רעיונות לפעילות חינוכית לנוער

רעיונות לפעילות חינוכית לנוער

 

פעילות לבני נוער וילדים עם ערך מוסף יכול ללא ספק להעשיר את עולמם של ילדים ובני נוער ולהקנות להם ערכים וידע רב. עם התפתחות עולם הדיגיטל, בני נוער וילדים "דבוקים" למכשירים כמו – מכשירי סמארטפונים, טאבלטים, טלוויזיה, מחשבים, משחקי מחשב, ומעט שוכחים את ההיסטוריה המרתקת של העם היהודי ובכלל כל ידע אחר שיכול להעשיר את עולמם במעט תוכן ערכי וחינוכי. תפקיד מערכת החינוך וגופים רשמיים הוא – לנסות להחדיר לעולמם ידע רב שישמש אותם לכל חייהם.

מהן האופציות בהעשרת עולמם של ילדים ובני נוער?

 

הרצאות מרתקות על חייו של לוי אשכול

 

עמותת יד לוי אשכול הפועלת להנצחתו של המנהיג הדגול בהיסטוריה היהודית "לוי אשכול" שמחה לעדכן בהפעלות חווייתיות וחינוכיות לבני נוער וילדים, אשר שמטרתן לקרב קהלים מגוונים לפועלו הרב של לוי אשכול . העמותה מזמינים בני נוער וילדים להדרכה מעשירה ומרתקת המשלבת את סיפור החיים של אשכול הכולל – עבר, הווה ועתיד. ההרצאה מלמדת חלק משמעותי מתוך ההיסטוריה של עם ישראל בשילוב דרכו ופועלו של אשכול בקום מדינת ישראל, גם כחברה וכיחידים בקהילה היהודית. ההרצאות המרתקות מיועדות לגילאים שונים של ילדים ובני נוער: חטיבות ביניים וחטיבות עליונות, אך ניתן להתאימן גם לגילאי בתי הספר היסודיים בכל הארץ.

בהרצאה ניתן למצוא מגוון נושאים בחייו של אשכול כמו:

  • כן, לא, שחור, לבן – מערך בנושא דילמות וקבלת החלטות.
  • סיפורו של מנהיג – מערך לבחינת סוגיות מנהיגות בישראל.
  • ההולך לפני המחנה – מערך בנושא חלוציות בפועלו של לוי אשכול.
  • חזון ירוק – מערך בנושא פיתוח הנגב ומשק המים.

ביקור בביתו של לוי אשכול

מעון ראש הממשלה של לוי אשכול ממוקם ברחוב בן מימון בעיר ירושלים ונבנה בשנת 1933 עבור יוליוס ג'ייקובס, בכיר בפקידות הממשל הבריטי וסגן מושל ירושלים. עמותת יד לוי אשכול אשר פועלת רבות להנצחת זכרו של אשכול, הקימה מרכז חינוכי מרתק לילדים ובני נוער בו ניתן למצוא את סיפור חייו המופלאים והמאתגרים של אשכול. המבנה שימש בעבר כמשכן ראש הממשלה בתקופת חייו של אשכול וכהונתו בתפקיד זה. חייו של אשכול היו מאתגרים וכללו מגוון תפקידים בכירים לאורך ההיסטוריה כמו שר הביטחון, שר האוצר, ראש הסוכנות היהודית, הקמת חברת מקורות וכן שימש כיושב ראש "קבוצת עבודה" ועוד קבוצות ומפלגות שונות.

ביתו של לוי אשכול הממוקם בירושלים, ישמש כמוזיאון האינטראקטיבי המוקם ממש בימים אלה, להנחלת רעיונותיו, פועלו ומעשיו הרבים של אשכול לאורך כל ההיסטוריה הקשה של מדינת ישראל בתקופת הקמתה והתיישבות העולים בישראל. מדובר במוזיאון ייחודי ומרתק, וזאת בשל חזותו המיוחדת ובשל צביונו הארכיטקטוני וכן מזהות דייריו אשר התגוררו בו.