קסדות לאופנועים

קסדות לאופנועים

כל רוכב אופניים יודע שבשביל נהיגה בטוחה על הכביש הוא צריך להיעזר במעיל רכיבה איכותי, מגני ברכיים וידיים וכן בקסדה שלמה שתשמור על הראש שלו במלואו. קסדה מסוג זה תגן עליו מפני מכות במצב של נפילה, חבטה או כל סיטואציה אחרת שעלולה לסכן את הראש שלו.

מיותר להסביר אילו סכנות יכולות להיות בעת רכיבה על אופנוע ובפרט אילו דברים עלולים לקרות לראש שלנו במקרה שאנחנו לא נחבוש קסדה בעת רכיבה על אופנוע (שלא נדבר על כך שאנחנו נעבור בכך על החוק). כל נפילה או כל מכה שנקבל בראש שלנו יכול במקרה הקל לגרום לנו לחטוף זעזוע מוח קל עם חבלה קלה ובמקרים קיצונים יותר לגרום לנו לשיתוק ואף למוות. על כן לא נוותר על חבישת קסדה שלמה בעת נהיגה אפילו אם מדובר ברכיבה קצרה מאוד.

עולה השאלה מדוע אנחנו צריכים לרכוש קסדות לאופנועים שהן שלמות ולא שלושת רבע או חצי. נתחיל בזה שאנחנו צריכים לרכוש יותר מקסדה אחת, כי לעולם לא נדע אם אנחנו נרצה להרכיב איתנו עוד מישהו על האופנוע. לשם כך אנחנו צריכים קסדה שלמה נוספת.

הסיבה שאנחנו צריכים לרכוש קסדה שלמה ולא שלושת רבע או חצי, זה שרק קסדה כזאת מכסה את כל הראש ומגינה עליו לגמרי. היא שומרת על אזור הצוואר, הסנטר, עצמות הלחיים, ומאפשרת לנו ליהנות מביטחון מלא בעת הנהיגה. יש רוכבים, יותר מדי רוכבים, הסבורים שלהם כלום לא יקרה ולכן לא מפריע להם להשתמש בקסדות חצי או שלושת רבע, הבעיה היא שקסדות כאלו לא שומרות על חלקים מסוימים בראש ומכאן שהם מסכנים את עצמם בעת נהיגה ואם חס וחלילה הם נופלים ברכבה, הם עלולים לחטוף מכה ולסכן את בריאותם.

חשוב לציין שעצם הרכישה של הקסדה איננה מספקת, אלא צריך לרכוש אותה במקום מוכר וידוע, בו ניתן למצוא קסדות לאופנועים של חברות מובילות בתחום, מקום בו אתם מקבלים אחריות מלאה על הקסדה ואם קורה לה משהו, אתם יכולים להביא אותה אליו לתיקון. חשוב לקנות קסדה שאנחנו יודעים מי עומד מאחוריה ואילו מבחני ביצוע היא עברה בטרם יצאה לשוק. קחו בחשבון שעל מנת שקסדה תהיה טובה ובטוחה עליה לעבור מבחני ביצוע שונים שמודדים את רמת הכוח והבטיחות שהיא מקנה למי שחובש אותה.

לסיכום, אם אתם רוכבים על אופנוע קל או כבד, אל תפחיתו בחשיבות של רכישת קסדה איכותית אשר תשמור עליכם בעת הרכיבה.