קייאקים עם פדלים

קייאקים עם פדלים

ישראלים רבים, הן מבוגרים והן ילדים אוהבים ספורט מים מסוגים שונים. יש הזוקפים זאת לזכות העובדה שבישראל יש רצועת חוף משמעותית אשר מאפשרת לרבים מהישראלים ליהנות מכך, יש הטוענים שזה נובע מהעובדה שישראל היא מקום חם ועל כן הדרך להתמודד עם החום הכבד השורר בחלק גדול מהזמן, זה באמצעות ספורט ימי מסוגים שונים.

אחת הפעילויות האהובות ביותר על הישראלים, בכל הקשר לפעילות ימית זה קייאקים עם פדלים. מדובר בסירת קייאקים פשוטה יחסית, אשר בשביל להפעיל אותה בצורה נוחה יש להשתמש ברגליים, בצורה דומה לאופן בו משתמשים בהן כשרוצים לרכב על אופניים. ההבדל הוא כמובן שכאן הפדלים מדוושים בתוך המים, וכך אפשר לנוע ממקום למקום.

קייאקים עם פדלים, מתאימים בדרך כלל ל-2 אנשים, 4 או 8 אנשים, תלוי בגודל הסירה כמובן, מן הסתם, צריך גם להתאים את גודל הסירה למקום בו היא יכולה לשוט בצורה נוחה. היום אנחנו יכולים למצוא סירות אשר מתאימות לאגמים, נהרות, ים, וכן לבריכות בסדרי גודל שונים, צריך לקחת בחשבון שאם זו בריכה קטנה, יהיה הרבה יותר קשה לנוע עם הסירה ממקום למקום, לכן בבריכות קטנות נוטים להשתמש באמצעים אחרים לצורך פעילות ימית ולא בקייאקים עם פדלים.

מה צריך לדעת לפני שמשתמשים בקייאק?

ראשית, חשוב לדעת שלא בכל גיל אפשר להשתמש בו. ילדים קטנים יכולים לעלות אך ורק עם מבוגרים, שיכולים לשמור עליהם שלא ייפלו וכן יוכלו לדחוף את הקייאק בצורה נוחה ובטוחה. לבדם הם לא יוכלו לעשות זאת.

שנית, בשביל להשתמש בקייאק יש צורך להפעיל היטב את הרגליים, לא נדרש כושר גופני ברמה גבוהה, אך כן צריך לקחת בחשבון שנדרש עבודה של הרגליים, בשביל שיהיה ניתן לנווט את הקייאק ממקום למקום בצורה נוחה.

שלוש, כשעולים על קייאק פדלים, כמו על כל כלי אחר, יש לשים שכפ"ץ ימי, כמין מצוף, אשר יכול להגן עלינו במקרה ואנחנו נופלים מהקייאק. זה אחד מאלמנטים הבולטים ביותר לצורך הגנה וביטחון.

ארבע, כשמחליטים להשתמש בקייאק, בין אם זה בים, אגם או נהר, צריך לבדוק את תנאי מזג האוויר ולבחון שהמים לא סוערים מדי. אחרת השייט יכול להיות מאוד לא נעים ולא פשוט. צריך לקחת בחשבון לא מדובר בכלי כבד, אלא בכלי יחסית קל שזרימת מים סוערת יכולה לגרום לו להתהפך. לכן מוטב שלא להשתמש בו בזמנים שכאלה בשביל לשמור על ביטחונכם.