מה כדאי ללמוד בתל אביב?

מה כדאי ללמוד בתל אביב?

איזה קורס מקצועי הכי מומלץ בעיר שבה הביקוש הרבה ביותר לבעלי מקצוע?

תל אביב היא העיר התוססת ביותר בישראל ולמעשה היא הבירה העסקית והמסחרית של ישראל. כיום בתל אביב מעל 400,000 תושבים, אך מידי יום מגיעים אליה מאות אלפים רבים של תושבי ערים אחרות על מנת לעבוד בה ולהתפרנס בה. תל אביב היא גם לב אזור המרכז, האזור שבו קיים ריכוז בעלי המקצוע הגדול ביותר בארץ. ישנם תחומים מבוקשים במיוחד בעיר אותם נסקור במאמר שלהלן ונבחן גם מדוע כל אחד מהם כל כך מבוקש (רמז: זה קשור למחירי הנדל"ן – השוק החם ביותר בעיר שבגללו התחילו ההפגנות למען הורדת יוקר המחיה בשנת 2011). כאשר ישנם תושבים רבים, עסקים רבים ודירות רבות, ישנה דרישה הולכת וגוברת לבעלי מקצוע. במסגרת המאמר הבא נסקור מהם בעלי המקצוע המבוקשים ביותר כדי שאם אתם מתלבטים איזה תחום כדאי ללמוד במסגרת קורס מקצועי. אם אתם תושבי תל אביב והסביבה, התמונה תהיה עבורכם ברורה.

בעל המקצוע המבוקש ביותר בתל אביב – מנעולן לפריצת דלתות והחלפת צילינדרים

שוק הנדל"ן הסוער וגועש בעיר מהווה גורם מפתח לביקוש הרב לבעל מקצוע מנעולן בעיר תל אביב. קיימים עשרות אם לא מאות צוותים של מנעולנים שנותנים שירותים מגוונים. החל מפריצת מנעולים כאשר תושבי העיר או עסקיה נתקעים מחוץ לדלת, דבר שמרבה לקרות בעיר שתושביה נחשבים יחסית צעירים ומרבים לצאת ולחזור לעיר (לאחר נסיעה אל ההורים למשל). גורם נוסף שיש להביא בחשבון הוא הנתון לפיו שיעור מעברי הדירות בעיר הוא מהגבוה בישראל. לאור העלאת שכר הדירה המתגברת, מידי שנה רבים עוזבים את דירתם ועוברים לדירה אחרת, ם הם נאלצים להחליף מנעולים, לשכפל מפתחות ועוד. כמו כן רכישת הדירות בתל אביב נעשית בקצב מסחרר ואנשים ממשיכים לרכוש דירות למכור ולרכוש אחרות. בכל מקרה כזה של רכישת דירה נהוג להחליף צילינדר ומי יעשה זאת אם לא מנעולן מתל אביב.

מקצועות השיפוצים, הצבע, ועבודות הגבס בעיר תל אביב

בעיר שבה אנשים ממשיכים להחליף דירות, בקצב מסחרר, רוכשים, משפצים ומוכרים במחיר יקר יותר, או פשוט עוזבים דירות שכורות ועוברים לאחרות, שוק השיפוצים הוא הגדול במדינה. אין כמעט רחוב שאין בו דירה שעוברת הרבה מעבר לסתם צביעה – אלא שיפוץ כולל ומתיחת פנים שלמה. כמו כן לאור מחירי הנדל"ן הגבוהים בעיר, והעובדה שמשתלם בה במיוחד לעודד שיפוץ בניינים שלמים, ניתן לראות מאות פרוייקטים בתנועה של שיפוץ בניינים במסגרת תמ"א 38 ודומותיה. בדירות שבהן מבוקש לעשות רק מתיחת פנים קטנה ניתן למצוא צוותים של עבודות גבס וצבע שמחיריהם זולים יחסית להעלאת הערך לנכס. כמו כן מבוקשים מאוד מקצועות של תחזוקת דירות כמו אינסטלציה, תחזוקה כללית ותיקונים, התקנות וכדומה.

מקצועות החשמל

אם יש לכם ידיים טכניות, תוכלו לעבור קורס של חשמלאי מוסמך, מקצוע מבוקש מאוד או קורס של מערכות מיזוג אוויר שבו תוכלו להתמקצע בהתקנת מזגנים ותיקונם. כמו כן לאור ריבוי העסקים קיים ביקוש הולך וגובר למערכות טלויזיה במעגל סגור ומצלמות אבטחה.

בהצלחה בקורס שתבחרו!

Tagged with