רוצים לעבור דירה ולא בטוחים לאן? 3 פרויקטים חדשים לבחינה

רוצים לעבור דירה ולא בטוחים לאן? 3 פרויקטים חדשים לבחינה

ישנן סיבות רבות לכך שאנשים בוחרים לשנות את מקום מגוריהם הנוכחי: נולדו להם ילדים והדירה הפכה לקטנה מידי עבור המשפחה המתרחבת, הסביבה בה בחרו לגור לפני שנים השתנתה, וכיום, היא כבר איננה מתאימה להם מבחינות סוציו-אקונומיות, הורים קשישים שזקוקים להשגחה צמודה וקרובה יותר בעבר, שינוי לטובה (או לרעה) במצב הכלכלי וכן הלאה. לאחר שהגעתם להחלטה כי אתם צריכים לעבור, ועכשיו, מגיע הדילמה הגדולה – להיכן?

פרויקטים חדשים מול דירות יד שנייה

הגיוני כי גם מי שהפרוטה מצויה בכיסו ושינוי מקום המגורים נועד לשפר את מצב הדיור שלו, לא יקפוץ על כל דירה שתוצע לו, ולכן, ההמלצה לבחינה מדוקדקת של כדאיות הרכישה הינה תקפה, בעצם, עבור כולנו, עשירים ועניים כאחד. ככלל, ניתן לומר, כי ישנן תקופות בהן משתלם יותר לרכוש דירות בבנייני פרויקטים חדשים, מאשר לרכוש דירות יד שנייה באזורים מסוימים, במיוחד כאלה אשר נחשבים לאופנתיים באותה תקופת זמן. בתקופות אחרות, דירות יד שנייה נחשבות למשתלמות יותר, ולכן, בחינת המצב לאשורו, בנקודת הזמן בה אתם מחליטים על המעבר, הינה הכרחית וחיונית.

סוף השקעה במחשבה תחילה

כאשר בוחנים כדאיות השקעה בדירה הממוקמת בפרויקט חדש, יש להפעיל מעט יכולת ניבוי, שכן, לעיתים, רכישת דירה באזור מתפתח במחיר נמוך (יחסית לדירה זהה באזור "נחשב") עשויה להתגלות כעסקה הטובה ביותר שעשיתם מעודכם, בעיקר בעוד כמה שנים, כאשר תחליטו למכור אותה. מחירה עשוי להרקיע שחקים, שכן זיהיתם נכונה את הפוטנציאל הטמון באזור.

פרויקטים חדשים בתל אביב

אחד האזורים המתפתחים במהירות הוא אזור דרום תל אביב, בו מוקם פרויקט מירון על ידי EWave נדל"ן ברובע נווה שאנן. השכונה המתחדשת צוברת תאוצה ומהווה אבן שואבת ליזמים, קבלנים ומשקיעים פרטיים המחשפים להשקיע בפרויקטים חדשים בתל אביב, וממהרים להשיג דריסת רגל וחזקה על פיסת נדל"ן באזור, אשר מתפתח במהירות.

פרויקט חדש בירושלים

פרויקט היוקרה ביאנקיני, המורכב משני בניינים המחוברים ביניהם במפלס השלישי, ממוקם בשכונת נחלת שבעה היוקרתית. אמנם לא מדובר באזור מתפתח, אלא באזור מפותח היטב, אבל גם פרויקט זה קורץ למחפשי הדירות האיכותיות. בפרויקט הושם דגש על השתלבות ברוח השכונה הקיימת ובעיצוב הבניינים הקיימים באזור.

פרויקט בדרום

כאן, כבר לא מדובר בדירה למגורים, אלא דווקא בדירה לצורך השקעה, שכן פרויקט OXFORD TOWER באר שבע מכיל דירות מגורים המותאמות לסטודנטים הרבים, הגודשים את העיר ולומדים במכללת סמי שמעון ובאוניברסיטת ב"ש. מגדל הצעירים שנבנה במסגרת הפרויקט מעוצב כולו באופן שמתאים לסטודנטים צעירים וכולל מתחמי פנאי חדר כושר, ספרייה, חדר כביסה, קלאב, קפיטריה ועוד. תאוצת התפתחותו של הדרום שהחלה בהודעה על הקמת עיר הבה"דים, נמצאת בעיצומה, והמשקיעים כבר עטים על פרויקטים חדשים ברחבי הדרום.