קורסים שיעזרו להתקבל ללימודי השכלה גבוהה

קורסים שיעזרו להתקבל ללימודי השכלה גבוהה

ההשכלה הגבוהה בישראל עולה כפורחת. מספר הסטודנטים נמצא בעליה מתמדת ולצד האוניברסיטאות המובילות הוקמו עוד ועוד מכללות שמציעות לימודים לתואר ראשון ולתואר שני. על פי ההערכות, מספר הסטודנטים הכולל ששוקד על לימודיו ממש בימים אלה מגיע ליותר מרבע מיליון איש. על מקומות בפקולטות הנחשבות ובמוסדות הלימוד הטובים ביותר מתחרים מועמדים רבים. אם אתם רוצים להחכים ולדעת, אם אתם רוצים קריירה אקדמאית או תעסוקתית מוצלחת, חשוב שתדעו תחילה אילו קורסים יעזרו לכם להתקבל ללימודי השכלה גבוהה, כבר בשנת הלימודים הקרובה.

קורס הכנה לפסיכומטרי

כדי להתקבל ללימודי השכלה גבוהה אתם עשויים להידרש להיבחן במבחנים שונים כדוגמת מבחן ידע במתמטיקה, מבחן ידע בפיזיקה, מבחן אמיר, מבחן פסיכומטרי. סביר מאוד להניח שכבר שמעתם דבר או שניים על הבחינה הפסיכומטרית ואם היה לכם ספק בדבר ההכנה המתאימה נספר שאחוז ניכר מבין הנבחנים לא מוותר על קורס הכנה מקיף.

מהי בעצם הבחינה הפסיכומטרית ומדוע קורס הכנה יעזור לכם להתקבל ללימודי ההשכלה הגבוהה? על מנת להתקבל לפקולטה הרצויה לכם, במיוחד אם היא מבוקשת ויוקרתית, תצטרכו יותר מאשר ציוני בגרות מעולים. תצטרכו לקבל ציון גבוה מאוד מבחינה הפסיכומטרית שמורכבת מכמה חלקים והרבה מאוד שאלות רב ברירה (מבחן אמריקאי). במהלך קורס הכנה תלמדו כיצד לפתור מהר את הבחינה וכיצד לעבוד נכון ויעיל. תלמדו טריקים ושיטות לצד חזרה וריענון בנושאים שונים בשפה העברית, בחשבון וחשיבה מתמטית וכן באנגלית. כך תוכלו להספיק יותר שאלות, לענות היטב ונכון ולשפר לאין ערוך את סיכויי הקבלה שלכם.

קורס הכנה באנגלית

בלימודים הגבוהים אתם צפויים להיחשף לספרי לימוד ומאמרים רבים בשפה האנגלית. יתכן גם שתצטרכו לעבור מבחן ידע באנגלית, שנקרא מבחן אמיר. קורס הכנה באנגלית יוכל לאפשר לכם להשיג ציון גבוה בבחינה זו ואולי גם לקבל פטור מלימודי אנגלית. קורס באנגלית שישפר את שליטתכם בשפה, בפרט את יכולת ההבנה והקריאה, יסייע לכם גם להתקבל וגם לצלוח את תקופת הלימודים בפחות עומס, שכן תוכלו לקרוא תכנים באנגלית מהר יותר. תוכלו להיעזר בהרבה יותר מקורות מידע שכן על כל ספר לימוד הכתוב בעברית יש עשרות ואפילו מאות ספרים בנושא הכתובים באנגלית.

קורס לריענון או השלמות במתמטיקה

יתכן מאוד שכבר עברתם בהצלחה את הבחינה הפסיכומטרית. אולי גם סיימתם לא מכבר את מבחן אמיר, אבל אם אתם מכוונים ללימודים מדעיים או טכנולוגיים גבוהים, תצטרכו משהו נוסף כדי להתקבל – ידע מתמטיקה.

אם אתם מרגישים שחסר לכם ידע מתמטי, אתם נמצאים בחברה טובה. אם סיימתם לימודי מתמטיקה 3 יחידות או שהציון שלכם ב-4 או 5 יחידות איננו מספק. יתכן גם שאתם מרגישים מעט "חלודים" או שמוסד הלימודים דורש מכם לעבור מבחן ידע רשמי במתמטיקה. בכל המקרים הללו, תוכלו להפיק תועלת מקורס לריענון במתמטיקה או מקורס השלמה. ישנם קורסים מקיפים יותר וקורסים מקיפים פחות. קורס במתמטיקה יוכל להכין אתכם בנושאים כדוגמת סטטיסטיקה, חשבון דיפרנציאלי, גיאומטריה. ישנם קורסים שנועדו להקנות לכם צורת חשיבה טובה יותר, לוגית יותר ומהירה יותר.

יש עוד קורסים נוספים שיכולים לעזור להתקבל ללימודי השכלה גבוהה, בהתאם לפקולטות הרצויות ובפרט אם חסר ידע קודם. למשל, ישנם קורסי הכנה ללימודי פיזיקה ויש קורסי הכנה בתחומים כגון אלקטרוניקה או מחשבים. יש לציין כי במידה וציוני הבגרות שלכם אינם גבוהים מספיק או שאולי חסר לכם ציון בגרות במקצוע אחד או יותר, תוכלו להירשם לקורסים שיכינו אתכם לקראת בחינת הבגרות במקצוע הדרוש כדי שדרככם לאקדמיה תהיה סלולה.