סיורים בירושלים

סיורים בירושלים

ירושלים היא עיר הקודש של שלושת הדתות אין עיר בעולם שמושכת כל כך הרבה תשומת לב ואש של כל הדתות מירושלים.

לכן היא גם מוקד אטרקציות ותיירות לאורך השנים ומושכת המון תיירים לישראל.

בגלל האטרקציה הרבה התפתה תעשייה שלמה סביב ירושלים, ממכירת מוצרים מירושלים עיר הקודש ועד ארגון של סיורים בירושלים, כאשר מדריכים מקצועיים לוקחים קבוצה של תיירים לטיול סביב הנקודות החשובות של ירושלים, כאשר בכל נקודה ונקודה מתבצע הסבר מפורט ולימודי.

הרבה גילו את הפוטנציאל המתגלגל של תעשייה זאת ומעבר לפנייה לתיירים התחילה פנייה גם לתושבי הארץ, ירושלים היא עיר שרוב התושבים בה מכירים מהטלוויזיה והעיתונות ופחות מביקורים בה, אומנם רובנו ביקרו בה דרך הבית ספר, אבל רוב התושבים אינם מבקרים בה בתדירות גבוה ויש הרבה שלא ביקרו בה מאז הבית ספר.

חוסר הידע הזה לעיר העתיקה והנפלאה הזאת שנמצאת אצלנו היא בזבוז נוראי, המדינה אינה משקיעה דיי משאבים על מנת להביא את התיירים הישראלים לעיר המדהימה הזאת, העיר הזאת שצריכה להיות חקוקה בלב כל יהודי, נשארת מאחור על ידיד התיירים הישראלים שמעדיפים אטרקציות אחרות כמו מרכז הארץ ואילת, פשוט בשל העובדה שהם לא יודעים מה חבוי בה ואינם מכירים את פוטנציאל ההנאה, כשהם חושבים על ירושלים הם בד"כ חושבים על פיגועים או דתיים וירושלים הרבה יותר מזה.

עיקר מקומות התיירות שמושכים תיירות מחו"ל הם הכותל המערבי, כיפת הסלע, כנסיית הקבר, מסגד אל אקצה ועוד מקומות קדושים, עיקר היהודים שמגיעים מארצות אחרות למקומות אלו מחפשים את המקומות הקדושים וילכו על סיורים מאורגנים באזורים אלו.

סיורים לצעירים יותר יתבצעו במתחמי הבילוי של העיר כמו נחלת שבעה או מדרחוב בן יהודה שם ממוקמים פאבים ומועדונים רבים שיכולים לתת מענה לתיירים הצעירים יותר במתחם הבילויים.

שוק מחנה יהודה גם הוא מקום אטרקטיבי לסיורים לכל הגילאים שם ניתן לרכוש בדוכני המזון הרבים ולהנות מהאווירה, הריחות והישראליות

חובבי המוזיאונים ידעו כי בירושלים ממוקמים הרבה אבני דרך בתרבות הישראלית כמו תיאטרון ירושלים, תזמורות רבות בסוגים שונים, ופסטיבלים רבים שמתקיימים בה לאורך השנה, כמו פסטיבל הקולנוע ופסטיבל ישראל.

לסיכום – ירושלים היא עיר הבירה שלנו, עיר הקודש, המון תושבים אינם מבקרים בה ואינם מכירים אותה, היא מושכת בעיקר תיירים מארצות אחרות ודבר זה יכול להשתנות עם מדניות ממשלתית שונה ולימוד ערכי של העיר מגיל צעיר, כנראה שהסיורים הבודדים בבתי הספר לא עושים את העבודה ויש צורך בהשרשת הנושא קצת יותר.