רישום דומיין ושיווק מעניין: רעיונות מגניבים לשימוש בסיומות החדשות

רישום דומיין ושיווק מעניין: רעיונות מגניבים לשימוש בסיומות החדשות

האינפלציה בכמות אתרי האינטרנט, אילצה את ה- ICANN (Internet Corporation for Assigned Names אשר מנהלת את שמות המתחם ברשת) לספק חלופות הגיוניות לכל מי שנאלץ, שלא באשמתו, לרכוש שמות דומיין כמו avi12345.co.il או avi12345.com. הבעיה הגדולה בשמות דומיין כאלה, הייתה, בעיקר, כי שמות כאלה מאלצים את הגולשים המנסים להגיע לאתר לזכור את גיבוב האותיות הסתמי שמכילה כתובת הדומיין שלו.

רישום דומיינים בסיומות החדשות – מהלך שאיננו רק פרקטי אלא גם שיווקי!

כתוצאה מהמהלך היזום, שחררה ICANN בשנים האחרונות, מאות סיומות אתרים חדשות, אשר צבעו את הרשת בעלת הסיומות המשעממות-למדי, והפיחו בה חיים. יתרה מכך, ממהלך פרקטי שמטרתו לפתור בעיה כואבת, רישום דומיינים בסיומות החדשות הפך למירוץ אחר הסיומת, כאשר כל בעל אתר מחפש את הדומיין שתפור בשבילו עם סיומת שמתאימה בדיוק לאופי אותו הוא מייעד לאתרו בעת תכנון האסטרטגיה השיווקית שלו.

 

ישנן סיומות כלליות במקצת, למשל XYZ או WIN (שכבר סומנה כסיומת מנצחת ונחשקת במיוחד על ידי בעלי אתרים בעלי אופי תחרותי), ולצידם, אפשר למצוא סיומות ייעודיות לתחומים ולמטרות מסוימות. מיוחד בסיומות החדשות הללו, הוא שלא משנה במה עוסק העסק שלכם, איזה מוצר או איזה שירות אתם מציעים לגולשים, המיתוג והבידול שלכם מתחיל ברגע שהגולש רואה את הכתובת.

 

  1. GURU בעידן מרובה המומחים שלנו, סיומת דומיין זו יכולה למתג אתכם כמקצועיים בתחומכם, בעיקר, אם התחום קשור לאיכות חיים, רפואה אלטרנטיבית, טיפוח וכד'. שילוב הסיומת הזכירה הזו בכתובת הדומיין שלכם יכולה לעטר פרסום מאמרים מקצועיים בנושא התמחותכם בדף הפייסבוק ולהפוך, בעצם להיות הטייטל שלכם, גם אם אתם הייתם אלה שהענקתם אותו לעצמכם.
  2. PHOTOGRAPHY סיומת זו איננה חייבת ללוות דווקא אתרים של צלמים מקצועיים, כפי שהאינסטינקט שלנו אומר. שימוש יצירתי בה עשוי להיות בסיומת לאתר המשנה של עסק העוסק בארגון אירועים ומסיבות ומעלה תמונות מהן לרשת, או, בעצם, לכל אתר של עסק בו הוויזואליה נוטלת חלק משמעותי.
  3. TIPS ישנם אתרי עצות וטיפים בשפע, אבל איך תדעו שהמדובר באתר כזה, אם סיומת הדומיין תהיה il או com? מדוע לא למתג את העסק שלכם כבר בשלב שבו הגולש רואה את כתובת האתר?
  4. EXPERT סיומת מעולה לאתרים שמראש רוצים לבדל את עצמם מהמתחרים. אתם יכולים ליות מומחים בהכנת קפה, מומחים בניקיון הבית, צומחים בשיווק או מומחים במחשבים, עם סיומת כזו, לא משנה במה תעסקו, את הכתובת לאתר שלכם, אין ספק שהגולשים יזכרו בקלות.
  5. SOLUTIONS עוד סיומת מדהימה שיכולה להתלבש כמעט על כל אתר שמציע שירות היא הסיומת הזו. היא מבהירה לגולש כי הוא הגיע למקום בו ימצא פתרון לבעיה זו או אחרת המציקה לו, וזה, כבר, לכשעצמו, מעניק לכם יתרון נאה על המתחרים.

 

לסיכום:

הסיומות החדשות, על כל 1,300 הואריאציות המלהיבות שלהן, כבר כאן, על מנת להפוך את האתר שלכם לשונה, למיוחד, לבולט, למקצועי. היות וכיום, אנחנו זקוקים לכל מרכיב שיעזור לנו בקידום העסקי, נראה כי כתובת האתר – הדומיין – הוא מקום מצוין להתחיל בכך.