רכב בהישג יד

רכב בהישג יד

 

כשם שלכולנו יש חלום לרכוש דירה, כך גם כולנו חולמים על רכב פרטי משלנו. יתרונותיו של הרכב הפרטי ברורים לכל ומי מאיתנו לא היה רוצה להיות אדון לעצמו ולזנוח את התחבורה הציבורית לאלתר? השקענו כל כך הרבה כסף בשיעורי הנהיגה, לימוד התיאוריה והמבחנים המעשיים ולבסוף, בעקבות יוקר המחייה ועלויות האחזקה העצומות של רכב פרטי, נדמה שרישיון הנהיגה שלנו אינו משרת אותנו כלל ושהוצאנו אותו לשווא. רגע לפני שאתם מתייאשים ומוותרים על חלום המכונית הפרטית, בדקו על הליסינג. מה זה אומר, אילו סוגי ליסינג יש ולמי זה מתאים?

 

הליסינג המימוני – הקהל הפרטי

ראשית, על הלקוח להחזיק בהון עצמי אשר אמור לכסות כ-20 עד 40 אחוזים משווי הרכב אשר הסכום הזה מהווה מקדמה – דמי רצינות אם תרצו. לאחר מתן המקדמה, תקבלו לידכם את הרכב לתקופה משתנה אשר לרוב משתרעת בין שלוש לחמש שנים ובתקופת הזמן הזו תשלמו תשלום חודשי קבוע אשר הוסכם עליו עם חברת הליסינג. מדובר בסכום אשר נושק אל סכום הרכב כפי שהוא מוצג במחירון, אך אינו מחיר המחירון אלא מעט פחות ממנו. בתום התקופה שבה הרכב היה ברשותכם עומדת לפניכם אפשרות להוסיף את היתרה ולהשאיר את הרכב ברשותכם ואפשרות שנייה היא להשתדרג עם רכב חדש. חשוב לציין, כי למרות התשלומים החודשיים שלכם בגין הרכב ולמרות שעלויות האחזקה שלו חלות עליכם, הוא עדיין רשום על שם חברת הליסינג ורק אם תרכשו אותו לבסוף בתום התקופה – הוא יעבור על שמכם.

 

הליסינג התפעולי – קהל לקוחות עסקי

ליסינג תפעולי הינו הפורמט הנפוץ ביותר בכל הקשור לרכבים בארץ אשר מעניק אפשרות לחברות קטנות וגדולות גם יחד להעניק לעובדיהם רכב עבודה. בשונה מהליסינג המימוני, כאן לא מדובר בעסקת מימון כאשר הלקוח מגיע עם הון מסויים, אלא מדובר בתשלום חודשי קבוע שמוסכם בין הצדדים הכולל את עלות הרכב והשימוש בו. התשלום החודשי הקבוע מאגד בתוכו את הביטוח, האגרות השונות, ביצוע הטסט וכל ביקורי המוסך השונים אשר עלולים להגיע. ארגונים רבים לרבות צה"ל, בתי חולים ומשרדי ממשלה משתמשים בפורמט זה.

 

למה לנו ליסינג?

אנשים פרטיים וחברות רבות בוחרות בשיטה זו מאחר והיא נוחה יותר ולוחצת פחות. בעוד שברכישת רכב חדש תצטרכו להגיע עם הסכום במזומן או בפריסת תשלומים מנופחת, הרי שכאן ישנם תנאים נוחים יותר המאפשרים לכם לנשום בין תשלום לתשלום כאשר אתם יודעים מראש את התקופה בה תשלמו – יש לה התחלה וסוף ברורים. באשר לעסקים המשתמשים בשירות הליסינג, הרי שמדובר בפתרון יעיל המונע הרבה כאב ראש ומספק הרבה שקט נפשי שכן התשלום החודשי בגין הרכב מכסה כל הוצאה של תהיה על הרכב וכך אתם בראש שקט שיש אבא ואמא לכל בעיה, תקלה או תסבוכת שלא תהיה.