מיניפון: התאמת מכשיר שמיעה בבית הלקוח

מיניפון: התאמת מכשיר שמיעה בבית הלקוח

נהוג לחשוב כי מגבלות וליקויים שונים הינם נחלתם הבלעדית של בני הגילאים המבוגרים יותר, אולם, ליקויים שונים, כליקויי שמיעה או ראיה, עשויים להיות מולדים, ולכן, הלוקים בהם משתרעים על קשת גילאים רחבה. חשוב לציין, כי למרות שותפות הגורל שמזמן הליקוי לבני הגילאים השונים, צרכיהם אינם זהים, והתאמתו של מכשיר שמיעה לילד או למבוגר איננה זהה לחלוטין מבחינת תהליך האבחון, תהליך ההתאמה, ההתייחסות הנדרשת, קונספט תפישת בעל המגבלה את עצמו וכן הלאה.

מי עשוי להזדקק להתאמת מכשיר שמיעה מחוץ למכון שמיעה?

*ילדים בעלי לקויות נוספות, פרט לבעיית השמיעה – לפעמים, בעיית השמיעה הינה חלק ממכלול שלם של ליקויים ומגבלות אשר יכולות ללוות את הילד מלידתו או מגיל צעיר מאד. לרוב, ילדים כאלה רגישים מאד לשינוי הסביבה או לאנשים שאינם מוכרים להם. ניתן להפחית מעט מרמת החרדה והצורך בהסתגלות בהתאמת מכשיר השמיעה בביתו של הילד.

 *ילדים או בוגרים הנמצאים במסגרת מוסד מסוים – גם כאן, הצורך להגיע למכון שמיעה כדי להתאים מכשיר שמיעה עלול להיות בעייתי מסיבות שונות, ולכן התאמת המכשיר במסגרת בה הם שוהים יכולה להוות פתרון מוצלח לבעיה.

 *ילדים, בוגרים או קשישים המרותקים למיטתם – גם מגבלות תנועה עלולות להוות אתגר, בין אם מגבלת התנועה הינה זמנית ובין אם היא קבועה. במידה ובזמן הצורך במכשיר שמיעה המטופל סובל מקשיי התניידות, מומלץ לשקול ביקור בית של קלינאי תקשורת לצורך התאמת מכשיר השמיעה.

 *קשישים הנמצאים בבית אבות או בדיור מוגן המיועד לגיל הזהב – כמו פעוטים ותינוקות, גם קשישים עלולים לסבול מקשיי שינוי סביבה, במיוחד כאשר מדובר בקשישים אשר חלה אצלם התדרדרות מנטאלית או קוגניטיבית מסוימת. הוצאתו של קשיש למכון שמיעה לצורך התאמת המכשיר בפעם הראשונה או לצורך כיוונון של המכשיר, עלולה לשבש את סדר היום של הקשיש ולערער עבורו את מערכת השגרה הקבועה בה משתדלים עובדי המקום בו הקשיש שוהה להחזיק אותו. גם כאן, כבמקרים האחרים, רצוי להביא את קלינאי התקשורת אל הקשיש ולא להיפך.

איזה אתגרים עלולים להתעורר במקרים כאלה?

בעלי מקצוע ומומחים מתפקדים באופן הטוב ביותר בסביבת העבודה שלהם, הסביבה בה הציוד המקצועי שלהם נגיש וזמין להם, כשהוא פרוש אל מול עיניהם או מונח בהישג ידם. מאחר וקיימים סוגים שונים של בדיקות שמיעה, אשר חלקן מחייבות ציוד מיוחד שאיננו נייד או תנאים שונים, אותם יקשה על קלינאי התקשורת להשיג במקומות שמחוץ למכון השמיעה. נוסף על כך, כאשר מדובר על קשישים שחלה אצלם התדרדרות קוגניטיבית / מנטאלית או אצל ילדים בעלי ליקויים נוספים, התקשורת בין איש המקצוע לבין המטופל עלולה להיות משובשת, לא רק בשל בעיית השמיעה שבה הגיע הקלינאי לטפל.

נכתב בשיתוף מיניפון מכון שמיעה