מהי משאית ביובית?

מהי משאית ביובית?

 

ביובית היא משאית מיוחדת שאותה ניתן לזהות לפי מספר מאפיינים. המאפיין הראשון והבולט ביותר הוא הציוד. על ביובית מותקנים מיכל קיבול, משאבות יניקה ומשאבות סניקה. מיכל הקיבול של ביובית מיועד למי שופכין והוא מסוגל להכיל גם נוזלים אחרים. המאפיין השני הוא הפעולות המבוצעות באמצעות ביובית. בניגוד למשאית רגילה, ביובית משמשת לטובת ביצוע המשימות הבאות:

  • פתיחת סתימות ביוב בכל סדר גודל
  • שאיבת מי תהום מתוך פירי מעליות, חניונים תת קרקעיים, מקלטים ומקומות נמוכים
  • שאיבת בורות שומן במפעלים ומחסנים
  • שאיבת בורות רקב
  • שאיבת בורות דלק

ביובית מגיעה לסביבה הפרטית, העסקית והציבורית לפי דרישות הלקוח והיא מופעלת על ידי קבלני ביוב אמינים. הביובית פועלת בטכניקה פשוטה המדמה את השאיבה הרגילה, אך היא מסוגלת להגיע לעוצמות משמעותיות.

מי משתמש בשירותי ביובית?

משאית ביובית נמצאת בשימוש נרחב של חברות אינסטלציה, קבלני בניין, עיריות מקומיות ומפעלים או תעשיות. בעלי בתים פרטיים יכולים להזמין את שירותי הביוב לאחר הופעת סתימות או לצורך שאיבת בורות שומן, בורות רקב ובורות דלק. משאית ביובית היא לעיתים קרובות הפתרון היחיד להצפות ולסתימות בתוך הצנרת. מעבר לכך, בעזרת ביובית ניתן לספק שירותים מהירים לרשויות ולהגיע אל מרכזי הערים, הבניין, השכונות וכן הלאה.

השימוש בשירותי ביובית בזמן חירום הוא רק חלק קטן מהתפקיד שלה. מלבד האמור לעיל, הביובית חיונית לצרכי תחזוקה. ביובית מוזמנת על ידי הלקוחות לשטיפה של קווי הצנרת אחת לתקופה מסוימת. השטיפה מונעת הצטברות של לכלוך וחוסכת את עוגמת הנפש של הסתימות והתקלות. בנוסף, על כל ביובית יש צינורות מים בלחץ גבוה. הצינורות משמשים לשטיפה של קווי ביוב רגילים או מסועפים ולטיפול בקווי ביוב סתומים, ישנים ושחוקים

לסיכום, ביובית אחראית על כל סוגי הטיפול במערכות ביוב וצנרת תת קרקעיות. משאית ביובית מצליחה להתמודד עם כל משימה והיא מוזמנת לצורך פתיחת סתימות בעזרת לחץ מים. הביובית מבטיחה שנים של זרימה חלקה והיא מופעלת על ידי אנשי מקצוע מנוסים המכירים את תחום הצנרת ואת בעיותיו.