מדוע ישראלים רבים בוחרים להשקיע בנדל"ן האמריקאי?

מדוע ישראלים רבים בוחרים להשקיע בנדל"ן האמריקאי?

בזמן ששוק הון מספק תשואות בינוניות ובאפיקים רבים אפילו נמוכות, שוק הנדל"ן מציע שלל נכסים מניבים שעשויים להפוך להשקעה משתלמת במיוחד. מגמה מובהקת נוספת בתחילתה של המאה ה-21 היא הגלובליזציה, שבמידה רבה מבטלת מרחקים גיאוגרפיים ולבטח מצמצמת את השפעתם על חיינו ומרחיבה את מנעד האפשרויות של כל אחד ואחת מאיתנו. שילוב שתי המגמות מוביל לבחירה של ישראלים רבים להשקיע בנדל"ן אמריקאי – וכדאי גם לכם להבין מדוע הם עושים זאת והאם האופציה הזו מתאימה גם לכם.

משבר, התאוששות והזדמנות

בסרטים רבים משבר הופך בסופו של דבר להזדמנות, וכך גם במציאות. בהקשר של שוק הנדל"ן האמריקאי האירוע שמהווה כיום הזדמנות ואחת הסיבות העיקריות לאטרקטיביות של השקעות נדל"ן בארצות הברית הוא משבר הסאבפריים שהתרחש לפני כ-10 שנים. הרקע למשבר הוא היווצרותה של בועת נדל"ן מסוכנת עקב מדיניות חסרת אחריות של הבנקים האמריקאיים ושל הרגולטורים, וב-2007 אותה בועה, כדרכן של בועות, התנפצה. התוצאה: ירידה של עשרות אחוזים במחירי הנכסים בארה"ב. מאז התאוששה הכלכלה של המדינה המובילה בעולם, ואיתה שוק הנדל"ן, אולם גם כעבור עשור עדיין ישנו אימפקט לאותה צניחה של עשרות אחוזים במחיר, כך שניתן לרכוש דירות ובתים ברחבי ארצות הברית במחירים אטרקטיביים מאוד – שמייצרים הזדמנות לתשואה מתגמלת במיוחד.

אי הוודאות בשוק הנדל"ן הישראלי

לעומת המחירים הנוחים בארה"ב, בישראל נרשמה לאורך עשור שלם עליית מחירים דרמטית, כך שהסכומים הנדרשים לשם קניית בית או דירה ברחבי הארץ הפכו גבוהים מאוד – וכשמחיר הקנייה כה גבוה, קשה להגיע לתשואה טובה באמת. כשמוסיפים לכך את אי הוודאות ששוררת בשוק הנדל"ן הכחול-לבן, בעיקר עקב מדיניות הממשלה שמצד אחד מנסה להרחיק משקיעים מהשוק ומצד שני לא פועלת מספיק כדי להגדיל את היצע הדירות, הצעד המתבקש בדרך להורדת מחירים אמיתית כך שכולנו נוכל להגיע לדירה משלנו, ניתן להבין מדוע ישראלים רבים מעדיפים להשקיע בנדל"ן בחו"ל ובפרט בארה"ב.

המעורבות של חברות ישראליות רבות בשוק הנדל"ן בארה"ב

כשמתחילים לחפש השקעות בנדל"ן בחו"ל, מתבלטת האופציה של ארה"ב. סיבה אחת לכך היא שארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות נתפשת באופן כללי כמקום שכדאי להשקיע בו וככזה שמספק תמורה אמיתית למאמץ ולהשקעה. סיבה שנייה היא החיבור שיש לרובנו ממילא עם ארה"ב, ועוד סיבה לכך שישראלים רבים בוחרים באופציה של השקעות נדל"ן בארצות הברית היא שבמדינה זו פועלות לא מעט חברות נדל"ן ישראליות.

הפעילות של חברות הנדל"ן הנ"ל נוסכת במשקיעים ביטחון באופן כללי, ובנוסף מספקת אופציות רבות להשקעות ספציפיות – כך שלמשקיע הממוצע קל יותר להגיע לנכס מניב גם מבלי לגלות בקיאות בנוגע למגמות עדכניות בשוק הנדל"ן האמריקאי, ללא ניסיון בתחום ואפילו שליטה באנגלית אינה הכרחית.

התחזיות האופטימיות לעתיד

השקעות נדל"ן בכל מקום נשענות באופן טבעי על תחזיות לעתיד ובעיקר על נתונים שמעוררים אופטימיות לגבי ערך הנכסים ביעד כזה או אחר. בהקשר זה כדאי לדעת שלפעמים האופטימיות בעצמה והנתונים שמעידים על צמיחה מעצימים את המגמה, ומבחינה זו בהחלט כדאי לשקול את האפשרויות הרבות של השקעות נדל"ן בארצות הברית – שכן על פי שורה ארוכה של נתונים כלכלת המדינה צפויה לצמוח (בין השאר הודות לצעדים שונים של ממשל טראמפ), וגם שוק הנדל"ן בארה"ב צפוי להתחזק עוד.