מה היתרונות של ארגון סדנאות מנהלים

מה היתרונות של ארגון סדנאות מנהלים

בשנות החמישים-שישים, החלו להיווצר סדנאות מנהלים, סדנאות מיוחדות שמטרתן היתה להעניק למנהלים בתחומים שונים, כלים כיצד לנהל את העסק שלהם, איך לעבוד מול העובדים שלהם, כיצד לעבוד מול לקוחות וספקים, ועוד. עם השנים הסדנאות התרחבו, וכיום ישנם לא מעט חברות ועסקים, אשר מציעים למנהלים שלהם לעבור השתלמויות בסדנאות כאלה, אשר מתנהלות מחוץ לעסק וכן יש חברות ועסקים, שעורכות בעצמן סדנאות כאלה, בעזרת מרצים, מאמנים ואנשי מקצוע אשר מוזמנים להעביר סדנאות יומיות בעסק.

הרעיון של ארגון סדנאות מנהלים הוא מאוד פשוט. כל מנהל, במובן הקלאסי של המילה, רוכש כלים לניהול נכון, דרך לימודים אקדמיים וכן דרך ניסיון מעשי בשטח. אך במסגרת סדנאות עבור מנהלים, אפשר שהוא יזכה לכלים נוספים, כאלה שהוא לא מתייחס או לא שם לב אליהם. בין אם זה דברים שלא נלמדים בשום מקום וגם לא תמיד נחשפים אליהם ביום יום, בין אם מדובר במתודות שמארגני הסדנאות והמרצים בהן פיתחו בעצמם, ובין אם מדובר בדברים שכולנו יודעים אך לא בהכרח יכולים לשים לב אליהם או יכולים להגדיר אותם במילים.

צריך לזכור, עבודת ניהול יומיומית, היא עבודה שקשה מאוד לעצור ולשים לב מה קורה מסביב, לתת לדברים פרשנות או לרדת לרזולוציות מסוימות. הדרישות גבוהות, לוח הזמנים קצר, יש צורך להספיק הרבה. דברים מסוימים לפעמים משתרשים ואז קשה מאוד לבטל אותם. היתרון של סדנאות למנהלים הוא, שלומדים במסגרתן כיצד לעבוד נכון, כיצד להשתמש בכלים שונים בצורה חכמה, ולא פחות חשוב, לומדים כיצד לקבל כלים חדשים שלא שמנו לב אליהם או לא התייחסנו אליהם מספיק.

כך למשל, מנהלים שעוברים סדנות יכולים ליהנות כלים כגון, לתעדף פרויקטים, כיצד ליצור קשר טוב עם עובדים ולקוחות, כיצד ליצור מערכת של תגמולים, כיצד לגבש את העובדים, איך מאצילים סמכויות, כיצד קובעים תוכנית עבודה שבועית או חודשית ועוד שורה ארוכה של דברים שיכולים לעזור לקידום העסק והעבודה המשותפת, בין אם ביום יום ובין אם לאורך זמן.

חשוב לומר, סדנאות מנהלים, מועברות על ידי אנשי מקצוע מתחומים רחבים, בין אם זה מתחום של ניהול, אימון, פסיכולוגיה, ואפילו מתחום הספורט. מאמנים ושחקנים רבים מעבירים הרצאות במסגרת סדנאות למנהלים, שכן כמוהם, גם הם חלק מקבוצה, גם הם צריכים לדעת כיצד להתנהל בלוח זמנים קצוב עם תוכנית עבודה ברורה, תוך שיתוף פעולה מקסימאלי בשביל להגיע אל תוצאות יעילות.