שיתופי פעולה בין חוקרים פרטיים למשרדי עו"ד

שיתופי פעולה בין חוקרים פרטיים למשרדי עו"ד

כל אחד בחייו חלם לפחות לכמה ימים להיות חוקר פרטי, אחת מהעבודות הכי מעניינות ומאתגרות שיש. חוקרים פרטיים עובדים במישורים רבים ואולי לא תופתעו לשמוע כי אחת המשימות הכי שכיחות שלהם היא מעקב אחרי בן או בת הזוג של לקוח או לקוחה שבטוחים שבוגדים בהם. העבודה הזו לא פשוטה בכלל וכוללת שיתף פעולה עם משרדי עורכי דין.

החוקר הפרטי שיחשוף את האמת

חוקר פרטי מבצע מגוון רחב של חקירות אך בגידות הוא אחד התחומים הכי בוערים שיש. אנשים רבים רוצים לדעת מה קורה עם בן או בת זוגם ולא רק כדי לחשוף את האמת, למרות שהיא יכולה להיות מאוד כואבת, אלא כדי שיהיו להם הוכחות בבית המשפט בבוא העת. בסופו של דבר אי אפשר לטעון מילה כנגד מילה בלי הוכחות מול שופט כאשר גם בית דין רבני וגם בית המשפט לענייני משפחה חייבים לראות מול עיניהם הוכחה בדבר בגידה, דבר שיכול לשנות את מהלך העניינים המשפטיים ביניהם. עובדה זו מחייבת חוקר פרטי בגידות לעבוד בצורה מאומצת אך נבונה משפטית.

עבודה משותפת לצד עורכי דין מהתחום

חוקר פרטי לבדו לא יוכל להביא לתוצאות הרצויות עבור אותו לקוח שמודאג ממה שבן או בת זוגו עושים מאחורי גבו, כיוון שההוכחות לא תמיד יכולות להיות מושגות ללא אישור מתאים. למשל, כדי להאזין לאדם מסוים בטלפון יש צורך לאישורים משפטיים כאשר משרד עורכי דין שפועל בתחום יוכל לעזור להשיג את האישור הזה מידי שופט, ולעתים אך מקצין משטרה בכיר. חשוב לזכור שראיות שלא הושגו באופן חוקי לעתים לא יוכלו לשמש בבית המשפט לצד טיעונים מסוימים דבר שמצריך עבודה מאוד זהירה בכל מה שקשור לתחום.

למי הלקוח צריך לפנות?

כשאדם מסוים רוצה להתגרש מאשתו או להיפך, נוצר מצב מאוד מסובך שיכול להביא אנשים רבים להיות חסרי אונים. למי צריך לפנות? מה צריך לעשות? שאלות אלו נשאלות מספר פעמים והתשובה צריכה להתחיל בייעוץ עם עורך דין, גם כאשר יש חשש לבגידה. לא הרבה אנשים יודעים מה ההשלכות המשפטיות של בגידה בהליכים המשפטיים בגירושין וחשוב לזכור שאנשים רבים לא מעוניינים בנתינת גט, מה שיכול להביא למצבים רבים של עגינות אצל נשים. פנייה למשדר עורכי דין תוכל לעזור להבהיר את המצב כאשר הם יוכלו לקשר את הלקוח לחוקר פרטי בגידות שיעזור מצדו.

להגיע יחד למטרה המשותפת

העבודה המשותפת של חוקר פרטי בגידות ומשרד עורכי דין צריכה להיות נכונה בהתאם למצב שיכול להשתנות מאוד ממקרה למקרה. יש מצבים בהם הבגידה אינה ברורה לחלוטין אך יש חשד סביר מאוד בעוד במצבים אחרים יהיו הוכחות שאין עליהן עוררין. לא תמיד החוקר הפרטי יידע האם הגיע למצב בו הראיות מדברות בעד עצמן ואינן משתמעות לשתי פנים ואפשר כבר להביא אותן בפני שופט. מצבים כאלו מחייבים ייעוץ ממשרד עורכי דין מנוסה כל שבסופו של דבר יהיה ניתן להשיג את המטרה המשותפת, להוכיח את הבגידה ואת זכויותיו של הלקוח.

הדרך כלל העבודה קבועה לאורך שנים

חוקרים פרטיים בענייני בגידות כמו גם בנושאים רבים אחרים, פועלים יחד זה עם זה שנים רבות ובאופן קבוע. כך העבודה יותר נוחה לשני הצדדים אם כי כל לקוח ראשי כמובן לבחור בחוקר פרטי משלו או במשרד עורכי דין אחר לצורך הייעוץ או המשך הליך התביעה. עם זאת חשוב לבדוק מלכתחילה עם החוקר הפרטי האם הוא עובד עם משרד עורכי דין קבוע והאפשרות מונחת בפני הלקוח ולהיפך, כאשר משרד עורכי הדין עובד עם חוקר פרטי מסוים, וכך התהליך יהיה הרבה יותר נוח.

 

המאמר נכתב באדיבות א. חפץ חקירות ומעקבים