נדלן בניו יורק

נדלן בניו יורק

אחד המשפטים הידועים ביותר בקולנוע ובספרות הוא "אם עשית את זה בניו יורק, תוכל לעשות את זה בכל מקום בעולם". אין עיר יותר עוצמתית מניו יורק, בירת העולם החופשי, בירת הקפיטליזם, העיר אולי הכי קוסמופוליטית בעולם, העיר שגם מי שגר במדינות בעלות אידיאולוגיה הפוכה לגמרי מזו של ארה"ב חולם יום אחד להגיע לניו יורק ולחיות שם. אם יש פנים לחלום האמריקאי, אין ספק שזו ניו יורק.

אז למה שאנחנו נפספס את האפשרות לנסות ולעשות את זה בניו יורק ואם לעשות את זה, אז רק דרך נדלן. בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים ובכלל משקיעים זרים מכל העולם נוהרים לניו יורק בשביל לחפש מציאות נדלן. אחרי המשבר של 2008 אשר הוריד את מחירי הנדלן לרצפה (אך בד בבד גם גרם לבתי השקעות ובנקים לא למהר להעניק הלוואות ועזרה בהשקעות נדלן), אנחנו רואים התעוררות בשוק הנדלן הניו יורקי. יש לכך שני הסברים פשוטים.

ההסבר הראשון, כשמחירי הנדל"ן יורדים, הרבה יותר שווה להשקיע, זה זול לקנות.

ההסבר השני, נדלן בניו יורק זה לא כמו נדלן בעיר בינונית בארה"ב או עיר גדולה במקום אחר בעולם. לכולם ברור שאחרי מגמה של ירידה בעיר תבוא עליה. זה כוחה של העיר, זה הייחוד שלה. ניו יורק היא החלום האמריקאי וכל עוד החלום חי ובועט, העיר חיה ובועטת וכל ירידה היא זמנית, מיד אחריה תבוא עליה טובה.

איפה כדי להשקיע בניו יורק

חברות אשר מחפשות נדלן בניו יורק פונות לאוזרים ספציפיים אותם אפשר לאפיין באפיונים הבאים:

ראשית, לא מדובר באזורי יוקרה. כלומר לא מדובר בשדרה החמישית. היכולת למצוא שם מקומות להשקעה הם לא גבוהים ושם מחירי הנכסים תמיד גבוהים.

שנית, אזורים כלל אמריקאים, כלומר אזורים שפונים לאמריקאים מכל השדרות, צעירים, משפחות, מבוגרים, מעמד ביניים.

שלוש, אזורים שמיועדים לפיתוח. כלומר אזורים שעל פי הערכות והתוכניות יתפתחו בעתיד. כך זוכים באזור שהוא כיום זול ובעתיד ערכו יעלה מה שיוביל גם לעלייה בערך הנכסים.

דוגמאות לאזורים מסוג זה אפשר למצוא בברוקלין, הארלם, ניו ג'רזי, ומגוון אזורים נוספים אשר מתאימים למשפחות אמריקאיות. בשביל לאתר מקומות כאלה יש לבחון את האזור באספקט הרחב שלו כלומר איזה סוג אוכלוסייה גרה בו, מעמד כלכלי, תשתיות, בתי ספר, ניידות, אזורי מסחר, מסים מקומיים ועוד.

מאחר ומרבית הישראלים לא מכירים את ניו יורק לעומק והם לא גרים באזור אז קשה להם מאוד למפות את האזורים כמו שצריך. זו הסיבה שעדיף להם להיעזר בחברות ישראליות שמשקיעות פרויקטים של נדלן בניו יורק על מנת שהצוותים שלהן יבחנו עבורם את האזורים השונים והם יחליטו כיצד והיכן להשקיע. כך גם הם יוכלו להגשים את החלום האמריקאי ולעשות את זה בניו יורק.