מסחר בפורקס

מסחר בפורקס

שוק המט"ח הוא זירת המסחר הגדולה ביותר בעולם, עם היקף מסחר אשר גדול יותר מהיקף המסחר בכל הבורסות הגדולות בעולם. יש לכך סיבות טובות מאוד, ובמאמר הזה ננסה להבין אותן.

המסחר בפורקס למעשה מתבצע על ידי רכישה ומכירה של מטבעות מכל רחבי העולם. יש את צמדי המטבעות המוכרים יותר, כגון אירו – דולר, יין – דולר וכדומה, ויש צמדי מטבעות מוכרים פחות ואפילו מטבעות שמעולם לא שמעתם עליהם. כל אסטרטגיית מסחר בפורקס עוסקת במידה זו או אחרת בסוגי המטבעות השונים ובגיוון עד רמה מסויימת ביניהם.

אחת הסיבות העיקריות לפופולריות הגדולה כל כך של המסחר בפורקס היא האפשרות לסחור במטבעות הזרים באופן עצמאי, ללא כל הזדקקות לבנקים, לברוקרים, לסוחרים או למתווכים. המסחר כיום מתבסס על רשת האינטרנט ועל תוכנות מסחר מקוונות מתקדמות ביותר, המאפשרות לכל אדם עם חיבור לאינטרנט להיות נגיש לזירת המסחר באמצעות המחשב האישי, הסמארטפון או הטאבלט. בצורה כזו, סוחרים עצמאיים יכולים לנהל אסטרטגיית מסחר לפי ראות עיניהם, ללא כל תלות בהשפעות זרות של הגורמים המסורתיים שצויינו למעלה. לכן, אנשים רבים כל כך בכל רחבי העולם מצליחים להגיע לרווחים נאים כל כך במסחר בפורקס.

על מנת לסחור בפורקס אין צורך בתואר אקדמי, בהשכלה מסויימת או בניסיון. המסחר בפורקס מתאים לכל אחד, בין אם הוא סוחר מתחיל ובין אם הוא סוחר מנוסה. התוכנות הנמצאות כיום בשוק מאפשרות לכל אחד להיכנס בקלות יחסית למסחר בפורקס, ואפילו לסחור בכסף דמה ללא סיכון ממשי. כך ניתן להכיר את השוק ולבחון את אסטרטגיית המסחר ללא סיכון ממשי של כספים.

למרות זאת, מומלץ מאוד להגיע לזירת המסחר בפורקס עם הידע המתאים ועם ארגז הכלים המתאים. נכון כי קורסים וספרים בנושא עולים כסף, אבל עדיף להוציא על זה כסף ולא לבזבז אותו בהשקעות חסרות בסיס בשל חוסר ידע וחוסר יכולת לבנות אסטרטגיית מסחר איכותית. קורס למסחר בפורקס מאפשר לכם לאסוף נתונים ולתרגם אותם לכדי החלטה פיננסית מושכלת. זה למעשה התפקיד של כל סוחר, וההצלחה של הסוחרים השונים נמדדת ביכולת שלהם ליצור אסטרטגיית מסחר מוצלחת ולעמוד בה.

מימוש אסטרטגיית המסחר הוא בהחלט נקודת התורפה של רוב הסוחרים בפורקס, ושל רוב הסוחרים בכלל. בסופו של דבר, אנחנו בני אדם, ולכן אנחנו מושפעים מגורמים פסיכולוגיים, התנהגותיים ורגשיים. גורמים אלה הינם מסוכנים ביותר עבור סוחרים אשר מעוניינים להתמיד באסטרטגיית מסחר מסויימת, ולכן בשנים האחרונות הולכת וגוברת הפופולריות של המסחר האוטומטי במט"ח.

מסחר בפורקס באמצעות מחשבים ורובוטים הפך לפופולרי עד כדי כך שרוב המסחר בשוק הזה מתבצע בשיטה זו. בסופו של דבר, אם אתם לא תשתמשו ברובוטים ובתוכנות למסחר בפורקס, המתחרים שלכם ישתמשו. מה שהמחשב מאפשר הוא להתנתק מהרגשות, מהפסיכולוגיה ומההשפעות הרגשיות של הסוחרים, ולפעול אך ורק בהתאם לאסטרטגיית המסחר שנקבעה מבעוד מועד. בצורה כזו ניתן לנהל סיכונים בצורה טובה יותר, ולבצע מספר רב של פעולות מסחר (קניה ומכירה) במהירויות מסחררות ובסכומים נמוכים יחסית. התוצאה היא רווחים גדולים יותר, סיכונים נמוכים יותר, ופעילות רצופה של 24 שעות ללא כל צורך בהפסקה או במנוחה.

הכתבה באדיבות סמארט קפיטל מסחר בפורקס (smartcapital.co.il)