אופניים חשמליים – מה חשוב לדעת לפני הקנייה?

אופניים חשמליים – מה חשוב לדעת לפני הקנייה?

אופניים חשמליים מהווים כיום את אחד מכלי הרכב הממונעים הפופולאריים יותר בקרב בני הנוער אך גם בקרב האוכלוסייה המבוגרת. הפתרונות השימושיים לצרכים של הרוכב הן אלה שהפכו את האופניים לכה פופולאריים כשכיום ניתן לראות אופניים אלו כמעט בכל עיר ובכל אזור.

בין היתרונות של אופניים אלה: מהירות גבוהה המאפשרת להתנייד בנקל מנקודה לנקודה, דיווש ללא כל מאמץ פיזי מיוחד, אופניים מתקפלות המאפשרות נשיאה ברכב פרטי ובתחבורה הציבורית, פתרון נהדר לנסיעה עירונית ואף בין עירונית לערים קרובות – מה שהופך אותם כתחליף לרכבים המזהמים את הסביבה.

כמו כן, הם מהווים פתרון נהדר לאוכלוסיות ספציפיות – אם זה עבור צעירים שיכולים ליהנות מכלי רכב מהיר עוד בטרם החוק מאפשר להם לנהוג על רכב פרטי או אופנוע, עבור סטודנטים אשר יכולים לחסוך בעלויות האחזקה הגבוהות של רכב פרטי וכן לאלו אשר גרים בערים צפופות, כשהאופניים חוסכות את הפקקים המייגעים.

האופניים הן כלי נהדר, אך השוק מציע לנו מגוון סוגי אופניים, כיצד נדע במה לבחור ואיך לבחור? אז רגע לפני שאתם מבזבזים אלפי שקלים על האופניים החשמליים, הנה מספר טיפים שיסייעו לכם בבחירת האופניים המתאימות:

א. אמינות – חשוב מאוד לקנות אופניים בעלות מוניטין בשוק האופניים החשמליים, שם מוכר יקטין את הסיכון כי האופניים שרכשנו יתגלו כמוצר גרוע. כמו כן יש להיזהר מזיופים, קל מאוד לזייף אופניים של מתחרים ולצערנו בשוק יש לא מעט נוכלים זייפנים.

ב. איכות החלקים – כשמדובר בחלקים של אופניים חשמליים אנו מדברים קודם כל על המנוע והסוללה, אלו הרכיבים הבסיסיים של האופניים ולכן יש לרכוש אופניים עם סוללה עצמתית ומנוע איכותי כשיש לוודא כי הם מקוריים.

ג. חנות/יבואן – מעבר לאופניים עצמם חשוב לרכוש אופניים מיבואן וחנות אמינים על מנת שתקבלו מוצר מקורי ואיכותי וכן על מנת לקבל שירות תיקונים אדיב ומקצועי לאחר רכישת האופניים.

ד. התאמה לצרכים שלכם – קיימים מגוון רחב של אופניים חשמליים השונים בגודלם, עוצמתם ובפונקציונליות שלהם. הלכך, עלינו לשאול את עצמו קודם מהם הצרכים החשובים ביותר עבורנו ובהתאם לבחור את האופניים. במידה ואנו נוסעים נסיעות ארוכות עם האופניים מומלץ כי נרכוש אופניים עם סוללה חזקה המאפשרת טעינה ארוכת טווח. במידה ואנו משתמשים בתחבורה ציבורית מוטב כי נקנה אופניים חשמליים מתקפלים וכו'.

ה. המלצות – כהמשך ישיר לסעיפי האמינות, יש לבדוק את האמינות על ידי בדיקה של האופניים או החנות המוכרת ברשת האינטרנט וכן בשטח על ידי המלצות של רוכבי האופניים. אין כמו המלצה של בעל האופניים עצמו.

לסיכום, לא הייתם רוצים לרכוש אופניים מגורם מפוקפק או כאלה שלא תעשו בהם שימוש. הלכך, טרם רכישת האופניים החשמליים מומלץ לוודא כי האופניים באמת עונים על הצרכים שלנו וכי אנו קונים אותם מגורם אמין המעניק שירותי מקצועי ואדיב.

למידע נוסף:

ZR BIKE – אופניים חשמליים מתקדמים