מתנות לאורחים באירועים

מתנות לאורחים באירועים

 

מאמר זה נכתב באדיבות חברת ברכונים לי – לאתר החברה לחצו כאן

כל מי שמתכנן אירוע, מכל סוג שהוא, משקיע מחשבה רבה בבעלי המקצוע השונים שאיתם הוא יעבוד: בחירת המקום, האוכל, המוזיקה, הבגדים, בחירת איש המקצוע לצילום האירוע ועוד ועוד. אך יש דבר אחד חשוב שאנשים נוטים להקדיש לו זמן מאוחר מדי, רק בדקה התשעים, למרות שמגיעה לו חשיבה רבה הרבה יותר: מדובר כמובן על מתנות לאורחים באירועים. המתנות שתעניקו לאורחים שלכם לא רק שיזכירו לאורחים שלכם את האירוע, אלא הן יציפו את הזכרונות גם לכם עצמכם. זהו למעשה הערך המוסף שאתם מעניקים לאירוע, עם הזדמנות ליציקת תוכן חדש אותו אתם יכולים לבטא מעבר למה שתעניקו לאורחיכם במהלך האירוע, תוכן שייחקק בזכרון לאורך זמן רב.

מה כבר ניתן לחדש בתחום של מתנות לאורחים באירועים?

בכל הקשור למזכרות מאירועים, הרבה אנשים נוטים משום מה לחשוב בצורה מעט "שבלונית": הם סבורים כי ישנם כמה סוגים בודדים של מתנות לאורחים באירועים, מבלי להעלות על הדעת את האפשרות שישנם שלל רעיונות יפיפיים, מקוריים ומפתיעים למזכרות. כך למשל, ניתן להעניק לאורחים מתנה דקורטיבית וייחודית דוגמת אלמנטים דקורטיביים לבית, מתנות שימושיות כמו כלים קטנים וייעודיים, או מתנה עם ערך מוסף כגון הבאת מזכרת ממפעל שתורם לצדקה עבור כל יחידה, מתנות אקולוגיות או מוצרים שהוכנו על ידי אנשים עם צרכים מיוחדים. אם אין לכם רעיון למתנה ספציפית, תוכלו לחשוב על רעיון שאותו תרצו להעביר, ומשם הדרך למציאת מתנה קטנה ויצירתית תהיה קצרה.

מתנות לאורחים באירועים דתיים

אם אתם חוגגים נקודת ציון משמעותית בחייכם וחשובה לכם יציקת התוכן היהודי באירוע, תוכלו להעניק לאורחיכם מתנות בעלות אופי דתי, דוגמת ברכונים או זמירונים. בתחום זה ניתן לשלב טקסטים מגוונים, ולא רק ברכת המזון, תפילת הדרך או מנחה וערבית – כפי שמקובל להדפיס בדרך כלל על גבי הברכונים. ראשית, אם בחרתם להעניק לאורחיכם ברכונים, זכרו כי ניתן לשלב בהם שלל תפילות נוספות – החל מטקסטים הקשורים לחג החל בסמוך לאירוע (אם יש כזה), ועד לברכות מיוחדות הנאמרות במהלך השנה, ולא בהכרח בהקשרו של חג חד-פעמי זה או אחר (למשל תפילת הלל, ברכות הנהנין או מזמורי תהילים). אם אתם מעוניינים להעניק לאורחיכם זמירונים ולא ברכונים, מומלץ מאד להשקיע מחשבה בשירים שייבחרו להופיע בהם, וכן לעשות בהם שימוש גם במעמד החגיגה עצמה, כדי להדגיש את הייחוד שברגע ולהפוך אותו בעתיד לזכרון שיישאר אצלכם ובקרב המשפחה והחברים גם במשך שנים רבות לאחר מכן.