מלונות ייחודיים בישראל

מלונות ייחודיים בישראל

התשובה לשאלה המהווה את כותרת המאמר – מלונות ייחודיים בישראל- תלויה באופן שבו תופסים המשיבים את משמעות המושג ייחוד. כאשר דנים על אודות טיב מלונות ואיכותם נדרשים בדרך כלל אל מרכיבים שונים, המהווים, כאשר מצרפים ומכנסים אותם למושג בעל משמעות, אינדיקציה למלונות העשויים להיחשב לייחודיים.

בדרך כלל מדובר במלון בוטיק, מעוצב, שיש בו כמה עשרות חדרים, אשר בכל אחד מהם מוצעת חוויית אירוח מפנקת. אבזור עשיר, ריהוט מרשים, ג'קוזי בחדר או במתחם ספא ייחודי במלון.

מלונות ייחודיים בישראל הם אלה שבהם מוענק יחס חם ואישי לכל אורח. אווירה של יוקרה והידור שורה במלון וניבטת מעיצובו ומכל אחד מהפריטים בו. עיצוב הפנים משדר יוקרה, איכות, נוחות. על פי רוב מתאפיינים ומצטיינים מלונות אלה ביצירות אמנות מרשימות.

מלונות כאלה בכלל ובצפון הארץ בפרט מתאפיינים גם בסביה כפרית, פסטורלית, המשרה רוגע ושלווה. מחלונות החדרים ניבט נוף יפה.

להתחיל מ… בראשית

דוגמה ומופת למלון ייחודי בישראל הוא מלון בראשית בדרום. מיקומו המהמם, בלב המדבר, עם ארכיטקטורה ייחודית ויוקרה הבאה לידי ביטוי בכל פרמטר מהווים ערובה לאירוח חווייתי, יוקרתי ומפנק. המלון מציע 111 יחידות אירוח הכוללות וילות. ל- 39 מהן צמודה בריכת שחייה. ממרומי החדרים העליונים ניבט נוף מרהיב עין. מרכיב ייחודי מובהק של המלון בפרט ושל מלונות ייחודיים בכלל הוא האפשרות לחוות בו את השהייה כחוויה פרטית בתנאים נוחים ומפנקים, כשהמתחם בכלל ומרחב השהייה והלינה בפרט הוא גדול ומאפשר חופש תנועה.

בשנים האחרונות גברה הדרישה של תיירי פנים ( אנחנו, הישראלים) לנופש מפנק באיכות שכמוה הכירו ישראלים במלונות בחוץ לארץ, מה שמייתר אצל חלק בלתי מבוטל מהם את הצורך ואת הרצון לטוס לחו"ל. חוויית אירוח היא גם תוצאה של היענותם של בעלי המלונות היוקרתיים לדרישות ולציפיות של הנופשים.

היצע עשיר של מלונות ייחודיים

ההיצע העשיר של מלונות ייחודיים בישראל מאפשר לכל המבקשים למצוא מלון לחופשה או לנופש למצוא את המלון המועדף עליהם על פי פרמטרים שונים כגון: מיקום, גודל, קרבה אל אטרקציות ומרכזי בילוי ועוד.

ישראלים רבים מעדיפים לנפוש מדי שנה- חלקם פעמים אחדות בשנה – באותו מלון, שבו הם מכירים היטב את הבעלים ואת כל ההיצע המפנק של המלון בעוד אחרים בוחרים לגוון ולבחור בכל פעם מלון הממוקם באזור גיאוגרפי אחר. אלה ואלה נהנים משהייה מפנקת בתוך מלון, אשר בעליו לא חוסך דבר ומשקיע כל מאמץ נדרש וכל משאב אפשרי על מנת להעשיר ולהעצים את "חוויית המשתמש" של הנופשים