איך לבחור מאוורר תעשייתי ומהם יתרונותיו?

איך לבחור מאוורר תעשייתי ומהם יתרונותיו?

בכל מקום עבודה ישנו צורך במערכת קירור כלשהי שתשמור על טמפרטורות נוחות וקבועות. הדבר נכון במיוחד במפעלים בהם ישנה עבודה של מכונות אשר פולטות חום וגורמות אי נוחות לעובדי הייצור ומשפיעות גם על תהליך הייצור. עם זאת, לא רק מכונות כבדות פולטות חום. גם מחשבים ואפילו כל אחד מאיתנו כבני אנוש פולט חום ובאולם בו עובדים כמה עשרות אנשים יש צורך בויסות הטמפרטורה. במקומות רבים ישנה מערכת מיזוג אך לא בכל חדר או אזור משתלם או ניתן להתקין שלוחה נוספת של מערכת המיזוג או להתקין מזגן. כאן המקום להתקנת מאוורר תעשייתי.

מהם יתרונותיו של מאוורר תעשייתי?

ראשית, מאוורר תעשייתי הינו זול באופן משמעותי ממזגן הן מבחינת עלות המכשיר עצמו, הן מבחינת ההתקנה והתחזוקה והן מבחינת כמות החשמל שהוא צורך. שנית, לא בכל חדר או אזור ניתן להתקין מזגן. ישנם מחסנים או אזורים אחרים במפעל בהם לא נוח להתקין מזגן. אז התקנתו של מאוורר תעשייתי שיניע את האויר וייצור משב רוח תביא לתוצאה דומה. לעיתים יש צורך באוורור מחוץ מבנה כמו בגני אירועים בהם הנאת האורחים תלויה לא מעט בטמפרטורה ובמשב האויר. במתקנים חקלאיים לבעלי חיים כמו רפתות ולולים יש צורך באוורור וגם במתקנים אלה מזגן אינו אופציה. העובדה כי מאוורר ניתן להתקנה בכל מקום, התקנתו זולה וכמות החשמל שהוא צורך פחותה ויחד עם זאת הוא נותן תחושה מצננת ונעימה הופכת אותו לאביזר חיוני בכל מקום עבודה.

בחירת מאוורר תעשייתי

ישנם סוגים שונים של מאווררים תעשייתיים הנבדלים זה מזה באופן העמדתם ומיקומם, בגודלם וכן בהספק המנוע שלהם. כל בעל עסק צריך לבדוק את השטח בו הוא מתכנן להתקין מאוורר תעשייתי בכדי להתקין את המתאים לו ביותר. באשר למיקום ואופן ההתקנה, ישנם מאווררים התלויים מן התקרה, מאווררים אשר תלויים על עמוד או כאלה המוצמדים אל הקיר. שטח האזור שאמור להתאוורר הוא משמעותי על מנת להחליט מהו סוג המאוורר המתאים ביותר. שטח האזור הוא נתון חשוב גם באשר לבחירת הספק המנוע של המאוורר. ספיקת האויר של המאוורר יכולה לנוע בין 1800 מק"ש ל- 40000 מק"ש- טווח רחב של עוצמת פעולה. גם גודלם של המאווררים משתנה החל ממאווררים קטנים ובינוניים המתאימים לחללים קטנים וממוצעים ועד מאווררי ענק המתאימים לשטחים גדולים עמו שטחי אחסון עצומים. את כל אלה יש לקחת בחשבון ולכל חלל ניתן למצוא את המאוורר שישרת את הצרכים בצורה אופטימלית.