מגלים עולם חדש – טיול בסין

מגלים עולם חדש – טיול בסין

סין היא מדינה עצומה בגודלה, עם מורשת תרבותית מפוארת ומסקרנת של מסתורין ואגדות, מטבח עשיר בטעמים ונופים מכל סוג ואשר מתאימים לכל תחביב. יחד עם זאת, לא פשוט לטייל בסין. למרות שבשנים האחרונות היא פתחה את שעריה לתיירים מהמערב היא עודנה פנינה ייחודית ומורכבת שיש לגלות בסבלנות. לאלו מכם שמוכנים לאתגר הנה כמה רעיונות והמלצות שיאפשרו לכם למצות את כל מה שיש לה להציע.

תשכחו כל מה שאתם יודעים ואל תשוו לשום מקום שהייתם בו בעבר – טיול לסין הוא כמו מסע לפלנטה אחרת. השילוב בין המרחקים העצומים, הטעמים האוריינטליים והסוציאליזם יוצר מדינה שאין שניה לה: קשה לעיתים, מחוספסת, מרתקת ויפה. מדינה עם דנא. שמיוחד רק לה.

בשל גודלה האימתני טיול בסין מצריך תכנון מוקדם ומפורט של המקומות אליהם אתם רוצים להגיע והאתרים אותם אתם רוצים לראות. לכל כיוון שאליו תפנו, כל עיר וכל כפר הם עולם ומלואו, כולם חלק ממורשת עתיקת יומין והכל מרתק ומסקרן. תכנון מפורט ועבודה מקדימה על הטיול יחסוך לכם הרבה בלבול וימנע מצב של "תפסת מרובה לא תפסת". דעו כי הסינים ברובם לא יודעים אנגלית ואחד הקשיים הגדולים בטיול הוא התקשורת (או חוסר התקשורת עם המקומיים). הכינו מראש, כמה שידכם משגת כמובן, מפות עם כיתוב באותיות סיניות, כתובות של אתרים, מלונות בסינית. פטפטנים שבכם יכולים להצטייד בשיחון יומי. אתם תופתעו לגלות כמה התושבים המקומיים ינסו לעזור לכם, הם ממש ייקחו אתכם פיזית ביד ויראו לכם את הדרך למקום שאליו אתם מעוניינים להגיע.

מקומות וערים שאסור לפספס

כמו בכל עיר גדולה אחרת בעולם עליכם לשים לב לתיק ולארנק שלכם, בעיקר עם האזור שבו אתם הולכים הומה אדם וצפוף. בסין, בעיקר באזורים שבהם מתקהלים הרבה תיירים יש מכת גניבות ולכן השתדלו לא להסתובב עם כסף רב עליכם, ארנקים גדולים וכיו"ב.

שיאן

שיאן היא דוגמא מושלמת לכל מה שמייצג את סין. תערובת מושלמת של מזרח ומערב, היסטוריה, מורשת, אוכל עם טעמים ייחודיים וכמובן אתרים הסטורים שמזוהים עם סין כולה: צבא הטרקוטה (קברו של המנהיג הראשון), שתי הפגודות וחומת העיר העתיקה.

טרסות האורז

במחוז יונאן, במרחק רב מהמולת הערים הגדולות נמצאות הטרסות האורז המפורסמות. הטרסות שנחצבו בערים לפני למעלה מאלף שנים, מספקות מחזה מרהיב של פסיפס צבעוני ומרהיב ביופיו שיגרום לכם להפסיק לנשום מרוב התלהבות.

הונג קונג

הונג קונג היא מיקס מושלם של עבר ומורשת סינית עם תרבות בריטית ומערבית. זו העיר היחידה בסין שנהנית מסוג מסוים של עצמאות והיא הפכה להיות מרכז כלכלי עולמי חשוב ומטרופולין דינמי ותוסס. העיר מאוד ידידותית לתיירים ויש בה מרכזי קניות רבים, חנויות מעוצבות. חופים מהממים ואינספור אטרקציות ופעילויות אקסטרים.

בייג'ינג

עיר הבירה של המדינה ועל כן זו העיר החשובה ביותר. זוהי עיר גדולה וסואנת שמהווה את המדרגה הראשונה בדרך להבנת התרבות הסינית. בעיר עצמה ישנם כמה מוקדים שאסור לכם לפספס בשום פנים ואופן: הכיכר הראשית – כיכר טיאנאנמן, העיר האסורה שהייתה משכנם של הקיסרים וכמובן החומה הסינית המרשימה שהפכה לסמל של כל סין כולה בעולם כולו. בייג'ינג היא גם עיר מודרנית, חיה ותוססת עם גורדי שחקים, אורות ניאון, קומפלקסי קניות גדולים ומבנים סופר מודרניים כגון הכפר האולימפי.

כמה טיפים קטנים שיעזרו לכם

  • בכדי לבקר בסין צריך להוציא ויזה מראש בשגרירות סין בתל אביב. התהליך הוא קל ופשוט.
  • לא נהוג לתת טיפ לנהגי מונית או במסעדות.
  • שתיית מי ברז בכל רחבי סין אסורה! אלא אם הרתחתם את המים לפני.
  • הכי מומלץ לטייל בעונות המעבר כלומר, אפריל, מאי, ספטמבר, אוקטובר ועד אמצע נובמבר.