מלגזות חשמליות או מלגזות דיזל

מלגזות חשמליות או מלגזות דיזל

כל בעל עסק שמעוניין לרכוש מלגזה חדשה ימצא את עצמו מהר מאוד בשאלה האם כדאי לרכוש מלגזת דיזל או מלגזה חשמלית. המלגזות הן כלים יעילים במיוחד לכל מחסן ולכל מפעל, אך עם התאמה נכונה יותר של סוג המלגזה היעילות הזו תגדל. איזו מהמלגזה עדיפה? תלוי את מי שואלים.

החידוש החשמלי לעולם המלגזות

המלגזות הראשונות היו מלגזות דיזל, כלומר פועלות עם מערכת הנעה שמתבססת על דלק, ברוב המקרים סולר. מלגזות אלו חזקות מאוד ושימושיות במגוון רחב של תעשיות, כאשר ניתן לראות אותן בענף החקלאות, בענף הבנייה וכולה. עם זאת, המלגזות הללו מכילות חיסרון אחד משמעותי מאוד ולמעשה החיסרון הזה יכול להיות הנקודה המכריעה בבחירה שלכם עוד בתחילת שיקול הדעת. מלגזות דיזל פולטות עשן רב ולמעשה מזהמות את הסביבה בה הן נמצאות, ובקרבת עובדים לא ניתן להפעיל אותן באופן קבוע. מלגזות חשמליות לעומתן יתאימו גם למבנים מקורים כיוון שאינן פולטות עשן רב ומזהמות הרבה פחות.

עלויות תחזוקה גבוהות במלגזות דיזל

מבחינת עלויות התחזוקה, גם כאן מלגזות חשמליות נוחלות ניצחון מהדהד. מלגזת דיזל מלכלכת יותר וצריך לנקות אחריה אך אם נראה לכם שזו בעיית תחזוקה, חכו שהיא תתקלקל. אמנם יש מלגזות אמינות מאוד ועמידות לאורך שנים, אך מלגזות הדיזל עדיין צריכות תחזוקה רבה יותר והחלפת חלקים תהיה יקרה יותר כיאה למערכת הנעה מסוג זה. מלגזות חשמליות עמידות יותר ואמינות לאורך שנים רבות דבר שיכול להיות משמעותי מאוד בשיקולים הכלכליים בבחירת המלגזה הבאה.

צריכים מלגזה חזקה? מלגזת הדיזל מחכה לכם

מבחינת כוח המלגזה הרי שכאן דווקא מלגזות הדיזל ניחנות בכוח רב יותר. למעשה, הפער הזה הולך ומצטמצם אך עדיין ניכר כי מי שמחפש כוח רב למלגזה חייב לבחור במלגזות דיזל. כדי להמחיש את הפערים, מלגזה חשמלית יכולה להרים עד 3 טון בממוצע כאשר רק המלגזות החדשות והיקרות ביותר יכולות להרים יותר משקל כבד יותר, כאשר מלגזות דיזל יכולות להרים 5 טון ואף יותר. כיום יש מלגזות דיזל שיכולות לשאת אפילו 10 טון ומעלה. מי שמחפש כוח, ימצא אותו אצל מלגזות הדיזל ולכן עסקים רבים, חרף חסרונות ההנעה בדלק, בוחרים בהן לצרכי שינוע סחורותיהם.

מערכת חשמלית מתמרת טוב יותר

מלגזות דיזל מזכירות מאוד כלי רכב רגילים הרי הן פועלות עם מערכת הנעה שמבוססת על דלק ואל תצפו מהם לתמרונים מדהימים כמו ממלגזות חשמליות. מלגזה חשמלית יכולה להתאים למחסנים ולמפעלים מקורים לא רק בגלל הזיהום המופחת שלה אלא בגלל התמרונים המיוחדים שהיא יכולה לבצע ברדיוס נמוך מאוד. היא יכולה לזוז קדימה, אחורה ולצדדים די בחופשיות, היא מגיעה על שלושה גלגלים בחלק מהגרסאות ולמעשה השליטה בה היא חוויה יוצאת דופן. אם חשובה לכם עבודה שכוללת תמרונים כאלו כחלק משטח עבודה קטן, המלגזה החשמלית היא הפתרון.

חווית נהג טובה יותר בגרסה החשמלית

יש עוד פרמטר אחד שיכול לקבוע אלו מהמלגזות יהיו יותר שימושיות עבורכם וזו חוויית הנהג. זה לא שהנהג יתלונן אם החוויה במקום העבודה שלו לא תהיה טובה, אך חוויה נוחה יותר ותפעול נח יותר יובילו לתפוקת עבודה טובה יותר וזה מה שמעניין את בעל העסק. מלגזה חשמלית הרבה יותר שקטה ויותר נעים לעבוד לידה באופן ניכר מאשר מלגזת דיזל, כאשר גם לוח המקשים שלה והשליטה בה מבחינה נוחות הרבה יותר נעימה ומובנת. כמו כן, למלגזות חשמליות יש מספר מערכות בטיחות מתקדמות, דבר שיכול להיות מועיל לכל עסק ועסק חרף התאונות שיכולות לקרות.