שלב חשוב במיתוג העסק שלך – הדפסת חומר שיווקי

שלב חשוב במיתוג העסק שלך – הדפסת חומר שיווקי

הדרך שבו העסק שלכם נתפס בעיני אחרים קובעת לעיתים את הצלחתו. מותג יוקרתי נתפס נחשק בעוד מותג עממי נתפס נגיש ובר השגה. מיתוג הוא למעשה תהליך אפיון העסק, מערכי המוצר או השירות דרך המסרים השיווקיים שמלווים אותם ועד הזהות הוויזואלית הנראית לעין.

איך מותג נולד?

מיתוג הוא לא משהו שנעשה ביום אחד, זהו תהליך רב שלבי המחבר בין חשיבה אסטרטגית- יצירתית לביצוע גרפי. בשלב הראשון, מחליטים על הייחוד והבידול של העסק על רקע הסביבה העסקית על ידי סקר שוק, בדיקת המתחרים, פילוח קהל היעד הפוטנציאלי וכדומה.
לאחר מכן, מתחילים לגבש את התדמית על פי הרעיון של המוצר. בין אם אלה הגוונים שיתקשרו למותג, הפונטים שייצגו אותו, אלמנטים גרפיים כמו לוגו ודימויים, שישדרו את הסיפור שהמותג רוצה להעביר – איכות, אמינות, השקעה וכדומה. לדוגמא, מוצר מחומרים טבעיים יאופיין לרוב בגוונים של כחול כמו שמיים, ירוק כמו צמחייה, חום כמו אדמה ושירות תיירות יישא אלמנטים שמשדרים חופש – נופים, מטוס, ים אינסופי.
בשלבי המיתוג השונים יש לקחת בחשבון את המשמעות שתהיה למותג. כלומר, כיצד אנשים ירגישו שהם יצרכו את המוצר/שירות, מהן התכונות הפיזיות שיאפיינו אותו, שמו והשפה החזותית שתאפיין אותו. למשל, מים מינרליים ישלבו עיצוב שמשדר רעננות, טוהר, בריאות בעוד מותג בתחום הרכב ישדר מהירות, בטיחות, חדשנות. לאחר שיש רעיון קונספטואלי, ניתן להעביר אותו מהשלב המופשט לשלב המוחשי, לעצב את הלוגו ואת הגוונים והמוטיבים שילוו אותו לאורך הדרך.

כל מדיום והמיתוג שלו – אותו מותג בדרכים שונות
יש חשיבות רבה לאחידות. כלומר, שהזהות החזותית והמסרים יעברו בצורה ברורה ובעקביות בכל ערוצי השיווק והפרסום. הסיבה לכך היא שאם מתמידים באותם מסרים ובאותם עיצובים, לאט לאט הלקוחות מפנימים את המסר ומזהים את העיצוב. כך המותג הופך לזכיר יותר.
עם זאת, יש לבצע התאמה מכוונת למדיה המבוקשת. למשל, ברגע שיש לוגו למותג ניתן להדפיס את הלוגו על כרטיסי ביקור, ברושורים, פוסטרים וכל חומר שיווקי או פרסומי להפצה אך לפי המידות והקווים הייחודיים של כל מוצר גרפי.
קיים הבדל משמעותי בהצגת הלוגו בכרטיס ביקור לעומת על רול אפ ויש הבדל גדול יותר בהצגת הלוגו והגרפיקה שמלווה את המותג בפרינט, בחומר מודפס, מול הדיגיטל, חומר אינטרנטי. לכל פלטפורמה פרסומית, המעצב הגרפי ייצר את ההתאמה הנדרשת בה המסר השיווקי יעבור בדרך הטובה ביותר. בשלט חוצות יש חשיבות להדגשה ולגודל בעוד בפייסבוק, יש יתרון בולט לגרפיקה המוצגת בצורה דינאמית.

ממתגים מההתחלה ועד הסוף

מומלץ להשקיע בתהליך מיתוג כולל. כלומר, לעצב את המשרד בקו סגנוני אחיד בהשראת הגוונים והאלמנטים שמזוהים עם העסק, בין אם בבחירת הריהוט, הוספת טפטים, טקסטיל או פוסטרים בחדר ההמתנה, חדר הישיבות ופינת הקבלה – בדרך זו, גם העובדים וגם הלקוחות יוכלו להתחבר טוב יותר למותג. כמו כן, מומלץ לחלק חומר שיווקי ממותג בכל נקודת השקה ואינטראקציה עם הלקוח. למשל, חלוקת עלונים בנקודות המכירה.
שימו לב שכל פעילות שיווקית, בין אם זו השקת קולקציה או מבצעי סוף עונה או פרויקט חדש בדרך, חשוב ליווי בחומר מודפס ממותג ישיר למוצר או לשירות (האריזה עצמה, חוברת הסבר) או מוצר משלים כמו לוח שנה עם הלוגו של החברה.

בחרו את קידום המכירות המבוקש – תלי דלת לחשיפת פרויקט נדל"ני בשכונה או ברושור מתקפל עם מידע על פעילויות בקניון. אל תוותרו על הדפסה איכותית ומקצועית. אחרי שהשקעתם כל כך הרבה במיתוג, חשוב שהוא יוצג כראוי ויעביר את הרושם הטוב ביותר.