קרנות הון סיכון בישראל

קרנות הון סיכון בישראל

 

קרנות הון סיכון בישראל החלו לפעול לאחר הפעילות בארצות הברית. תעשיית ההייטק בישראל פועלת רבות בשיתוף עם קרנות הון סיכון בישראל. אם נחזור להתחלה, אז קרנות הון סיכון החלו לפעול אי שם בארצות הברית לאחר תקופת השפל הגדול. אותן קרנות נחשבות לסיפור הצלחה מאז ועד היום ומהוות את הבסיס להצלחה עבור חברות טכנולוגיות.

מהן קרנות הון סיכון

קרנות הון סיכון הינן גופים בעולם העסקים המשקיעים בחברות או בפרוייקטים בשלבי ההתחלה של הפרוייקט. אותן קרנות הון סיכון בישראל או בעולם משקיעות כסף לצורך קבלת נתח מהעסק- כאשר אותו רעיון יוצא לפועל אז אותן קרנות מקבלות רווח.

כיצד פועלות אותן קרנות הון סיכון בישראל? לאותן קרנות יש שותפים האחראים על נושא בחירת ההשקעה ועד למעורבות בחברות השקעות. כמו כן, לאותן קרנות יש גם משקיעים חיצוניים המעוניינים להשקיע בקרן על מנת לקבל תשואה חיובית

מה חובה לדעת לפני פנייה לאותן קרנות הון סיכון בישראל

בישראל קיימות לא מעט קרנות הון סיכון, ולכן לפני הפנייה חשוב מאד לעצור לרגע ולבחון את אופי הקרן – כל קרן פועלת בתחום שונה ולכן לא כל פנייה מתאימה. לעיתים נדמה כי חשוב בעיקר לקבל סיוע כספי מהקרנות, אך יש צורך גם לקבל סיוע בפיתוח העסק. הסיוע של הקרן נמשך כמספר שנים ולכן כדאי לנצל את הידע של האנשים היושבים בקרן.

בשעה טובה ומוצלחת הגעתם לפגישה הראשונה עם אנשי הקרן- מה חשוב לדעת? לפני הפגישה הראשונה חשוב מאד לשלוח מסמך קצר המסביר על העסק שלכם ,כזה שיגרום לאנשים עניין רב. כמו כן, חשוב מאד ליצור קשר טלפוני ולהתקשר לאנשי הקרן- באותה שיחת טלפון חשוב מאד להציג את אנשי הצוות שלכם וגם לתת לאנשי הקרן להציג את אנשי הצוות שלהם על מנת שתיווצר כימיה.

אילו תכונות כדאי שיהיו לבעל העסק

כבעלי עסק המעוניינים לקבל סיוע מטעם קרנות הון סיכון הפועלות בישראל חשוב מאד להרשים את האנשים העומדים מאחורי הקרן- הרי אותם אנשים משקיעים לא מעט כסף ולכן הם מעוניינים לראות כי מי שעומד מאחורי העסק הינם אנשים בעלי חזון. מכאן, הצגה עצמית טובה הינה מרכיב הכרחי על מנת להגדיל את הסיכויים של התמיכה בעסק שלכם.

  • הצגה עצמית ברורה: בעת הצגה של העסק בפני אנשי הקרן חשוב מאד להיות בעלי בטחון עצמי להראות שאתם מבינים בדיוק במה מדובר
  • אמינות: לא כדאי להתחיל לספר סיפורים, היות ומדובר בהשקעה של סכומי כסף גדולים ולכן כדאי לספר רק את האמת.
  • תשוקה: חשוב מאד להפגין תשוקה כלפי מה שאתם עושים. חשוב מאד לאתר את אותם מניעים אר הביאו אתכם להקים את העסק ולהסביר אותם בצורה נלהבת לאנשי הקרן.
  • ניסיון: בעת ההצגה חשוב מאד להדגיש את הניסיון שיש לכם.