פתרונות יעילים לבדיקת מהירות גלישה במכשירים ניידים

פתרונות יעילים לבדיקת מהירות גלישה במכשירים ניידים

 

אתם נוהגים לגלוש לא מעט באמצעות הטלפון הנייד שלכם? יש לכם חבילת גלישה ואתם תוהים האם אכן מהירות הגלישה, שעבורה אתם משלמים, היא אכן המהירות שבה אתם גולשים בפועל? אם כן, כדי לבדוק את מהירות הגלישה שלכם, ובכל זמן נתון, תוכלו להיעזר באפליקציות מיוחדות, המוצעות כיום, אפליקציות חינמיות, המספקות מענה בו במקום. את האפליקציות תוכלו להוריד ישירות לטלפון הנייד שלכם ולבצע את הבדיקה בכל זמן ומכל מקום.

איך עושים את זה נכון

אם אתם רוצים לבדוק תקינות הגלישה במחשב הנייד שלכם חשוב קודם כל לבצע בדיקת מהירות. כדי לקבל תוצאה אמינה, צריך לסגור את כל התוכנות האחרות הפועלות במחשב. תוכנות רבות שפתוחות ופעילות עשויות להאט את הגלישה, מצב שאיננו בהכרח משקף את המהירות הקיימת, כפי שהובטח לכם. בנוסף, קחו בחשבון שהחברה שדרך תשתיותיה אתם גולשים איננה מחויבת לספק לכם את מלוא רוחב התשתית כי אם טווח מסוים. לעיתים ישנו עומס של גולשים המאט את מהירות הגלישה, ישנם ימים מסוימים בשבוע בהם גולשים יותר בהשוואה לימים אחרים ועוד. יש לקחת זאת בחשבון ולא להסיק מכך מידית שישנה תקלה.

אפליקציות לבדיקת מהירות גלישה

כדי לבדוק בצורה יעילה את מהירות הגלישה במכשיר הסלולארי שלכם, תוכלו להיעזר גם באפליקציות המתאימות לשם כך. מדובר באפליקציות חינמיות לרוב המבצעות את המדידה בו במקום ובמהירות רבה. הדבר מזכיר מאד את אתרי האינטרנט השונים, דרכם ניתן לבדוק את מהירות הגלישה במחשב, ולקבל את התוצאות בתוך שניות ספורות. מכיוון שישנן כמה וכמה אפליקציות כאלו, מומלץ, ולפני הורדתן ישירות אל המכשיר, להשוות ביניהן. כדאי לקרוא על כל אחת מהן ולאסוף מידע ככל האפשר. ניתן להיעזר בפורומים השונים הקשורים אל התחום כדי לבדוק אילו מהאפליקציות האלו נחשבות לאמינות ביותר. סביר שתתקלו באפליקציות מהירות במיוחד, אולם אלו אינן בהכרח אמינות ומדויקות. שימו דגש רב על פרמטרים אלה – אמינות ודיוק, וצאו לדרך.

אז, באיזו אפליקציה בוחרים?

הנה דוגמא לכמה אפליקציות למדידת מהירות הגלישה בטלפון הנייד, הנחשבות לפופולאריות ביותר כיום. האפליקציה הראשונה היא SpeedTest, המתאימה הן למכשירי האייפון והן למכשירי האנדרואיד. מדובר באפליקציה הנחשבת לאמינה ומדויקת מאד ולכזו המציגה את הנתונים ויזואלית באופן ידידותי וברור. יש להוריד אותה ישירות אל הטלפון הנייד להפעיל אותה וללחוץ על כפתור הבדיקה, הנכנס לפעולה. חשוב לוודא לפני הבדיקה שלא מחוברים לאינטרנט האלחוטי וגולשים דרך תשתית החברה הסלולרית שלכם. אפליקציה נוספת, המוצעת גם כן היא אפליקציה בשם דומה – Speedtest.net. אפליקציה זו מבצעת את בדיקת מהירות הגלישה בתוך 30 שניות מקסימום ומציעה רמת דיוק רבה במיוחד. אפשר באמצעות האפליקציה להשוות בין בדיקות שונות וגם לשתף את התוצאות ברשתות החברתיות. האפליקציה מעוצבת בסגנון מודרני, ידידותית מאד למשתמש וגם קלה לתפעול.