מה כדאי לדעת לפני שרוכשים נדלן מסחרי להשקעה?

מה כדאי לדעת לפני שרוכשים נדלן מסחרי להשקעה?

מעוניינים להיכנס לעולם הנדלן המסחרי? במאמר זה תקבל עצות לעסקאות מוצלחות לרכישת נדלן מסחרי.

10 כללי הזהב לרכישת נדלן מסחרי

כלל מס' 1– סקירת נתונים ראשוניים- לפני ביצוע ההשקעה בתחום נדלן מסחרי , חשוב לבדוק את הנתונים הסטטיסטים השונים כגון: ממוצע השכר באזור, ממוצע השכירות באזור, שיעורי האבטלה, הצלחתם / אי הצלחתם של עסקים בקרבת מקום ועלויות העובדים. הביאו עמכם מומחים שייבדקו את הנכס וייתנו את חוות דעתם המקצועית.

כלל מס' 2– לא להיחפז- אל תיחפזו להיכנס להשקעות חדשות, ייתכן שתגלו בהמשך שהנכס אינו עונה לדרישותיכם ואינו משרת את מטרותיכם. לידיעתכם, לעתים לוקח יותר משנה עד שמתחילים בכלל לראות רווחים מההשקעה.

כלל מס' 3– מיקום הנכס- החלק החשוב ביותר בעת חיפוש נדלן מסחרי . כדאי לנסות לחשב את ציפיות הצמיחה של הנכס ע"י השוואת נכסים או אזורים הדומים לנכס בו אתם מתעניינים ובקרבה אליו. כדאי לוודא כי האזור עדיין יהיה אטרקטיבי בשנים הבאות.

כלל מס' 4– סבלנות – עליכם להבין כי עסקאות בעולם הנדלן המסחרי הן הרבה יותר מורכבות וארוכות מאשר עסקאות לרכישת דירה, אך גם מביאות עמן תמורה גדולה מאד לעומת עסקאות בנדל"ן פרטי. אל תתייאשו, התגמול בהמשך יהיה רב מאד.

כלל מס' 5– מתווכים- בזמן עבודה עם מתווכים, אל תתביישו לשאול לגבי הניסיון שלהם בשוק של נדלן מסחרי. ודאו כי המיקוד העסקי שלהם כולל את מה שאתם מחפש בהשקעה שלכם.

כלל מס' 6– הרווחים- נסו לחשב את ההכנסה נטו (ההכנסות פחות ההוצאות ) של הנכס המסחרי שלכם. לבסוף שאלו את עצמכם האם תצליחו למצוא שוכרים במחיר המבוקש או בקרבתו? האם המחירים אמורים לעלות או לרדת בעתיד?

כלל מס' 7– המוניטין- במידה ואתם מעוניינים להשכיר את הנכס לתקופה ארוכה, חשוב להכיר את איכות הנכס והמוניטין שיצא לו. על נכסים מתוחזקים יותר ניתן לדרוש שכר דירה גבוה יותר.

כלל מס' 8– הסביבה- וודאו כי הנכס שלכם משרת את מטרותיו ואת מטרות הסביבה שלו. בנוסף, וודאו כי הנכס לא עלול לקומם את השכנים בסביבה, או לגרום לנזק סביבתי.

כלל מס' 9– המימון- וודאו כי יש ביכולתכם לקחת מימון לעסקאות. העריכו את הזמן שיידרש לכם לקבלת המימון, הזמן שיידרש לביצוע של הרכישה / השכרה, ההשקעה הראשונית, תקופת הזמן עד קבלת רווחים.

כלל מס' 10– המחיר- אחרי שאספתם את כל הנתונים ואתם מעוניינים לרכוש את הנכס, גשו למו"מ באופן שקול. אל תהססו להשתמש בעורך דין מהתחום של נדלן מסחרי בעל ניסיון בסגירת עסקאות בתחום.

תקוותנו שבעזרת מידע זה אתם מוכנים להשקעה הבאה שלכם. טיפים אלה אמורים לתת לכם בסיס מוצק שממנו תגדלו ותצמחו לקריירה בעולם הנדלן המסחרי.