ את הסטארט אפ לכיווני עשייה משמעותיים.

 

סיוע ושיתוף פעולה עם חברות ייעוץ ויזמות

מעבר לצעדים הנדרשים, על מנת לשכנע משקיעים להשקיע בסטארט אפ שלכם, מוטב לכם לשלב עם הרעיון, חברת ייעוץ ויזמות עסקית שתדע להכין יחד אתכם תכנית עסקית לקידום ופריצת דרך שתענה על כל הנושאים שמעניינים את המשקיעים וגם תשמש להנחיה ודרכי ביצוע.  ממנה תכינו מצגת עסקית שתציג גם את הנתונים החשובים באמת למשקיעים הפוטנציאלים כולל תחזיות פיננסיות עתידיות ומודל עסקי ישים.

חברות ייעוץ ליזמות עסקית לסטארט אפ, תלווה אתכם לכל שלבי התכנון, גיוס המשקיעים והכנת התכנית העסקית. הם גם ישתלבו בפעילות העסקית ובתהליך הקמת העסק והבאתו להצלחה מול המתחרים ולרווחים מניבים ליזמים ולמשקיעים כאחד.