סוגי בידוד – מה אני צריך?

סוגי בידוד – מה אני צריך?

היום בתעשייה קיימים הרבה סוגים של בידוד ופתרונות, זה דברים שמומחים יודעים, אבל אנחנו בתור חובבנים שרוצים לעשות או לתקן משהו פשוט בבית לא מצויידים בידע מספיק כדי להבין, הדבר היחיד שאנחנו יודעים שצריך לבודד משהו. אבל האם יש לנו את סוג הבידוד הנדרש? במאמר קצר זה נראה לכם את סוגי הבידוד וקצת מידע חיוני עליהם. ולהלן:

 

בידוד תרמי

האם השיטה בה אנו מנסים לבודד תרמית  משטח על ידי הקטנת מעבר חום. מתוך החלל או לתוך החלל. המטרות של הבידוד תרמי העיקריות הן:

  • למזער הפסדי אנרגיה על ידי העברת חום מהמקום.
  • להגן על אנשים או סחורה.
  • שמירה על איכות הסביבה.

 

בידוד אקוסטי

המחשבה הראשונה של הבידוד האקוסטי של הבית , הוא לחשוב על " לא להפריע ולא להיות מופרע" לאחר שהחלל ותכנית עיצוב והבנייה כבר הוגדרו על ידי מקצועי אחראי , אנו נתמקד בלבנות בידוד אקוסטי לפי התכנית. בודקים איך להסיר את הרעש החיצוני, למשל רעש של מכוניות מהכביש וגם המטרה היא למנוע שהרעש יצא כלפי חוץ, לא משנה אם זה מחדר או מהשירותים. אחד השיטות הטובות לבידוד רעש למשל של מכסחת דשא, משאית זבל או כל דבר אחר שיעשה רעש, נקראת "קופסה בתוך קופסה" מדובר על בנייה של חדר קטנצ'יק בתוך החדר הקיים, עם הפרדה קטנה בין הקירות. עכשיו זה חברים בידוד אמיתי ומקצועי. למרות זאת יש שמועה שרצה ברחובות על תבניות ביצים בתור בידוד אקוסטי.

 

צבע מבודד

צבע לבידוד חום גם מוכר לפעמים בתור צבע קרמי, הוא צבע מיוחד גמיש, שפותח באמצעות חלקיקים, אשר מסייעת כדי לבודד את השטח, ותפקידה לשבור את ההלם התרמי, יש צבע לשימוש פנים וחוץ. נולד מהצורך לבודד את החלליות של נאס"א, והם המשמשים כיום בתעשייה בכלל, עם מוניטין טוב בענף הספנות.

 

בידוד חשמל

בידוד חשמל,הוא חומר המונע מעבר של חשמל. זה אפשרי בכך שהחומר המדובר אינו מוליך חשמל (דוחה את הזרם).

חומר הבידוד הנפוץ ביותר למוליכי חשמל הוא פולימרים תרמופלסטיים וגומי. תרמופלסטיים הוא סוג של פלסטיק שמשנה את תכונותיו כאשר מחומם ומקורר. תרמופלסטים מרכך את עצמו את כאשר חום מונח עליו וכשמתקרר הוא ניהיה קשוח וחלק. תרמופלסטיים מוכרים: פוליאתילן (PE) ו פוליוויניל כלוריד (PVC).

 

אין לעשות עבודות מסוכונות או חיתוך דברים בלי ציוד מיגון הדרוש לכל עבודה, תזכרו שבטיחות מצילה חיים.