עורך דין תעבורה טוב יחלץ מהבוץ גם כששקעת עמוק

עורך דין תעבורה טוב יחלץ מהבוץ גם כששקעת עמוק

עבירות תעבורה נתפשו, עד לפני שנים לא רבות, כעבירות זניחות למדי – לרוב, הוענשתם עבורן בנקודות, ואם חלף פרק זמן מסוים ולא צברתם את סך הנקודות שחייב אתכם בקורס נהיגה מונעת, הנקודות (שהיו בכמות מועטות עבור מרבית העבירות) נמחקו כלא היו. בשנים האחרונות, שמו לעצמן המדינה ומשטרת ישראל את המלחמה בתאונות הדרכים בראש מאבקיהן, וההתנהלות שלהן, גם בתחום החקיקה וגם בתחום האכיפה, תואמות להחלטה זו. לדוגמה, הניקוד החדש שנכנס לתוקפו בינואר 2018, יעניק למדברים בנייד ללא דיבורית שמונה נקודות, למבצעים פניית פרסה במקום האסור לכך שש נקודות ונהיגה ללא חגורת הבטיחות עולה לנו בארבע נקודות.

 

כיצד יכול להגן עליכם עורך דין תעבורה?

במלחמה בעברות מסוימות מושם דגש חזק של המשטרה על אכיפה, ובתי המשפט פועלים בהתאם לכך, כאשר לעיתים קרובות במקרים כאלה, זולג העניין ועובר מבית הדין לתעבורה אל הדין הפלילי. כך, למשל, במקרים של נהיגת רכב בהשפעת משקאות משכרים (או סמים). מדובר בעבירה אשר על-פי התיקון לפקודת התעבורה מ-1995 תקופת פסילת הרישיון בפועל עליה לא תפחת משנתיים, ובמקרים בהם הנהגים הורשעו בעברה זו בפרק הזמן של שנה לאחור, תקופת הפסילה בפועל לא תפחת מארבע שנים. מאחר ולעיתים, עברות כאלה עשויות גם להסתיים במותו של אדם, יואשם הנהג על ידי הפרקליטות בסעיף של הריגה, מה שיגדיל את קשת חומרתו של העונש האופציונאלי ועלול לכלול בתוכו גם עונשי מאסר בפועל. ברור למדי כי במקרה של תאונה המסתיימת במותו של אדם, שירותי עורך דין תעבורה נדרשים, אולם הם נדרשים גם במקרים שהם לכאורה הרבה פחות חמורים בעיני הציבור (אך לא בעיני בתי המשפט), כמו סירוב לביצוע בדיקת שכרות או נהיגה בעת פסילת רישיון.

 

מדוע נדרש עורך דין תעבורה גם במקרים "קלים" לכאורה?

למערכת המשפט ישנם מניעים שאינם בהכרח ידועים לציבור הרחב (לדוגמה, רצון לייצר הרתעה גם במחיר של החמרה בדין במקומות בהם אפשר היה, אולי, להקל עם הנאשם), ומתנהלים בה תהליכים שרובם ככולם אינם מוכרים לאנשים שאינם עוסקים בתחום באופן מקצועי. לא כל המידע (כולל תקדימים במקרים דומים) גלוי לעין, ותהיינה זו נאיביות וחוסר אחריות להניח, כי ייצוג עצמי יאפשר לכם התמודדות הולמת עם מערכת משומנת ששמה לעצמה למטרה להלחם בתאונות הדרכים ובעברות התנועה, גם במחיר של אי-עשיית הצדק במקרה ספציפי זה או אחר!

 

לסיכום

אין ספק כי אם קיים תחום משפטי כלשהו בו נדרש אך ורק ייצוג מקצועי, זהו תחום התעבורה, במיוחד לאור ההחמרה שחלה בשנים האחרונות. לכן, אם חירותכם חשובה לכם, כמו גם רישיון הנהיגה שלכם, הדרך היחידה להיחלץ מה"בוץ" התעבורתי הוא שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום, מכיר את דיני התעבורה על בוריים ויכול לייצג אתכם בדרך הטובה ביותר בבתי הדין השונים.