ניסור בטון

ניסור בטון

ניסור בטון הוא תחום הולך ומתפתח בשנים האחרונות, הן בזכות העובדה שכיום אין כמעט מבנים ותשתיות שנבנים לא באמצעות בטון, כמו כן התחום של ניסור בטון הפך פופולארי גם בזכות העובדה שכלים לניסור הפכו להיות מאוד מפותחים ומתקדמים.

מי שמתעסק בתחום של ניסור בטון צריך להיות בן אדם מאוד אחראי, סבלני ולהיות מסוגל לשים לב לפרטים הקטנים. הרבה פעמים במהלך העבודה הוא נאלץ להתמודד עם חומרים ואלמנטים שונים אשר אסור לפגוע בהם, למשל צינורות או תשתיות אחרות, לכן עליו להיות מודע היטב למה שקיים בשטח ולדעת כיצד להתמודד עם זה בצורה נכונה.

עבודת ניסור בבטון היא עבודה שכוללת הרבה מאוד לכלוך ורעש, לכן במידה ומבצעים עבודות בשטחי מגורים או בשטחים ציבוריים בהם עובדים או גרים אנשים, יש להתייחס לכך, ולהתריע מראש בפני הדיירים והעובדים. כך הם לא ייפגעו. דוגמא טובה לכך היא, כשמחליטים לנסר בתוך מבנה קיים, בחדר בנוי או כזה שעבר שיפוץ, אז יש להתריע שבעת עבודה של ניסור בטון, יתכן שתגרום לכך שיהיה לכלוך עצום במקום. חשוב לומר, אי אפשר להימנע מהלכלוך. לכן מוטב לפעמים לחכות עם כל עבודה אחרת עד שמסיימים את עבודת הניסור, ואם מדובר במבנה קיים, אז רצוי מאוד לשמור על החפצים והציוד שבחדר על מנת שאלה לא ייהרסו בעת הניסור.

כיצד מתכוננים לעבודת ניסור בטון

כאמור השלב הראשון הוא להודיע מראש לכל הדיירים, העובדים ובאופן כללי לסביבה, שעומדת להתבצע במקום עבודת ניסור בטון. עבודה מרעישה עם הרבה לכלוך. במידה ומדובר בעבודה שנעשית כלפי חוץ, יש לוודא שאין כלי רכב או כלים אחרים בחוץ, אם העובדה נעשית בתוך המבנה, אז יש לוודא שכל החפצים והכלים אינם בחדר או מוגנים היטב. חשוב להרחיק מהמקום חיות מחמד, ילדים וכן כל מי שאיננו מעורב בעבודה בשום צורה שהיא.

בשלב השני יש לוודא שיש מים זורמים לפחות במרחק של 10 מטר ממקום הניסור. המים ישמשו בשלבים שונים של העבודה, כולל בשלב הניסור.

בשלב השלישי יש לספק מקור חשמל תלת פאזי. מקור זה יאפשר למסור הבטון לעבוד כמו שצריך. יש לזכור, שמדובר במקור חשמל חזק ולו מהסיבה שהמסור עצמו הינו מכשיר לא רגיל, הוא דורש חשמל ברמה גבוהה וחזקה על מנת שיהיה ניתן להשתמש במכשיר לאורך זמן ללא בעיות. מי שמפעיל אותו יהיה כמובן בעל התמחות וידע בתחום אשר ישתמש בכפפות ומשקפי מגן בעת השימוש לצורכי בטיחות.