3 מתנות לחגים שהעובדים אוהבים לקבל

3 מתנות לחגים שהעובדים אוהבים לקבל

עוד מעט יחלוף הקיץ ויגיעו החגים, בחנויות אנחנו נוכל לראות מדפים מלאים במארזים ומתנות שונות אשר נוכל לרכוש עבור יקירנו וכך גם ייעשו בוודאי מקומות עבודה רבים. הרי ידוע שבישראל נהוג לתת מתנות בשני חגים בראש השנה ו/או בפסח. מרבית המקומות מעדיפים את החג הראשון, בגלל המשמעות שלו.

לשמחתם של כל מי שאחראי על רכישת מתנות לעובדים, יש לא מעט אופציות לרכישת מתנות לחג, כולל מארזים לראש השנה מסוגים שונים. החוכמה היא לדעת לקנות מתנות שיגרמו לעובדים להיות מרוצים, יגרמו להרגיש שאכן מעריכים את עבודתם ומתייחסים אליהם, מתנות שיגרמו להם להרגיש מיוחדים, זאת בזמן שהעלות הכספית לא תהיה גבוהה מדי. צריך הרי לקחת בחשבון שברוב המקרים, לא מדובר בעובד אחד שאמור לקבל את המתנה, אלא במספר עובדים ולעיתים מדובר בעשרות, מאות ואלפי עובדים. סביר להניח שלא נרצה לבזבז יותר ממה שנדרש בשביל לקנות מתנה לחג.

לפני שאנחנו נציג 3 מתנות שהעובדים שלנו אוהבים לקבל, צריך לומר, כשאנחנו קונים מתנה לחג, עלינו לחשוב היטב על כמה נקודות, למשל, איזו מתנה תהיה שימושית, האם אנחנו רוצים מתנה שתחזיק מעמד או כזו שניתן לעשות בה שימוש כמה שיותר מהר, האם אנחנו מחפשים מתנה עם הקשר לחג או מתנה כללית, וכמובן מה גודל המתנה ומה תהיה ערכה מבחינה כספית.

מתנות שהעובדים שלנו אוהבים לקבל – שלוש דוגמאות

הדוגמא הקלאסית של מארזים לראש השנה היא כמובן מארז ממתקים. אפשר למצוא שלל מארזים בגדלים שונים אשר מכילים שוקולדים, עוגיות ושלל דברים מתוקים. בדרך כלל זה יגיע עם דבש ויין, כיאה לחג ראש השנה. צריך לומר שבשנים האחרונות התחלנו לראות מארזים חדשים שכוללים אך ורק בקבוקי יין, בין אם מדובר במארז של בקבוקים מסוגים שונים ובין אם מדובר במארז עם בקבוק אחד יוקרתי.

דוגמא אחרת של מתנה שהעובדים שלנו אוהבים לקבל זה כרטיס לקניית מתנה. מדובר בכרטיסים אשר מכילים כמין סכום כסף ואפשר להשתמש בהם על מנת לרכוש בגדים או מוצרים לבית. זה תלוי איפה מקבלים את הכרטיס. היתרון של מתנה כזו, העובד מחליט מה לקנות לעצמו ואיפה. הכרטיס יכול להכיל מאות שקלים ואף מעבר לכך. החסרון הוא, אם הכרטיס הולך לאיבוד זה יכול להיות בעייתי לעובד.

מתנה שלישית שהעובדים שלנו מאוד ישמח לקבל זה משהו יפה לבית, משהו יפה אך שימושי, למשל, סט כלים, מצעים, או כל דבר אחד שיכול להיות שימושי. צריך לחשוב על דברים שהעובד לא ימהר לקנות בעצמו או משהו שיש לעובדים בבית אבל סביר להניח שמדובר בדברים ישנים ולכן עדיף להם לקנות משהו חדש. סוג המוצר יקבע על פי עלותו ומכאן שהוא יקבע על פי גובה התקציב שנקבע לצורך רכישת מתנות לחג.