מדוע חשוב להיעזר ביועץ עסקי כשפותחים עסק

מדוע חשוב להיעזר ביועץ עסקי כשפותחים עסק

מזל טוב! אתם מגשימים את החלום שלכם ופותחים עסק חדש. אך העבודה הקשה רק מתחילה, וכדי לגרום לעסק שלכם להצליח ולשגשג כדאי שתשקלו להיעזר ביועץ עסקי שיקשיב לכם, יבין מה הבעיות והקשיים העומדים בפניכם ויכוון אתכם לעבר ההצלחה. 

פתיחת עסק מהווה חלום הבוער בעצמותיהם של רבים מאתנו. יחד עם זאת, פתיחת עסק אינה דבר פשוט ומכשולים רבים עומדים בינכם ובין הצלחת העסק. רבים מאלו שפותחים עסק בכלל לא מודעים לחלק ניכר מהמכשולים והבעיות שעתידים לעמוד בינם לבין עסק מצליח. לכן, חשוב להיעזר ביועץ עסקי מקצועי ומנוסה, שמחזיק בכל הידע הדרוש על מנת להבין אם העסק שאתם עתידים לפתוח יכול להיות ריווחי.

ידע מקצועי- זה כל העניין

הידע המקצועי של היועץ העסקי מאפשר לו לסייע להצלחת העסק החדש. יועצים עסקיים הם אנשים שצברו ידע אקדמי ומעשי רב בתחום ניהול העסקים, ולרוב הם באים עם ניסיון של כמה שנים בניהול עסקים באופן מוצלח. את הידע המקצועי שצברו בנושא רותמים היועצים לבניית אסטרטגיה עסקית ארוכת טווח המתאימה לעסק הספציפי אותו מבקש היזם לפתוח. האסטרטגיה שתיבנה מבוססת על ניתוח מעמיק בעזרת כלים מקצועיים ואקדמיים. בין היתר, המחקר יגדיר את קהל היעד והביקוש למוצר או השירות שימכרו, יגבש אסטרטגיית חדירה לשוק, יגדיר מהן החזקות והחולשות של המתחרים בתחום, ועוד.

היועץ אינו מסתפק בבניית האסטרטגיה, אלא מייעץ ליזם בנוגע לפעולות שעליו לנקוט באופן מעשי על מנת שהעסק יצליח. יועץ מקצועי יודע ומבין לעומק כיצד מנהלים את העסק בצורה יעילה וחכמה. יש ביכולתו להסביר לבעל העסק את החשיבות של תזרים המזומנים וכיצד דואגים שהוא יישאר חיובי, כיצד משווקים את העסק ובאילו ערוצי שיווק, כיצד מנהלים את כוח האדם בצורה נכונה וחכמה ומה הדרך הנכונה לתמרץ אותו על עבודה טובה ורווחית, ועוד.

אין חכם כבעל ניסיון

הניסיון שיועץ עסקי צובר במהלך שנות עבודתו משמעותיים מאוד, במיוחד עבור בעלי עסקים קטנים ובינוניים, שזהו העסק הראשון שהם פותחים. מעטים האנשים שיכולים לפתוח עסק קטן או בינוני ללא קבלת אשראי מאחד הבנקים בישראל בשנת 2018. כיום, יש מגוון רב של תוכניות ומסלולים לקבלת אשראי כגון: הלוואה בערבות המדינה, קרנות אשר מסייעות לעסקים (קרן קורת, קרן נתן קירש וכדו׳), מסלולים שהבנקים מציעים וכו׳. יועץ עסקי מנוסה מכיר את כל אפשרויות המימון וגיוס האשראי השונות העומדות בפני היזם, והוא יכול לסייע לו בגיוס ההון התחלתי לפתיחת העסק.
יועץ עסקי מנוסה בניהול משא ומתן מול הגורמים המעניקים את האשראי (בנקים ומימון חוץ בנקאי), והוא יודע מה המגבלות של הגופים השונים וכיצד ניתן "לכופף" אותם על מנת להשיג תנאי אשראי טובים יותר. בנוסף, יועץ עסקי מיומן יודע להגדיר עבור בעל העסקת את תמהיל האשראי הרצוי עבורו, בהתאם לתזרים המזומנים הצפוי ותנאי האשראי שיקבל מהגורמים המעניקים את האשראי.

דברים שרואים מכן לא רואים משם

אחד היתרונות הברורים של יועץ עסקי נובע ממידת מעורבותו או יותר נכון אי-מעורבותו בעסק שעתיד להיפתח. יועץ עסקי אינו מעורב רגשית בעסק, ולכן יכול להביט מהצד על הרעיון והעסק שנבנה, ולחוות את דעתו בצורה אובייקטיבית וללא משוא פנים. יועץ עסקי מקצועי יעניק לכם זווית ראיה רעננה על הדברים, תוך שהוא מנתח בצורה קרה ומקצועית את סיכויי ההצלחה של העסק ומציע פעולות וצעדים מומלצים על מנת שהעסק החדש יצליח.