שיווק ממוקד ללקוח

שיווק ממוקד ללקוח

העולם משתנה בקצב מהיר ואפשר לומר שתחום הפרסום עובר את אחד השינויים הכי גדולים שיש. משיווק בשלטי חוצות ובטלוויזיה העולם עבר לשיטות אחרות של פרסום שבעבר לא רק שלא היו נפוצות אלא בכלל לא היו. במאמר זה נסביר לכם מהו שיווק ממוקד ללקוח וכיצד יוצרים אותו, ולמה הוא כל כך חשוב.

עולם הפרסום משנה כיוון

אין ספק שבלי פרסום העסק שלכם לא יזוז לשום מקום. יכול להיות שיש לכם מוצרים מדהימים ואולי השירות שאתם מספקים הוא הכי טוב שיש, מה גם שהמחירים שלכם נמוכים בהרבה משל המתחרים בפער איכות די גדול לטובתכם, אך אם קהל הלקוחות שלכם לא יידע מזה אז לא עשיתם למעשה דבר בכל ההשקעה שלכם. הבעיה היא שהפרסום הוא תחום במשתנה בקצב מהיר וכיום אפשר לראות את הפרסום בגוגל ובפייסבוק כפרסום הכי טוב שיש. יחד עם שיטות פרסום אלו, הפרסום הופך להיות אישי יותר כאשר כל לקוח רוצה פרסומות שמתאימות לו, וניתן לראות זאת גם בפייסבוק וגם במועדוני לקוחות.

מהו מועדון לקוחות?

מועדון לקוחות הוא למעשה בסיס נתונים שנמצא אצל עסק מסוים שבו יש לקוחות שכבר הגיעו לעסק והצטרפו אליו כאשר נתנו את פרטיהם. מועדון הלקוחות אינו מועדון מוחשי אמיתי, אלא מועדון שכולו אלקטרוני ומכיל נתונים שונים. מה יוצא לכל אחד מהצדדים? מבחינת הלקוח, הוא מקבל הנחות ולעתים אפילו מתנות, כאשר מועדוני הלקוחות נפוצים מאוד בחנויות בגדים ובעסקי מזון אך למעשה כל עסק יכול ליצור לעצמו מועדון לקוחות מותאם ולקבוע מה יהיו מאפייניו. הלקוח גם מקבל בדרך כלל הנחה קבועה. מצד העסק, הוא מקבל מידע חשוב לגבי הקניות של הלקוח ולגבי הפרטים היבשים שלו וכך ניתן ליצור שיווק ממוקד.

מהו שיווק ממוקד?

*שיווק ממוקד הוא למעשה שיווק אישי. אם תביטו בדף הפייסבוק האישי שלכם תגלו שלא סתם הפרסומות שנמצאות בו הן אלו הקיימות, הן מותאמות אליכם. יכול להיות שאל והחיפושים שלכם בגוגל או בפייסבוק ויכול להיות שאלו התמונות שלכם או השיתופים שלכם, שקובעים מה אתם אוהבים. כך בדיוק ניתן לעשות גם עם מועדון לקוחות כיוון שכאשר תיקנו מוצר מסוים, העסק יידע מה אתם אוהבים לקנות ויתאים בעזרת הנתונים מבצעים שמתאימים לכם.

*השיווק הממוקד מצליח לספק תוצאות לא רעות בכלל וכל עסק יודה בכך. שיווק ממוקד עם מועדון לקוחות יכול להקפיץ את המכירות בעסק לרף הרבה יותר גבוה ובלי מאמץ רב, כאשר את הנתונים כיום ניתן לשלוף ולהסיק מסקנות תוך כמה דקות ספורות כאשר הכול מתוכנת בתוכנה מתקדמת. תוכלו לדעת כל כמה זמן הלקוח שלכם מגיע לקנות, מה רף הקנייה שלו בדרך כלל, מה הוא אוהב לקנות עם מה ובאלו שעות ושימו לב שהדגש הוא על כל לקוח כאינדיבידואל ולא על הלקוחות שלכם כמושג כללי.

*את ההטבות הלקוחות האחרים, שאליהם השיווק לא יתאים, בכלל לא יראו. כל לקוח יקבל את ההטבה ישירות לטלפון הנייד שלו או למייל וכך למעשה הוא גם מקבל יחס אישי. תחשבו לעצמכם כמה הלקוח שלכם יופתע כאשר הוא יקבל הודעה שמתייחס למה שהוא אוהב באופן אישי כאשר את הכול אתם משיגים באופן חוקי.

*נקודה נוספת שחובה בנוגע לשיווק ממוקד היא הפרטים שיש לכם. לקוח צריך להירשם למועדון הלקוחות שלכם מה שלמעשה ייתן לכם את האפשרות להיחשף ליום הנישואין שלו, ליום ההולדת שלו ולמעשה כל פרט שתבקשו ממנו בעת ההרשמה. כך תוכלו לשלוח לו מבצעים ליום ההולדת או לכל תאריך אחר ואפילו ביום החברות שלו עם העסק, מה שיפיע אותו ויגרום לו להגיע לחנות הודות להנחה שאתם מציעים לו במיוחד לימים האלו.