רשמים מביקור במסעדת מר וגברת לי

רשמים מביקור במסעדת מר וגברת לי

לפני כשבוע יצא לי לחוות חוויה יוצאת דופן, כאשר הוזמנתי למסיבת יום הולדת שארגנו זוג חברים קרובים לאישה. מאחר והם חובבי אוכל אסיאתי, וגם אני, יש לציין, הם החליטו לחגוג את יום הולדתה במסעדת מר וגברת לי. מסעדת מיסטר אנד מיסיס לי האסיאתית היא מסעדה ביתית הממוקמת ברחוב ניסים אלוני 10 במרכז תל אביב הסואנת. המקום, אשר שייך לשף שאול בן אדרת מעניק תחושה מיוחדת, וגרם לי להרגיש כאילו חזרתי לטיול של אחרי הצבא במזרח. אני אמנם לא עיתונאי, וגם לא מבקר מזון מקצועי, אבל בתור אחד שאוהב מאוד אוכל אסיאתי, ומתחבר לתרבות המזרח הרחוק, החלטתי לספר לכם קצת על החוויה במסעדה.

איך התרשמתי מהמקום עצמו?

בפתח המסעדה המתינה לנו מארחת חייכנית ונחמדה, אשר הובילה אותנו אל מקומנו. כאשר נכנסנו אל המסעדה ניתן היה להרגיש את האווירה השקטה, הנעימה והרגועה, המנוגדת כל כך להמון הסואן ממש מעבר לדלת. המסעדה מחולקת לשני חלקים עיקריים: חלק פנימי וחלק חיצוני. החלק הפנימי מכיל מקומות ישיבה, ספות ושולחנות מסוגננים, עליהם מונחים כריות בשלל צבעים המאפיינים את המזרח. במרכז החלל ניצב בר משקאות, אשר מגיש מיטב משקאות אלכוהול מהמזרח, ובין לבין מפוזרים בודהות שונות המשקיפות על האורחים, ומכניסות עוד יותר אל האווירה. אנחנו התיישבנו בחלק החיצוני של המסעדה, שהוא גם החלק האהוב עלי מבין השניים, המכונה בפי הצוות "המרפסת". המרפסת כולה מעוצבת בגזיבויים ססגוניים ובצמחים מטפסים, כאשר לאורכה ניצב בר משקאות חיצוני. הנוף הנשקף מהמרפסת של מסעדת מר וגברת לי הוא נוף תל אביבי טיפוסי, אשר בצורה יוצאת דופן מתאים לאווירה הנעימה. את האוכל הגישו לנו בכלים מיוחדים, אשר יחד עם העיצוב של המקום עצמו, הוסיפו לאווירה.

מר וגברת לי, אוכל אסיאתי אחר

התפריט של מסעדת מר וגברת לי הוא תפריט אסיאתי אשר מתמחה בעיקר באוכל רחוב שמקורו בסין, בתאילנד ובוייטנם. אולם, לתוך התפריט דאג אדרת להכניס נגיעות קטנות של מטבח ארץ ישראלי, מה שהפך את הסגנון למיוחד עוד יותר. למנה ראשונה בחרתי באגרול תאילנדי שהיה מוצלח במיוחד, ואילו החברים בחרו בסלט כרובית פריכה, ובמרק וון טון, אשר נחלו גם הם הצלחה. למנה עיקרית בחרתי רול סושי מיוחד המכיל צלופח, אבוקדו ומלפפון, מכוסים בנגיעות של רוטב טריקאי מתקתק, שהיה לא רק חגיגה לעיניים, אלא גם לחך. חברי לשולחן החליטו לבחור במנה דמפלינג עגל מאודה, וסירת אננס מוקפצת בווק. אני חייב לציין לטובת המקום, כי אמנם לא היו ילדים באותו הערב, אך התפריט כולל גם מנות מיוחדות לילדים, ואפילו חברנו הצמחונים מצאו את עצמם בקלות במגוון הרחב של התפריט. סך הכל, הייתה חוויה נעימה, מעניינת ויוצאת דופן, וסביר להניח שלא יעבור זמן רב עד שאחזור ליהנות מהאווירה והמטעמים של המקום.