מה זה אימון עסקי?

מה זה אימון עסקי?

כיום אנשי עסקים רבים נעזרים בשירותי אימון עסקי, כאשר המטרה – לשנות את צורת החשיבה והתפיסה ולגבש חזון ואסטרטגיה להצלחה. מאמן עסקי יכול לסייע רבות לאנשי עסקים במגוון תחומים ולמנף את העסק לרווחיות גבוהה יותר.

האימון העסקי מיועד לרבים, החל מאנשי עסקים, דרך יזמים ומנהלי חברות ועד לעוסקים פטורים כאשר מטרתו היא לאתר חולשות ומעכבים, להגדיר מטרות ולפעול להשגתן ובעיקר – לשנות תפיסות והלכי חשיבה. מאמן עסקי יסייע לאנשי העסקים ל"הביט פנימה" ולהפיק לקחים וכן יעניק להם כלים שיעזרו לנהל את העסק בצורה טובה יותר, ובסופו של דבר, גם לצבור רווחים לא מבוטלים. יתרה מכך, האימון מציע חוויה מעשירה שאין שניה לה וכאשר העקרונות הנלמדים בו מיושמים, גם התוצאות לא יאחרו לבוא.

כיצד מתבצע התהליך?

המתאמנים יצללו פנימה ויבדקו, בסיוע המאמן העסקי, את ההתנהלות העסקית שלהם, תוך כדי ביצוע תהליך של הסקת מסקנות. בעזרת התובנות החדשות ניתן יהיה להגיע לפתרונות מתאימים עבור העסק, כאלו שיביאו להצלחה ולשגשוג. התהליך דורש אפיון מעמיק והיכרות עם העסק, החברה או הארגון. במהלכו המאמן יפרט את נקודות החוזק ויציין את נקודות החולשה וכן את הדברים אותם יש לשפר. כמו כן, האימון יאפשר לבעל העסק לגייס את העובדים, להוביל לכדי שיתוף הפעולה בו הוא מעוניין ולהגיע לתוצאות להן הוא מייחל. המאמן העסקי יספק תמיכה לאורך כל הדרך, יעניק ליווי אישי ומקצועי ולמעשה יוביל לתוצאות חיוביות ולשיפור משמעותי.

מי צריך מאמן עסקי?

אימון עסקי מיועד למנהלים, בעלי עסקים ולאנשים העובדים במשרות ניהוליות בארגונים שונים. כמו כן הוא לא רק מיועד לעובדים בדרגות בכירות אלא גם לאנשים המעוניינים לפתוח עסק פרטי משלהם. בנוסף, האימון מיועד לעצמאיים שרוצים להגדיל את הרווחים של העסק. על כל מקרה או צורך, יש לבחור מאמן מקצועי ועתיר ניסיון שינתב אתכם לדרך הנכונה. מישהו שיעזור להתקדם אל עבר השגת המטרות העסקיות ושיפעל מתוך היכרות עם התנהלותו ואופיו של האדם המשתמש בשירותיו.

התנאים להצלחת האימון

  • שיתוף פעולה – על המאמן לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם הלקוח שלו, לגבש ביחד אתו חזון עסקי, מטרות ויעדים תוך שעובד בשקיפות מלאה ובהתאם לקצב האישי של כל אחד ואחד.
  • יחס אישי – הלקוח מקבל שירות פרטני ועל פי צרכיו האישיים ועל המאמן לזהות את השוני בין האנשים ולספק יחס אישי וליווי צמוד.
  • התאמה לצורך בשירותים – אפשר ללוות מנהלים חדשים שרוצים להוכיח את עצמם בעבודתם, לאמן אנשים הנמצאים בתחילתו של פרויקט חשוב וכן הלאה. על האימון להיות מותאם לצרכיו של האדם אשר נדרש בו.
  • נכונות לשינוי – על השוכר את שירותיו של המאמן להיות בעל נכונות לבצע את כל השינויים הנדרשים.

באמצעות סיועו מנהלים רבים משפרים את המיומנויות הניהוליות שלהם, לומדים כיצד להניע את עובדיהם, לנהל את לוח הזמנים שלהם טוב יותר, לקבל ההחלטות באופן רציונאלי יותר והם גם לומדים לתקשר טוב יותר עם אחרים, לרבות עם העובדים.

לסיכום

אימון עסקי בעל מעלות רבות. מנהלים שלא הצליחו להתמודד עם דרישות עבודתם, לפתע בעזרתו של מאמן עסקי "גילו את האור". יותר ויותר אנשי עסקים, בעלי משרות בכירות ועצמאיים פונים למאמן עסקי, במטרה לכבוש את היעדים שהציבו לעצמם. באופן כללי- אימון עסקי יכול לעזור לכל אחד לממש את הפוטנציאל הגלום בו באופן טבעי ללא עכבות ומכשולים.