משאית מערבל בטון

משאית מערבל בטון

אחד האלמנטים החשובים ביותר בכל הקמת מבנה, החל מבניין, בית פרטי או כל אלמנט אחר הוא בטון בלעדיו לא ניתן להקים את המבנה. בשביל להקל על הקמת המבנה והשימוש בבטון, משתמשים הקבלנים במשאית מערבל בטון, אשר מאפשרת ערבול של רכיבי הבטון השונים תוך כדי תנועה עד שהם מגיעים למקום בו צריך להשתמש בבטון.

משאית מערבל בטון משמשת הן לשינוע הבטון מהמפעל בו יוצרים אותו עד למקום בו צריך להשתמש בו, והן לערבול הרכיבים השונים בטרם משתמשים בבטון בעת הקמת המבנה. היתרון במשאית בטון על מערבלים נייחים עומד על מספר נקודות:

גודל – מיכל הערבול שנמצא בתוך המשאית הוא הרבה יותר גדול מאשר המיכל הנייח, ועל כן ניתן להשתמש בו לערבול בטון לצורך עבודות מורכבות וגדולות יותר. במקרים רבים נהוג להשתמש גם במערבלים נייחים מתוך הכרה שלעיתים יהיה צורך להשלים את כמות הבטון ואין סיבה להשתמש אך ורק במערבל נייד.

ניוד – עצם העובדה שניתן לנייד את הבטון ממקום למקום באמצעות משאית, מקלה מאוד על העבודה. לא רק בכך שניתן לנייד את הבטון מהמפעל אל מקום העבודה אלא גם בתוך האתר עצמו. בהנחה ומדובר באתר גדול ויש צורך לנייד את הבטון ממקום אחד לשני, אז קל יותר לעשות זאת באמצעות המשאית מאשר להשתמש במערבל נייח.

עוצמה – למערבל בטון שנמצא בתוך משאית יש הרבה יותר עוצמה מאשר מערבל נייח, אפילו שהאחרון עובד על מנוע חשמלי. היכולת של מערבל בטון נייד היא גבוהה וחזקה יותר. לכן התהליך לוקח פחות זמן.

מה שכן חשוב לזכור, השימוש במערבל בטון נייד יכול להיות בעייתי ולו מהסיבה הפשוטה, בטון שנמצא הרבה זמן בתנועה עלול להתייבש ולהתקשות, במקרה כזה לא יהיה ניתן להשתמש בו. לכן חשוב להשתמש במשאיות בטון בטווחים סבירים, ואם אפשר מומלץ מאוד לשכור משאיות מהאזור ולא לחפש משאיות מאזורים רחוקים על מנת שהבטון לא ייהרס בדרך.

על מנת להפעיל מערבל בטון נייד צריך להחזיק ברישיון מתאים, הן רישיון לנהיגה על משאית והן בהסמכה לעבוד על מערבל בטון. אומנם לא מדובר בעבודה מסוכנת אך אם לא נוקטים משנה זהירות, היא עלולה לסכן גם את מי שעובד בה וגם את הסביבה. לכן קבלני בניין ישכרו אך ורק חברות שיש להן נהגים מקצועיים ומקצועיים שמתמחים בעבודה עם משאיות בטון ויודעים כיצד לנהוג ולהפעיל את המערבלים כנדרש לפי החוק.